berry
18.12.06,06:41
Pekný deň
Potrebovala by som poradiť. Nakúpili sme kalendáre a pera na ktorých je logo našej firmy. Budeme to dávať ako pozornosť partnerom. Však to poznáte. Ale niekde som čítala, že si z toho nemôžem odpočítať DPH. Je to pravda? Hľadala som aj na porade nejaký podobný link. Ale nič konkrétne som nenašla.
Prosím o odpoveď ANO MOŽEM ODPOČÍTAŤ DPH alebo NIE NEMOŽEM ODPOČÍTAŤ DPH.:confused:
ZuzanaP
18.12.06,06:54
sta
18.12.06,06:56
Alebo skús pozrieť do Zákona o dani z príjmov § 21, ktorý hovorí, že daňovými výdavkami, nie sú:
h) výdavky na reprezentáciu okrem výdavkov na reklamné predmety označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa v hodnote neprevyšujúcej 500 Sk za jeden predmet,
;)
Mikolajova
18.12.06,07:03
Môj názor je, áno.
Vladimír Ozimý
18.12.06,08:21
A čo DPH z podujatí pre zamestnancov...napr... v rámci socialnej politiky firmy preplatenie so socialneho fondu plavareň,kultúra (kino a tak) a tak...no ja v tom nevidím problém len si to cchem overiť...v paragrafe sa hovorí len o pohostení a zábave(čo sa myslí pod pojmom zábava?)
mgm
18.12.06,08:26
Pekný deň
Potrebovala by som poradiť. Nakúpili sme kalendáre a pera na ktorých je logo našej firmy. Budeme to dávať ako pozornosť partnerom. Však to poznáte. Ale niekde som čítala, že si z toho nemôžem odpočítať DPH. Je to pravda? Hľadala som aj na porade nejaký podobný link. Ale nič konkrétne som nenašla.
Prosím o odpoveď ANO MOŽEM ODPOČÍTAŤ DPH alebo NIE NEMOŽEM ODPOČÍTAŤ DPH.:confused:

Ja by som to odpočítala.
sta
18.12.06,08:32
A čo DPH z podujatí pre zamestnancov...napr... v rámci socialnej politiky firmy preplatenie so socialneho fondu plavareň,kultúra (kino a tak) a tak...no ja v tom nevidím problém len si to cchem overiť...v paragrafe sa hovorí len o pohostení a zábave(čo sa myslí pod pojmom zábava?)

http://www.porada.sk/t35556-dph-a-socialny-fond.html?highlight=%22soci%E1lny+fond%22
Vladimír Ozimý
18.12.06,08:39
takže mám to chápať všetky regeneračné činnosti v rámci soc. politiky firmy idu mimo DPH...nechápem ale prečo...podľa mňa nejde o pohostenie ani zábavu ale o regeneráciu zamestnancov a to je podľa mňa rozdiel nie?
Vladimír Ozimý
18.12.06,08:44
asi sa vychádza z toho že su to neni zdaniteľné plnenia použité na podnikanie hm...alee je to sporné...