branoo
16.12.04,17:40
Zdravim,
Poradi mi niekto, kto ma skusenosti s prevadzkovanim pobociek v zahranici?
Zacinam podnikat, mam dobre kontakty v zahranici, ale zatial ziadne skusenosti s podnikanim.
Chcem sa orientovat hlavne na pobaltske krajiny.
Moje otazky:
Sidlo spolocnosti (s.r.o.) bude na Slovensku. Pobocku chcem zalozit v Litve(zatial).
1. akym sposobom sa registruje pobocka v krajine, ktora je clenom EU?

2. ako je to s odvadzanim dani pravnickej osoby(s.r.o.) z cinnosti v zahranici? Plati sa na Slovensku, kde je sidlo, alebo v danej krajine kde je pobocka?

3. ako je to s uctovnictvom. Robi sa paralelne aj na Slovensku aj v zahranici kde mam pobocku, alebo len na Slovensku?

Tieto zalezitosti samozrejme nastudujem, ale ak mate prakticke skusenosti prosim poradte, ulahci mi to pracu:) . Pripadne poradte web, zakony, vyhlasky ktore pojednavaju o tejto problematike(fungovanie pobocky v zahranici v ramci EU)

Na tuto stranku som narazil len nedavno, je vazne super!!! Hlavne pre zacinajucich podnikatelov! Prakticke rady z realneho zivota su na nezaplatenie:) .

Za akekolvek info vopred dakujem!!! ... kazdy predsa raz zacinal:o .

Vsetko dobre....;)
velkyohnicek
21.12.04,13:33
Ahoj osobne sa rovnako zaujimam o podobnu problematiku, na otazku podobneho charaktru mi bolo odpovedane.
....
.... S pobockami by som to neprehanal. Väcsinou sa to len vsetko skomplikuje, hoci su urcite aj pripady, ked sa to oplati. Pri otvarani pobocky su dolezite hlavne zakony krajiny, v ktorej sa pobocka otvara, cize napr. ceske, kedze existuju rozne druhy pobociek, na ktore sa vztahuju potom rozne danove a ine zakony. Ja poznam situaciu v Nemecku a aspon tu je to take komplikovane, ze je jednoduchsie ak sa zamestnas u (svojej alebo kamaratovej ;) ) slovenskej sro-cky ako jej reprezentant pre krajinu x, tato ti posiela z SK nejaky plat, ktory zdanis na konci roka a tym sa vyhnes vsetkej tej byrokracii.
.....
tak vela stastia http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
vokasova
02.03.05,14:44
Ahoj,

vi nekdo, jak zalozit organizacni slozku/pobocku v SR?
Mam s.r.o. a chtela bych zridit jeji pobocku na Slovensku, ale nevim, jake vsechny doklady musim dolozit, a ktery formular vyplnit.
Na Soudu mi rekli .....

Na to, resit to pres pravnika, zatim moc nemam :-(

Diky,

Petra
Helenah
30.03.05,14:08
Záleží od toho o čo by išlo.V daňových zákonach sa hovorí o tzv. zriadení prevádzkárne a tá v plnom rozsahu podlieha zákonom SR a musí byť zaregistrovaná o.i. aj na DÚ a samozrejme sa riadi slovenskými zákonmi /účtovníctvo, dane atď./