Kardo
18.12.06,10:48
Dobry den Potreboval by som radu Chcel by som dovazat znackove sportove oblecenie z Anglicka neviem co by som k tomu potreboval ake doklady kam by to bolo treba ist nahlasit ako na colnici ci je na to vobec nejake obmedzenie atd. a co je to vlastne vyhradny dovozca ci je mozne ho obist Velmi pekne dakujem Pekny den

PS. možno mi bude stačiť rada, kde mám začať.
Monika Kováčová
18.12.06,10:08
Podľa mojich skúseností ak daná firma má výhradné zastúpenie na Slovensku neobídeš to nijako, odkážu ťa na spoločnosť na Slovensku.
Čo sa týka "dovozu", resp. nadobudnutia tovaru z Anglicka - tu platí Zákon o DPH - colnica sa ťa týkať nebude, budeš robiť samozdanenie. Viac tu na porade hľadaj nadobudnutie tovaru, samozdanenie.
Kardo
18.12.06,14:19
Ahoj dakujem ti za odpoved uz aspon viem na com som len ma to trochu stve lebo potom vyhradny dovozcovia urcitej znacky su ako monopolna firma ci nie?
Monika Kováčová
18.12.06,14:23
... tak nejak... aj keď s tým monopolom je to troška nadsadená veta. Ale za oslovenie nič nedáš, vyskúšaj to.
bryan
18.12.06,14:50
Pozor na paralerny import. Zvlastna a klukata formulacia s este nedoziernejsimi nasledkami. Uplatnitelna aj vnutri EU. Chutovka pre pravnikov.
Jedina cesta je dohoda s vyrobcom.
Monika Kováčová
18.12.06,14:56
Pozor na paralerny import. Zvlastna a klukata formulacia s este nedoziernejsimi nasledkami. Uplatnitelna aj vnutri EU. Chutovka pre pravnikov.
Jedina cesta je dohoda s vyrobcom.

Prosím vysvetliť, nerozumiem reči tvojho kmeňa...
Antonsiu
19.12.06,14:38
Podla mna je "problem" v tom, ze v Anglicku je to ovela lacnejsie ako u nas. Napriklad teke Umbro(Mozno si myslel prave na tu znacku :-)) je vo vypredaji take lacne, ze u nas ti ho za tolko ani vyhradny dovozca neukaze.
Podla mna ak si ho kupis v Anglicku(nie od vyrobcu) a prinesies ho sem, moze ti pan vyhradny dovozca vyliest na hrb.
Je idem to iste spravit s topankami len nie z Anlgicka ale z USA.
bryan
20.12.06,06:46
Prosím vysvetliť, nerozumiem reči tvojho kmeňa...

Tusim sa to spravne pise paralelny.

V lete som sa o tom trosku dopocul, a co to pohladal po internete, skus vyhladavace 'paralel import'. V principe sa jedna o ochranu ochrannej znamky a nakladania s tovarom pod touto znamkou, alebo nieco pribuzne. Vyrobca ma pravo rozhodnut ako bude s obchodnou znackou a vyrobkami pod nou nakladane, takze moze trvat na tom, aby pre dany region bol iba jeden distributor.

Ide v kratkosti aj o to, aby naklady na reklamu a marketing ktore znasa trebars distributor, sa mu vratili, aby nerobil reklamu pre niekoho ineho. Na to aby to fungovalo aj pred sudom, je potrebna podpora vyrobcu, teda majitela prav k znacke.

Aj ked 'common market' je akoze volny trh, funguju na nom regulacie a toto je jedna, na ktoru by som si sakra daval pozor. Nepodcenoval by som to.
Monika Kováčová
20.12.06,08:31
Už rozumiem, ale zase som v pomykove keď som prečítala tvoj podpis...
Leila2006
20.12.06,10:37
Aj ja som si čo-to k tomu prečítala, neoplatí sa obchádzať výhradných distribútorov. A dostať sa do nejakého medzinárodného súdneho sporu... tam už ide o iné prachy.
martin8
26.12.06,20:50
Dobry den.Som tu novy a nevyznam sa velmi v podnikani.Chcem sa spytat ci je mozne doviezt tovar z Anglicka a otvorit na SR obchod s tymi vecami.Co k tomu budem potrebovat?