ata
14.12.06,12:34
Ahojte poraďáci,
čítam si Vaše príspevky,nikde sa tu nespomína môj problém ,preto ak sa dakto s podobným stretol,prosím Vás o radu.Manželovi živnostníkovi nedovolil zamestnávaťeľ dalšie prevádzkovanie živnosti,preto sa rozhodol,že prepíše firmu na manželku,ale tá je súčastne na maters.dovol.,ako to bude s odvodmi v jej prípade.Bude mať nárok ešte na rodičovský príspevok?Ďakujem!
Viac hláv ,viac rozumu.......
ajobs
14.12.06,22:07
Ahojte poraďáci,
čítam si Vaše príspevky,nikde sa tu nespomína môj problém ,preto ak sa dakto s podobným stretol,prosím Vás o radu.Manželovi živnostníkovi nedovolil zamestnávaťeľ dalšie prevádzkovanie živnosti,preto sa rozhodol,že prepíše firmu na manželku,ale tá je súčastne na maters.dovol.,ako to bude s odvodmi v jej prípade.Bude mať nárok ešte na rodičovský príspevok?Ďakujem!
Viac hláv ,viac rozumu.......

Táto téma je trocha mimo - ale predpokladám, že manželka je na RP. Samozrejme, na RP bude mať nárok, a ešte sa môže dobrovoľne nemocensky poistiť.
ata
15.12.06,11:01
ajobs,ďakujem Ti za radu,idem ešte hľadať zákon ,ktorý o tom hovorí.
Ahoj...
aktaK
02.01.07,09:26
mozem obnovit otázku, resp. ju rozšíriť?
SZČO toho času na rodičovskom príspevku obnovuje živnosť po pol roku a to prave teraz od januára..t.j.este by mala rodičovsky príspevok dostavat cca 2 a pol roka..
- ako je to so zdravotnou poistovnou? do zdravotnej poistovne v tomto pripade ale asi musi platit?
- a co sa tyka socialnej poistovni, myslim, ze mame take informacie, ze obrat za cely rok by nemal presiahnut hranicu min.vymeriavacich zakladov, lebo v opacnom pripade, ked presiahne sumu, tak musi byt povinne poistena? nejak mi to nedava zmysel..zostava teda poistencom statu, alebo nie? ma sa odhlasit ako poistenec statu, alebo nie?