apo
15.12.06,14:44
Odberateľ požaduje od môjho klienta, aby na základe zmluvy o poskytovaní služieb na faktúrach uvádzal nasledovnú klauzulu:

Rozsah daňovej povinnosti predstavuje 100% z hodnoty stavebných prác zo zisťovacieho protokolu o vykonaných stavebných prácach a súpisu vykonaných prác za mesiac ...

Neviem mojemu klientovi vysvetliť aký má kaluzula význam.

Vie niekto na Porade aký význam klauzla má. Ja len predpokladám, že má vzťah k DPH. Služby sú poskytované slovenskému odberateľovi registrovanému na DPH a dodávateľ je tiež slovenská firma registrovaná na DPH.

Ďakujem

apo
Braňo
15.12.06,13:51
Myslím, že by to mohlo vyjadrovať, že "fakturácia bola na základe podpísaného stavbeného denníka a zodpovedá rozsahu dodaných prác". :rolleyes:
Jozef I
15.12.06,13:54
Podľa mňa ide o to, že odberateľ má garantované to ,že nejde o žiadnu zálohovú platbu, ktorá by bola neskôr vyúčtovaná. Tá klauzula hovorí o tom že sa faktúruje presne to, čo sa vykonalo podľa rozpisu prác. T. j. nebude žiadna konečná fa. na ktorej budú uvedené tieto čiastkové fakturácie.
Môj názor. :)
apo
15.12.06,13:56
Podľa mňa ide o to, že odberateľ má garantované to ,že nejde o žiadnu zálohovú platbu, ktorá by bola neskôr vyúčtovaná. Tá klauzula hovorí o tom že sa faktúruje presne to, čo sa vykonalo podľa rozpisu prác. T. j. nebude žiadna konečná fa. na ktorej budú uvedené tieto čiastkové fakturácie.
Môj názor. :)

Poraďáci ďakujem pekne za rady aj súhlasy.:) :)

apo