babos
16.12.06,17:55
Prajem vam dobry den,
podal som staznost na cinnost exekutora. Komora exekutorov mi odpisala, ze staznost presetria, postupili ju kontrolorovi a v lehote najneskor do dvoch mesiacov sa vyjadria. To bolo 4.10.2006 a do dnesneho dna moju staznost neuzavreli, ani ma neinformovali, ze to budu presetrovat dlhsie resp. v akom je to vobec stadiu... To sa mam stazovat este aj na nich???

Dakujem za rady.
rada
16.12.06,17:24
Prajem vam dobry den,
podal som staznost na cinnost exekutora. Komora exekutorov mi odpisala, ze staznost presetria, postupili ju kontrolorovi a v lehote najneskor do dvoch mesiacov sa vyjadria. To bolo 4.10.2006 a do dnesneho dna moju staznost neuzavreli, ani ma neinformovali, ze to budu presetrovat dlhsie resp. v akom je to vobec stadiu... To sa mam stazovat este aj na nich???

Dakujem za rady.

Ak už nechceš čakať tak ano. Prikladám zo zdroja justice postup.
Sťažnosť na súdneho exekútora a Slovenskú komoru exekútorov
(Sťažnosť podľa zákona NR SR č. 233/1995 o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti /Exekučný poriadok/ v znení neskorších predpisov) (http://www.justice.gov.sk/kop/scp/obex/EP_233_95.htm)
Kto môže podať sťažnosť
Podľa § 218a a §218b Exekučného poriadku ministerstvo v rámci štátneho dohľadu prijíma a prešetruje sťažnosti fyzických a právnických osôb na súdnych exekútorov a komoru. Sťažnosť na exekútora a Slovenskú komoru exekútorov môže podať fyzická alebo právnická osoba (ďalej len sťažovateľ). Podanie sťažnosti nesmie byť sťažovateľovi na ujmu, to neplatí, ak sa obsahom svojho podania dopustí sťažovateľ trestného činu alebo priestupku. Sťažnosťou nemožno nahrádzať podania, ktorých vybavenie patrí podľa zákona do pôsobností iných orgánov. Anonymné sťažnosti sa neprešetrujú.
Ako podať sťažnosť
Sťažnosť sa podáva písomne alebo ústne do zápisnice. Ak je sťažnosť podaná na nepríslušnom orgáne, je tento povinný sťažnosť bezodkladne postúpiť orgánu príslušnému na vybavenie a o postúpení sťažnosti upovedomiť sťažovateľa.
Kto vybavuje sťažnosť
Sťažovateľ sa môže so sťažnosťou na činnosť komory a na činnosť exekútorov obracať na ministerstvo a na Slovenskú komoru exekútorov. Sťažnosti na činnosť komory vybavuje ministerstvo. Sťažnosti na činnosť exekútorov vybavuje komora. Sťažovateľ môže požiadať ministerstvo o prešetrenie vybavenia jeho sťažnosti komorou.
Lehoty na vybavenie sťažností
Komora je povinná vybaviť sťažnosti na činnosť exekútora bezodkladne, najneskôr do dvoch mesiacov odo dňa doručenia. Túto lehotu možno predĺžiť, ak v jej priebehu nemožno zabezpečiť podklady na riadne vybavenej sťažnosti. O tejto skutočnosti musí byť sťažovateľ upovedomený.
Prešetrovanie sťažností
Exekútor, proti ktorému sťažnosť smeruje, má právo vyjadriť sa o sťažnosti, podať vysvetlenia a poskytnúť dôkazy. Ak je to na včasné a riadne vybavenie sťažností potrebné, možno sťažovateľa vypočuť, ako aj osoby, ktoré môžu prispieť k prešetreniu sťažnosti.
Vybavenie sťažnosti
O spôsobe vybavenia sťažnosti musí byť sťažovateľ písomne upovedomený.
Prešetrenie vybavenia sťažností
Ak je sťažovateľ toho názoru, že sťažnosť nebola komorou riadne a včas vybavená, môže požiadať ministerstvo o prešetrenie vybavenia jeho sťažnosti komorou. Na vybavenie sťažnosti na činnosť komory a na prešetrovanie vybavenia sťažnosti komorou sa požijú ustanovenia o lehotách na vybavenie ako aj o postupe prešetrovania sťažnosti komorou.
Osobitné ustanovenia o sťažnosti podľa Exekučného poriadku
Ak tento zákon niektoré skutočnosti súvisiace s prijímaním, evidovaním vybavovaním sťažností neupravuje, postupuje sa podľa zákona č. 152/1998 Z.z. (http://jaspi.justice.gov.sk/) o sťažnostiach.