Abdul
14.12.06,12:17
Prosím, veľmi súrne by som potrebovala vzor zmluvy o dočasnom pridelení zamestnancov medzi zamestnávateľmi. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
fialka m
14.12.06,11:35
ahoj, najdes v prilohe :-)
pekny den
Abdul
14.12.06,11:42
Dakujem pekne.
No ja potrebujem dohodu medzi zamestnávateľmi - medzi dočasným zamestnávateľom a zamestnávateľom , s ktorým má zamestnanec, ktorý bude dočasne pridelený, uzatvorenú pracovnú zmluvu.
Moc by ste mi pomohli.
marek32
04.05.07,10:30
Osoba má s agentúrou na základe § 226 ZP uzatvorenú dohodu o vykonaní práce.
Agentura nasledne uzatvorila s touto osobou podľa § 58 ZP - dohodu o dočasnom pridelení k inému zamestnávateľovi.

Otázka znie: Možno osobu vykonávajúcu prácu na základe dohody o vykonaní práce dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi podľa § 58 ZP ? (nemala by byť medzi zamestnancom a agentúrou uzatvorená pracovná zmluva a až potom zamestnanca dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi ?)
fialka m
04.05.07,10:44
Osoba má s agentúrou na základe § 226 ZP uzatvorenú dohodu o vykonaní práce.
Agentura nasledne uzatvorila s touto osobou podľa § 58 ZP - dohodu o dočasnom pridelení k inému zamestnávateľovi.

Otázka znie: Možno osobu vykonávajúcu prácu na základe dohody o vykonaní práce dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi podľa § 58 ZP ? (nemala by byť medzi zamestnancom a agentúrou uzatvorená pracovná zmluva a až potom zamestnanca dočasne prideliť k inému zamestnávateľovi ?)

My to robime formou objednavky. Spolocnost, ktora chce mat docasne pridelenych dohodarov nam posle objednavku a na zaklade nej ich my zamestname na dohodu o vykonani prace. Toto nema nic s § 58 Zakonnika prace.
marek32
04.05.07,11:04
Osoba je zamestnana v agenture na dohodu. To je v poriadku.
Ale nasledne ta osoba ma doklad z agentury, ze podla § 58 ZP tuto osobu prideluju k inemu zamestavatelovi.

Ak by agentura postupovala tak, ako ste uviedli, tak by to bolo v poriadku.
Daniela37
19.02.08,10:13
Ahoj Fialka, chcem ta velmi pekne poprosit ci mi nahodou nevies pomoct. Zalozila som si pracovnu agenturu a odberatelia pozaduju odomna cenovu ponuka. Neviem si stym rady.Neviem co vsetko by taka ponuka mala obsahovat, ako by mala vyzerat.Velmi ta prosim o rada. Vopred moc dakujem
Daniela
Martina12345
20.02.08,09:34
Agentúra dočasného zamestnávania-ADZ nemôže zamestnávať ľudí na dohody !!!
Daniela37
20.02.08,13:15
Mozes mi prosim ta napisat, ze preco nemoze zamestnavat ADZ na dohody? Nikde som sa o takom dacom nedocitala.Dakujem
Martina12345
21.02.08,08:16
ADZ môže zamestnávať iba na pracovnú zmluvu. Informuj sa na úrade práce v okrese ktorom máte firmu.
Daniela37
22.02.08,06:30
Dakujem za radu uz som si to aj preverila. Vcera som bola na skoleni Zakonnika prace a rozviedli sme trosku tuto temu. A fakt je taky ako si uz napisala. Este raz dakujem.
Daniela
lomnicka18
28.01.09,16:08
ahoj, najdes v prilohe :-)
pekny den
mozem vas poprosit poslat zmluva alebo dohodu o docasnom prideleni.

pripadne je moznost ak je uz podpisana zmluva riesit to cez nejaky dodatok????
katka s.
15.02.09,15:45
Zdravím všetkých poraďákov. Túto tému som si prezrela aj asi všetky súviasiace, ale nenašla som nič aktuálne. Neviem či sa niečo zmenilo. Zamestnávateľ v SR chce dočasne prideliť zamestnancov do ČR. Platí stále, že mzdy fakturovať s DPH? A ako s cestovnými náhradami? Možno hlúpa otázka.:mad: Majú sa použiť sadzby pre SR alebo pre zahranič. cestu do ČR? Práve tomuto sa chce zamestnávateľ v SR vyhnúť. A tej ADZ som vôbec nerozumela. Potrebujem povolenie aj keď sa jedná len o jednorazovú službu? Ďakujem za všetky názory.
katka s.
16.02.09,10:33
Zdravím všetkých poraďákov. Túto tému som si prezrela aj asi všetky súviasiace, ale nenašla som nič aktuálne. Neviem či sa niečo zmenilo. Zamestnávateľ v SR chce dočasne prideliť zamestnancov do ČR. Platí stále, že mzdy fakturovať s DPH? A ako s cestovnými náhradami? Možno hlúpa otázka.:mad: Majú sa použiť sadzby pre SR alebo pre zahranič. cestu do ČR? Práve tomuto sa chce zamestnávateľ v SR vyhnúť. A tej ADZ som vôbec nerozumela. Potrebujem povolenie aj keď sa jedná len o jednorazovú službu? Ďakujem za všetky názory.


Nikto aktuálne nevie? Prosím o radu.
jozi49
01.06.10,07:57
Agentúra dočasného zamestnávania-ADZ nemôže zamestnávať ľudí na dohody !!!
Prečo nemôže ADZ zamestnávať ľudí na dohody? Kto môže? Iba normálny zamestnávateľ? Dá sa to nejako vyriešiť? Prideliť zamestnancov môže iba ADZ?