zuchmu
18.12.06,10:00
Dobry den,

mam takyto problem a chcem sa Vas opytat na radu:
14.12. 2006 som podpisala pracovnu zmluvu u noveho zamestnavatela na nastup do prace od 1.1.2007. Medzitym som si vsak nasla lepsiu pracu, ktoru som aj prijala. Tiez s nastupom 1.1.2007. Staci ak svojho stareho zamestnavatela upovedomim, ze do prace nenastupim a tym aj zanikne pracovny pomer?? Staci to telefonicky alebo to musim nahlasit pisomne??? V zmluve bola aj skusobna doba 3 mesiace. Ak by mi robil problemy, mozem podat pisomnu vypoved v tejto dobe a ukoncit pracovny pomer zo dna na den alebo tam tiez plati vypovedna lehota dva mesiace??? Prosim poradte. Dakujem.
bendži
18.12.06,09:09
Pracovný pomer vzniká až po nastúpení do práce.. čiže ak nenastúpiš do práce, pracovný pomer nevznikne. Riešením tiež je nastúpiť a hneď dať výpoveď v skúšobnej dobe, ktorá nestanovuje žiadnu výpovednú lehotu, len odporúča dať ju 3 dni pred ukončením PP (ale ani tieto 3 dni nie sú nikde exaktne dané ako pevná doba, čiže nemusia byť dodržané). V rámci slušnosti je vhodné informovať zamestnávateľa, najlepšie písomne, že do práce nenastúpiš.
zuchmu
18.12.06,09:15
Dakujem velmi pekne.
Takze ak by som dnes zavolala svojmu ex zamestnavatelovi, ze do prace nenastupujem aj tak by bolo lepsie poslat mu pisomne (doporucene???) oznamenie, ze nenastupim alebo mam poslat postou vypoved v skusobnej dobe???
Zamestnavatel ma ani nazahlasil do poistovni ani mi vlastne nepredal pracovne pomocky, v tomto pripade to malo byt auto a mobilny telefon.
Jara
18.12.06,09:24
Ja by som napisala list, že nenastúpim a ospravedlnila sa. Je to slušnosť. Myslím, že aj on to potrebuje vedieť, aby prijal niekoho iného. No a istota j istota čo je na papieri, ako keby len po telefóne...
bendži
18.12.06,09:25
Ja by som to riesila pisomnou informáciou pre zamestnávateľa, že do práce nenastúpim. Práve preto aby neprebehol celý ten proces prihlasovania a odhlasovania do poisťovní, ušetríš mu tým pár papierovačiek... :)
zuchmu
18.12.06,09:35
Dakujem.
Takze mam napisat doporuceny list, ze nenastupim a tym to konci? Nemoze mi dat k nahrade to, ze napriklad mu zase vznikaju naklady na vyber noveho zamestnanca??? Alebo nieco podobne??
zuchmu
18.12.06,09:37
Moj ex potencionalny zamestnavatel nema odo mna ani informacie ohladom poistovni, takze zahlasit by ma asi nemohol, jedine tak do socialnej poistovne...