sysa29
14.12.06,20:23
Dobry den,prezerala som si tuto stranku uz viac krat a je to prave to,co hladam.Pracujem v zahranici,ale po prichode domov na SK chcem zacat podnikat,peniaze mam hotovosti,takze ziadne pozicky atd nie su potrebne.Chcem sa len poradit,co a ako,kde mam zacat najskor a ako pokracovat.Tuzim si orvorit obchod s detskym oblecenim,hracky,knizky atd vsetko v jednom.Mam k tomu obrovsky vztah,som pracovita,vytrvala mam zmysel pre krasu a pre modu a viem,ze zakaznici sa budu ku mne radi vracat,lebo moj obchod si predstavujem asi tak,ako som nikde na Sk este nevidela.Tiez si chcem spravit uctovnicky kurz.Otazka je,je mozne predavat veci zakupene v zahranici a ceny pohybovat???Ak ma niekto skusenosti s niecim podobnym a moze mi o tom poskytnut viac informacii,prosim,velmi mi to pomoze.Dakujem
katarina.j
15.12.06,04:08
fiha, tak to si trufaš, ale je dobre že ťa to baví a že myslís na detičky. tak ja by som odporučala sa zamestnať na 2-3mesiace na dohodu niekde v podobnom obchode /ak nemáš vôbec skusenosti ako prebieha celý obchod - nákup-predaj/ a na základe získaných začiatočných vedomosti by som do toho šla. ak si veriš viac, tak to skus. veci si môžeš kupovať aj v zahraničí, budeš musieť to hlásiť na danovom urade /nakoľko už nie sú hranice - čo robila colnica niekedy teraz je to výlučne na podnikateľovi/ a neviem čo myslíš tým, či môžeš ceny pohybovať? či si môžeš dať nejaku prirážku na tovar? samozrejme áno, tzv. marža sa dáva na každý zakupený tovar /kupený doma či v zahraničí/ z čoho by žili obchody?