ZEvina
18.12.06,12:09
Zdravím všetkých poraďákov. Mám k Vám prosbičku:
1. Minulý rok sme kúpili stojany, ktoré dávame našim odberateľom na vystavenie nášho tovaru. Celú čiastku faktur.sumy som zaradila do daň.výdavkov § 19, ods. k) v minulom roku. Správne?
2. Tieto stojany (je na nich uvedený názov našej firmy) si môžeme od odberateľa vziať aj späť, ak už nechce predávať náš tovar.
3. Aby sme nestratili prehľad o týchto stojanoch, môžem ich prijať na sklad v nulovej hodnote a tiež v nulovej hodnote "Fakturovať" - lepšie povedané uvádzať na faktúre výdaj stojanu za nulovú hodnotu? Ďakujem za každú radu.
Manual
18.12.06,11:16
Zdravím všetkých poraďákov. Mám k Vám prozbičku:
1. Minulý rok sme kúpili stojany, ktoré dávame našim odberateľom na vystavenie nášho tovaru. Celú čiastku faktur.sumy som zaradila do daň.výdavkov § 19, ods. k) v minulom roku. Správne?
2. Tieto stojany (je na nich uvedený názov našej firmy) si môžeme od odberateľa vziať aj späť, ak už nechce predávať náš tovar.
3. Aby sme nestratili prehľad o týchto stojanoch, môžem ich prijať na sklad v nulovej hodnote a tiež v nulovej hodnote "Fakturovať" - lepšie povedané uvádzať na faktúre výdaj stojanu za nulovú hodnotu? Ďakujem za každú radu.
Pri kúpe stojanov bolo dobré ich zaevidovať na kartu krátkodobého majetku. Na karte máš prehľad koľko ich je. Potom formou zápisu ich zapožičať, na karte sa dá poznámka že sú zapožičané. Po skončení akcie znova prijať na kartu. Pretože vy ich skutočne nikomu nepredávate, tak ani nie je čo faktúrovať.
Pekný deň...:)
ZEvina
18.12.06,11:25
Zle som sa vyjadrila. Tie stojany sú také malé z umelej hmoty na cigáry a cigarety (nie skrinky). Ešte sme ich od nikoho zatiaľ nezobrali späť a pri manipulácii s nimi sa môžu časom aj znehodnotiť. My ich vlastne rozdávame a chceme mať len prehľad o ich prevzatí - teda prostredníctvom vystavenej faktúry s tovarom, kde stojan bude mať nulovú hodnotu.
Monika Kováčová
18.12.06,11:27
Môžeš to urobiť aj s nulovou hodnotou... Tovar + stojan 1 ks za 0,- Sk.

Niečo podobné, ale s kartami tu: http://www.porada.sk/t37760-p2-nklady-na-reprezentciu.html
Manual
18.12.06,11:30
Ak chcete mať prehľad kde sú tak spravte zápis o prevzatí a bude te mať prehľad kde sú.
Pretože ako píšeš v otázke tie stojanky sú len zapožičané /tak to chápem/ keď si ich môžete hoci kedy vziať späť.