staankaa
14.12.06,15:42
ahojte poradaci potrebujem poradit..teraz som si kontrolovala prijate faktury a zistila som ze nemam vyparovane 2 faktury este z marca ktore boli zaplatene v hotovosti lebo som nevedela najst prijmove blocky na tu sumu pretoze ich mal sef a dal mi ic len teraz som ale neviem aky mam dat teraz datum VPD lebo keby dam marcovy datum tak mi nesedi DPH za dany kvartal a ani čislo VPD mi nejdu za radom potom...
Monika Kováčová
14.12.06,14:56
DPH ti musí sedieť, pretože ide o faktúry, pri nich nie je podmienka zaplatenia na uplatnenie nároku DPH. Takže ak ich dáš do marca, výšku DPH ti to nemôže ovplyvniť - za predpokladu, že si tieto nevypárované faktúry mala zaúčtované. A čo sa týka číslovania VPD.... toto presne je dôvod, prečo ja číslujem až po podaní DP!!! (mimoriadne aj skôr, ak je kontrola...)
staankaa
14.12.06,14:59
ano mam ich zauctovane v marci..a nebude vadit ked cislo toho VPD bude napr. 500 a bude z marca a pred nim budem mat 499 a bude teraz z novembra to mi pripada dost hlupe...
Eva Hodásová
14.12.06,15:04
Ja nevidím dôvod , pre ktorý nemôžeš doklady do pokladne zaučtovať aj v tomto dátume - november , pretože doklad si obržala neskoro, tak ho aj teraz zaučtuj. Neporušiš tým nič, žiaden zákon o DPH alebo daň z príjmu. Ja to tak robím tiež, a ešte ani raz mi to daňový úrad nijako nekomentoval pri kontrole.
staankaa
14.12.06,15:23
a mam ich dat normalne napriklad z dnesnym datumom? lebo prijmove su napr. z 10 marca a VPD dam z dnesnym datumom to sa mi zda nejake divne..
Manual
14.12.06,15:32
Ja v takomto prípade píšem:
-vystavený VPD 10.3.06
-zaúčtovaný VPD 15.12.06
liba2
14.12.06,16:05
a mam ich dat normalne napriklad z dnesnym datumom? lebo prijmove su napr. z 10 marca a VPD dam z dnesnym datumom to sa mi zda nejake divne..Podľa mňa to nie je divné ale realita. Peniaze boli z pokladne firmy vyplatené teraz - v decembri. Urobíš VPD s aktuálnym dátumom a priložíš PPD s reaálnym dátumom. Požiadaj šéfa, keďže doklady boli u neho, aby to napr. na zadnú stranu VPD uviedol a podpísal sa. Tým budeš ty krytá, že si nezanedbala povinnosti.