stanka613
14.12.06,10:41
chcela by som sa nieco opytat niektoré uctovnicky ktoré robia JU vystavuju VPP na osob.spotrebu pre zivnostnika ktorý nema zmluvu ako zamestnanec a tak nema ani plat
VPP vystavi niekolko 12 kusov a potom si to zivnostnik doklada kupnymi zluvami aby si vytvoril naklady aby nemal velký zisk

da sa to urobit aj PU ked si to ziada konatel alebo mi pomozte ako sa da podobne znizit zisk

pomozte prosim Dakujem
stanka613
14.12.06,10:50
to mi nikto nevie poradit ako si znizit zisk KZ si robia aj za majetok ktorý sme kupili na cierno
Tweety
14.12.06,10:53
to mi nikto nevie poradit ako si znizit zisk KZ si robia aj za majetok ktorý sme kupili na cierno
Je to čiernota, nezákonná činnosť.
sway
14.12.06,10:56
to mi nikto nevie poradit ako si znizit zisk KZ si robia aj za majetok ktorý sme kupili na cierno

....tak to ti ani nik asi neporadí, éra KZ je myslím dávno za nami - nad výsledkom hospodárenia musí konateľ uvažovať skôr ako v decembri a tvoriť si náklady, ktoré sú prípustné .
môj názor ;)
Braňo
14.12.06,10:56
osobnou spotrebou v jednoduchom účtovníctve neznížiš daňový základ:cool:
Marína
14.12.06,16:12
chcela by som sa nieco opytat niektoré uctovnicky ktoré robia JU vystavuju VPP na osob.spotrebu pre zivnostnika ktorý nema zmluvu ako zamestnanec a tak nema ani plat
VPP vystavi niekolko 12 kusov a potom si to zivnostnik doklada kupnymi zluvami aby si vytvoril naklady aby nemal velký zisk

da sa to urobit aj PU ked si to ziada konatel alebo mi pomozte ako sa da podobne znizit zisk

pomozte prosim Dakujem



…………….

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
…………..

Citovaný bod 14 Etikety Porady.
Monika Kováčová
14.12.06,16:46
VPP vystavi niekolko 12 kusov a potom si to zivnostnik doklada kupnymi zluvami aby si vytvoril naklady aby nemal velký zisk




Môžem ťa stanka613 poprosiť, uprav si svoj príspevok - vymaž túto vetu, aj ja to potom vymažem, pretože sa mi otvára nožík vo vrecku... :eek:
Takéto príspevky sem nepatria!
Economic
27.12.06,13:27
Osobná spotreba v JÚ nie je odpočítateľný náklad. V podvojnom si konateľ môže nárokovať cestovné náhrady v zmysle vyhlášky /paušálne náhrady/ Tým sa dá dobre znížiť zisk. Viera
dracica
27.12.06,13:56
to mi nikto nevie poradit ako si znizit zisk KZ si robia aj za majetok ktorý sme kupili na cierno

A prečo neuvažuješ nad nejakou legálnou cestou??? Oplatí sa ti to ??? Ja by som asi nespávala na tvojom mieste kľudne...:confused:
STRELEC
27.12.06,14:00
to mi nikto nevie poradit ako si znizit zisk KZ si robia aj za majetok ktorý sme kupili na ciernoMožno sa nájdu aj takí, ktorých to momentálne nenapadne. Rozhodne ostatní o.i. ctia etiketu Porady.