EPk
14.12.06,11:09
Prosim poradit, ako zauctovat
vyrabame specificke zariadenie podla poziadaviek zakaznika, ktore aj instalujeme, ale sklada sa z viacerych nakupenych (tovarov? materialu?), napr. pocitac, zdroj, ustredna.... Hotove zariadenie fakturujem aj s montazou na 601. Je to spravne? Potom aj tie ciastkove zariadenia by mali byt na 501 a nie 504?
Dakujem za odpoved
Zoltán Kovács
14.12.06,10:13
Prosim poradit, ako zauctovat
vyrabame specificke zariadenie podla poziadaviek zakaznika, ktore aj instalujeme, ale sklada sa z viacerych nakupenych (tovarov? materialu?), napr. pocitac, zdroj, ustredna.... Hotove zariadenie fakturujem aj s montazou na 601. Je to spravne? Potom aj tie ciastkove zariadenia by mali byt na 501 a nie 504?
Dakujem za odpoved

Ja by som to účtoval na 501AE, nakoľko je to súčasťou zariadenia, ktoré potom predávate spolu s inštaláciou.
Manual
14.12.06,10:15
Môj názor je, že ak z komponentov vyrobíš - poskladáš výrobok, tak tie komponenty sú material. Tovar je v prípade, ak sa nakupuje a predáva v nezmenenom stave. A ty ten material zapracovávaš do výrobku.
Pekný deň...
liba2
14.12.06,10:16
Prosim poradit, ako zauctovat
vyrabame specificke zariadenie podla poziadaviek zakaznika, ktore aj instalujeme, ale sklada sa z viacerych nakupenych (tovarov? materialu?), napr. pocitac, zdroj, ustredna.... Hotove zariadenie fakturujem aj s montazou na 601. Je to spravne? Potom aj tie ciastkove zariadenia by mali byt na 501 a nie 504?
Dakujem za odpovedNa účte 504 sa účtuje tovar , ktorý by ste predávali ďalej v nezmenenom stave. Pokiaľ to čo nakupujete ďalej nejakým spôsobom upravujete, zabudujete do niečoho z čoho vznikne zase niečo nové-iné , potom všetko treba zaúčtovať ako materiál na 501.
EPk
15.12.06,08:44
Dakujem vsetkym z aodpovede