marcelaStanakova
17.12.04,08:39
Dobrý deň prajem všetkým!

Chcela by som sa spýtať, keď SZČO, ktorá pracuje doma používa súkromnú pevnú linku a internet aj na podnikateľské účely či je možno si dať do nákladov aspoň časť z týchto platieb?
Lenočka
17.12.04,07:41
Áno je možné dať si do nákladov pomernú časť týchto nákladov, ak samozrejme viete preukázať, že je to k podnikaniu potrebné, najlepšie urobíte ak si dáte robiť aj výpisy hovorov tým sa preukážete.
r.galovic
17.12.04,07:48
Áno. Je treba ale dokázať aká časť sa používa na podnikateľské účely, a to tak, že si zoberiete faktúru z obdobia keď sa telefón nevyužíval na podnikanie a faktúru keď sa využíva. Rozdiel potom šup do nákladov :)
anka
17.12.04,08:06
A ako je to, ak si kupi nejake cist.prostriedky, odpad.kos, ziarovky? V takom pripade je to asi tazke preukazat, ze to pouzil na podnikanie?
esprit
17.12.04,08:14
Všetko samozrejme závisí od toho, ako vieme tieto výdavky obhájiť. Ja osobne nevidím problém ak kúpim 3 žiarovky za rok do stolnej lampy, nejaký čistiaci prostriedok na PC alebo pracovný stôl (samozrejme lampa, PC aj stôl mám v majetku firmy) a tiež nevidím problém so smetným košom pokiaľ nekupujem každý polrok nový.