bui
16.12.06,16:16
2.12 som vystavila zalohovu fakturu v EURach, 5.12. som prijala do pokladne EURA. Teraz idem urobit vyuctovaciu fakturu, ale v Sk. Pri zuctovani prijatej zalohy som pouzila kurz dna vystavenia vyuctovacej faktury. Postupovala som spravne?...alebo som mala pouzit kurz ineho dna?....vystavenia zalohovej faktury, alebo prijatiaeur do pokladne?
durisovad
16.12.06,15:39
Zalohova faktura sa neuctuje. Ja by som to spravila tak, ze by som prepocitala prijatie EUR do pokladne aktualnym kurzom (v den inkasa), fakturu by som zasa prepocitala kurzom v den vystavenia a uhradu faktury zo zalohy by som zuctovala kurzom prijatia penazi do pokladne. Kurzovy rozdiel by som uctovala podla beznych pravidiel.
bui
16.12.06,16:43
fakturovana suma v sk je vacsia ako prijata zaloha v eurach....takze ked napr, vyfakturujem 100000 sk a chcem odratat zalohu 500 eur...akym kurzom preratam tych 500 eur...kurzom vystavenia vyuctovacej faktury?
liba2
16.12.06,17:21
fakturovana suma v sk je vacsia ako prijata zaloha v eurach....takze ked napr, vyfakturujem 100000 sk a chcem odratat zalohu 500 eur...akym kurzom preratam tych 500 eur...kurzom vystavenia vyuctovacej faktury?Prijatá suma 500 eur bude mať stále rovnaký kurz, t.j. kurz NBS zo dňa jej prijatia = 5.12.06.
Mohla by si upresniť, prečo si vystavila zálohovú fa v EUR a vyúčtovaciu ideš robiť v SKK ? Celé si to komplikuješ.
bui
16.12.06,17:45
pretoze to boli peniaze pre nasho zamestnanca, ktory isiel pre tu firmu co nam dala zalohu pracovat do Spanielska....
liba2
16.12.06,17:59
pretoze to boli peniaze pre nasho zamestnanca, ktory isiel pre tu firmu co nam dala zalohu pracovat do Spanielska....Je to slov. firma? Zvyšok zaplatia v Sk ?
bui
16.12.06,19:20
ano....zvysok bude v sk,,oni chcu v sk...mame s nimi zmluvu, kde je dohodnuta cena prace v sk....tych 500 eur bola v podstate zaloha na zaplatenie vydavkov na stravu a ubytovanie nasho zamestnanca v Spanielsku
liba2
16.12.06,21:55
ano....zvysok bude v sk,,oni chcu v sk...mame s nimi zmluvu, kde je dohodnuta cena prace v sk....tych 500 eur bola v podstate zaloha na zaplatenie vydavkov na stravu a ubytovanie nasho zamestnanca v SpanielskuNo a čo hovorí odberateľ ? podľa neho 500 eur predstavuje akú sumu v Skk ? ste dohodnutí na kurze NBS dňa úhrady 5.12. ?
bui
19.12.06,16:42
asi urobim dve faktury, jednu v EURach...na vydavky, ktore boli v Eurach a druhu v Sk za inzinierske prace...kedze v zmluve mame dohodnutu cenu prace v Sk....