tomas.culik
15.12.06,11:06
Ahojte!!!
Volam sa Tomas som cerstvy absolvent VS a momentalne pokracujem na doktorandskom studiu-1rok. Do buducna planujem zalozit s.r.ocku zameranu na vyrobnu cinnost-vyroba uzitkovej,umeleckej a zahradnej keramiky.Nahromadil som si vela informacii, pracujem na podikatelskom plane a sortimente vyrobkov, oslovil som viacere firmy pre dodavku technickeho a materialoveho vybavenia buduceho podniku, vyrobne priestory zriadim v suterene velkeho rodinneho domu. Odhad vstupneho kapitalu by sa mal pohybovat okolo 500.000Sk, vratane upravy a zariadenia vyrobnych priestorov. No a tu sa dostavam k mojmu problemu-peniaze. Okrem zarobenia prachov v zahranici, co moze nejaku tu dobu trvat, je este moznost pozicat si z banky. Ake mam sance uspiet v banke?,co okrem rucenia a podnikatelskeho planu je potrebne? Totiz ja sam neviem ci ma skola berie ako studenta, alebo zamestnanca. Skola mi na ucet posiela peniaze. Radte ludkovia, kazdy postreh i rada mi nesmierne pomozu!
victoria
15.12.06,10:15
Nechcem ta sklamat ani odradit hned na zaciatku ale ziskanie uveru z banky bude tvrdym orieskom a len par stastlivcom sa to podari. Klient ktoremu robim uctovnictvo ziadal po 5 rokoch podnikania s rocnym obratom 1,8 mil. podnikatelsky uver na dalsiu prevadzku vo vyske 300 tisic a nebol uspesny ani v jednej z troch oslovenych bank. Nema ziadne predchadzajuce zavazky ani leasingy.
Mozno by bolo pre teba aktualne sledovat vyzvy na cerpanie prostriedkov z europskych fondov. Tam je myslim cesta schodnejsia, aj ked po ziskani prostriedkov institucie vyzaduju nesmierne mnozstvo hlaseni a papierovania pri preplacani financnych prostriedkov.
Kazdopadne situacia pre zacinajuceho podnikatela v oblasti ziskania financnych prostriedkov vobec nie je jednoducha a ja ti velmi drzimpalce.