galmar
15.12.06,12:17
Dobry den,
potrebovala by som poradit. uz som si tu toho precitala viac o ukonceni zivnosti. tak ma prosim opravte.
K 30.6. 2006 uzavriem vsetky knihy a urobim uctovnu zavierku, nakladny automobil (este nie je uplne odpisany) preradim do osobneho uzivania, z pokladne vyberiem zostatky na osobnu spotrebu. Vo vykazoch uvediem aj pohladavky a zavazky k tomuto datumu a rovnako aj zostatok na ucte. K 31.3.2007 potom podam DP , v ktorom upravim zaklad dane o neuhradene pohladavky a zavaky.

Navyse mam otazky:
1.co s uctom, ktory nebol zruseny ku dnu yrusenia zivnosti, ale neskor, a boli nan zaplatene este niektore pohladavky a az potom bol zruseny?
2.ak bude MV predane este do konca roka, prijem z predaja patri do ost.prijmov? mozem MV predat za zostatkovu hodnotu?
uzsa chcem len uistit:odpis za rok 2006 pri MV nebudem robit.

Dakujem
renča1
15.12.06,12:03
Dobry den,
potrebovala by som poradit. uz som si tu toho precitala viac o ukonceni zivnosti. tak ma prosim opravte.
K 30.6. 2006 uzavriem vsetky knihy a urobim uctovnu zavierku, nakladny automobil (este nie je uplne odpisany) preradim do osobneho uzivania, z pokladne vyberiem zostatky na osobnu spotrebu. Vo vykazoch uvediem aj pohladavky a zavazky k tomuto datumu a rovnako aj zostatok na ucte. K 31.3.2007 potom podam DP , v ktorom upravim zaklad dane o neuhradene pohladavky a zavaky.

Navyse mam otazky:
1.co s uctom, ktory nebol zruseny ku dnu yrusenia zivnosti, ale neskor, a boli nan zaplatene este niektore pohladavky a az potom bol zruseny?
2.ak bude MV predane este do konca roka, prijem z predaja patri do ost.prijmov? mozem MV predat za zostatkovu hodnotu?
uzsa chcem len uistit:odpis za rok 2006 pri MV nebudem robit.

Dakujem

1) nevadí že účet nebol zrušený, zaplatené pohľadávky po dátume ukončenia živnosti , ktoré ti prídu na účet nebudeš zdaňovať, pretože ty ich už vopred zdaníš - upravíš základ dane v DP.
2) Áno príjem z predaného auta patrí do ostatných príjmov podľa § 8 , môžeš predať za hociakú cenu, ZC si uplatníš ako výdavok v daňovom priznaní. Teda ak ZH auta je 50 000 a predáš ho za ZH 50 000, tak daň z príjmu bude 0,00.
1novacik1
13.03.07,10:27
mam podobny pripad ako galmar,ukoncenie zivnosti v priebehu roka 2006 len u mnaSZCO si zobrala v roku 2005 uver 40000,-kupila si PC do 30000,- dala do VOZD a v roku 2006 ukoncila zivnost co s tym uverom,tiez ho vykazem v zavazkoch k datumu ukocenia zivnosti?-lebo ucet stale nezrusil a myslim si ze ani nezrusi ( ze naco ) a uver splaca-dakujem za poradenie