Andie19
14.12.06,09:02
Dobrý deň,
máme 1 zamestnankyňu, ktorej skončí skúšobná doba o 2-3 dni. Mala by sa jej predĺžiť skúš.doba - v novembri bola na PN 11 dní (spolu s víkendami). Rátajú sa tie dni aj s víkendami???
Táto zamestnankyňa má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Keďže sa nám nepáči jej práca, chceli by sme jej zmeniť PZ na dobu určitú - do konca januára 2007. Dá sa to??? (nevieme ju hneď prepustiť, lebo nemáme náhradu).

Ďakujem.
Gabi03
14.12.06,08:09
Zmena PZ sa dá iba po dohode obidvoch strán. Myslíte, že vám ZC podpíše zmenu trvania na dobu určitu? Ja by som to riešila tak, že skončím PP v skúšobnej dobe a znovu uzatvorím novú PZ na dobu určitú.
liba2
14.12.06,08:38
Dobrý deň,
máme 1 zamestnankyňu, ktorej skončí skúšobná doba o 2-3 dni. Mala by sa jej predĺžiť skúš.doba - v novembri bola na PN 11 dní (spolu s víkendami). Rátajú sa tie dni aj s víkendami???
Táto zamestnankyňa má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Keďže sa nám nepáči jej práca, chceli by sme jej zmeniť PZ na dobu určitú - do konca januára 2007. Dá sa to??? (nevieme ju hneď prepustiť, lebo nemáme náhradu).

Ďakujem.Skúšobná doba je práve na to, aby ste mohli ešte na začiatku so zamestnancom PP ukončiť bez problémov. Zmeniť dobu neurčitú na dobu určitú nemôžete jednostranne, zamestnanec s tým musí súhlasiť (čo pochybujem že urobí). Ak predsa áno, potom vyhotovíte dodatok k existujúcej PZ, v ktorom sa uvedie čo sa mení oproti pôvodnej zmluve.
filka
14.12.06,08:44
Podla mna treba jednoznacne vyuzit este trvanie skusobnej doby a prac.pomer skoncit+dat no vu zmluvu na dobu urcitu ako je pisane vyssie...
Andie19
14.12.06,08:57
Ďakujem za rady. Asi bude fakt jednoduchšie ju prepustiť a znovu prijať na dobu určitú.
Len som si nebola istá, či sa dá zmeniť PZ z doby neurčitej na určitú. Niečo sa mi marí, že sa to asi nedá...preto tá dilema.