Kolenčík
15.12.06,19:52
Ahojte. Mám živnosť popri zamestnaní a moja dcéra /vysokoškoláčka/ mi pomáha najmä pri prepisovaní materiálov a vedení agendy, pred sviatkami by som ju „chcel finančne“ odmeniť. Chcem sa opýtať ako by to bolo najjednoduchšie, aby som zbytočne nemusel platiť odvody a do akej finančnej výšky jej odmenu môžem vyplatiť za najjednoduchších podmienok, čo si môžem dať do nákladov. Dcéra už cez prázdniny brigádovala zarobila cca 15.000 Sk a zamestnávateľ jej náležite stiahol potrebnú daň. Ďakujem.
Anja111
15.12.06,19:01
Ahojte. Mám živnosť popri zamestnaní a moja dcéra /vysokoškoláčka/ mi pomáha najmä pri prepisovaní materiálov a vedení agendy, pred sviatkami by som ju „chcel finančne“ odmeniť. Chcem sa opýtať ako by to bolo najjednoduchšie, aby som zbytočne nemusel platiť odvody a do akej finančnej výšky jej odmenu môžem vyplatiť za najjednoduchších podmienok, čo si môžem dať do nákladov. Dcéra už cez prázdniny brigádovala zarobila cca 15.000 Sk a zamestnávateľ jej náležite stiahol potrebnú daň. Ďakujem.

Napr. dohoda o brigádnickej práci študentov. A odmena do 25.000,--, aby nemusela platiť ZP.
Kolenčík
26.12.06,19:23
A nemáte náhodou vzor takej dohody, alebo kde by som ju našiel. Vopred ďakujem.
STRELEC
26.12.06,19:30
Možno ako živnostník to nemáš nejaké slávne so základom dane. Dosiahnutie minimálnych odvodov do fondov je národným športom . V tom prípade zváž aj prípadnú žiadosť o sociálne štipendium potomka.
Vzor DoBPŠ nájdeš na Porade.
STRELEC
26.12.06,19:50
Tú DoBPŠ som na svoje prekvapenie na Porade nenašiel. Aj keď to nevyzerá bohvieako - pripájam znenie, ako je použité v programe MRP - mzdy a personalistika.
Melnick
26.12.06,19:58
Peter ,je medzi tlačivami v personalistike na 4 str.,ale keď som ju sem chcela prilepiť hodilo ma to zakaždým na hlavnú stránku. :eek: Sú tam dve možnosti stiahnutia / , word,pdf/.

Pre Kolenčíka :) :
http://www.porada.sk/downloads.php?
STRELEC
26.12.06,20:01
Vďaka. Chcel som "pripnúť formulár", ale asi som zle hľadal.
Melnick
26.12.06,20:03
Skús ,mne to nejde.:) :) :)
STRELEC
26.12.06,20:08
[quote=STRELEC]Tú DoBPŠ som na svoje prekvapenie na Porade nenašiel. Aj keď to nevyzerá bohvieako - pripájam znenie, ako je použité v programe MRP - mzdy a personalistika.


A napokon aj stiahnuté z Porady ... Bea. Tá je lepšia! Májka vďaka!.
Melnick
26.12.06,20:14
:) :) :) :) :)
Kolenčík
27.12.06,07:20
Ďakujem Vám všetkým za ochotu, len sa chcem opýtať, keď dám 10.000 Sk mám z toho odpočítať 19 % daň?
Daska
27.12.06,07:24
Najjednoduchsie je ze jej stiahnes dan, ona si potom poda DP, v ktorom si uplatni odpocitatelnu polozku 90 816,- a vsetka dan sa jej vrati, este aj ta co jej stiahol druhy zamestnavatel...