rosnička
17.12.06,18:46
prosím Vás poradíte mi ako mám správne skladovať bravčové škvarky. Máme po zabíjačke a chcem si z nich odložiť, len neviem ako. Prosím o skorú odpoveď . ďakujem :)
Kolenčík
17.12.06,17:53
Keďže po zabíjačke máte plný mraziak, troška posoliť /ochrastať/ a natlačiť do zavaracích pohárov, môžeš pridať troška vypraženej masti, uzatvoriť a odložiť. Dobrú chuť.
Daska
17.12.06,17:55
ja ich skladujem v mraznicke
horvatka
17.12.06,18:38
Ja mám najlepšie skúsenosti, keď sa zalejú teplou masťou a nechajú vychladnúť, potom ich môžete mať aj v špajzi. Moja mama tak mávala škvarky celý rok vo veľkom vedre zaliate masťou. Keď potrebovala, len si naškrabala potreb.množstvo, zohriala a boli ako čerstvé. V mrazničke, keď sú trocha dlhšie je to cítiť takou starinou.
Škvarková pomazánka:
Zomlieť 2-3 hrste škvarkov, s 2-3 natvrdo varenými vajíčkami, pridať 2-3 lyžice horčice, korenie,príp. trocha soli, cibuľka nadrobno - natrieť na čerstvý chlieb.
ondrejvla
17.12.06,19:07
Ja mám najlepšie skúsenosti, keď sa zalejú teplou masťou a nechajú vychladnúť, potom ich môžete mať aj v špajzi. Moja mama tak mávala škvarky celý rok vo veľkom vedre zaliate masťou. Keď potrebovala, len si naškrabala potreb.množstvo, zohriala a boli ako čerstvé. V mrazničke, keď sú trocha dlhšie je to cítiť takou starinou.
Škvarková pomazánka:
Zomlieť 2-3 hrste škvarkov, s 2-3 natvrdo varenými vajíčkami, pridať 2-3 lyžice horčice, korenie,príp. trocha soli, cibuľka nadrobno - natrieť na čerstvý chlieb.

Súhlasím a pridávam, ak ich dáš do téglikov určených na skladovanie potravín v mrazničke, ničím nenapáchnu, ale dajú sa skladovať aj v masti.
V mraziaku vydržia u nás veľmi dlho, len ak majú nohy a každého kto chytí téglik vykopnú preč! Inak bez šance...
Melnick
17.12.06,19:15
mimotemy Keby ste vedeli ako trpím.:D :D :D V mraziaku žiadne a chuť veľká.:D :D :D Aj soľ by bola............
ondrejvla
17.12.06,19:23
mimotemy Keby ste vedeli ako trpím.:D :D :D V mraziaku žiadne a chuť veľká.:D :D :D Aj soľ by bola............

Majka pribehni, ešte zopár téglikov tam je...Ale soľ nemusíš, tú je dostať kúpiť aj v Žiline!
durisovad
17.12.06,21:46
Aj ja skladujem v mraznicke. Tento rok som vsetky pomlela, rozdelila do teglikov (ako Vlasta) a budem ich pouzivat na skvarkove pagaciky alebo na pomazanky.
rosnička
18.12.06,16:29
Ďakujem za radu, vyskúšam všetky možnosti a dám vedieť, aké boli. Mimochodom teraz sú perfektné. Veselé Vianoce všetkým poraďákom
Viera Ká
19.12.06,14:19
Aj ja sa pripájam k ostatným a skladujem škvarky zomlete v sáčkoch v mrazničke - neskôr sa minú na pagáčiky alebo pomázanku, prípadne ich pridávam do medvedích tlapiek. Dobrú chuť