Ayisi
18.12.06,12:20
Ahojte,

veľmi súrne potrebujem odpoveď. V jednoosobovej s.r.o. sa zmenilo sídlo. Podľa zakl.listiny je nutné robiť valné zhromaždenie, kde na zápisnici sa musí podpísať predseda VZ, zapisovateľ VZ a overovateľ VZ. Kto môže byť zapisovateľ a overovateľ? Može byť overovateľ tá istá osoba ako zapisovateľ?
Veľmi pekne ďakujem za strašne rýchlu opdpoveď.
Danila
18.12.06,11:24
Na Porade pohľadaj, a je tu všetko podrobne. Valné zhromaždenie v jednoosobovej s.r.o. má iný režim. Je nahradený písomným stanoviskom jediného spoločníka.
Ayisi
18.12.06,11:28
Na Porade pohľadaj, a je tu všetko podrobne. Valné zhromaždenie v jednoosobovej s.r.o. má iný režim. Je nahradený písomným stanoviskom jediného spoločníka.



Áno, ja viem, ak je to tak uvedené v zakladateľskej listine, ale keď je uvedené, že sa musí podpísať zapisovateľ a overovateľ???
Milan Benka
18.12.06,11:42
Áno, ja viem, ak je to tak uvedené v zakladateľskej listine, ale keď je uvedené, že sa musí podpísať zapisovateľ a overovateľ???

Tak uveď spoločníka aj ako zapisovateľa, overovateľa, predsedu VZ atď a nech to podpíše za každú funkciu . Príp. nech si dá do poriadku zakladateľskú listinu, aby nemusel toľko podpisovať.
Danila
18.12.06,11:50
Súhlasím s príspevkom od benka. V opačnom prípade sa jedná o riadnu voľbu zapisovateľa, overovateľa a pod. Zapisovateľ je v tom prípade jedným z orgánov valného zhromaždenia. Ak máte dostatok ľudí, tak aj sekretárka, príp. iný pracovník môže byť navrhnutý a zvolený. A valné zhromaždenie už potom nadobúda iný charakter. Od pozvánok atď...
LubicaN
11.01.07,06:22
Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi. Niečo som si naštudovala, ale aj tak som nenašla všetko čo som potrebovala:

Sme s.r.o., od 1.1.2007 sa firma "presťahovala". Sťahovaniu predchádzalo zasadnutie valného zhromaždenia, ktoré zmenu sídla schválilo, vypracovali sa všetky potrebné papiere... Na Okresnom súde nám zmenu sídla zapísali až dňom 6.1.2007.

Teraz neviem, keď mi príde faktúra za plnenie medzi 1.1.2007 a 6.1.2007 aká fakturačná adresa má byť? Pôvodná adresa sa mi nepozdáva, lebo v tom čase už v pôvodných priestoroch neboli a teda plnenie sme tam prevzať nemohli, nová adresa zas v tom čase nebola zapísaná v OR. A čo mnou vystavené doklady(ERP, faktúry...)? Akú adresu majú mať? Ja viem, že s tými čo už vystavené boli veľa nenarobím, ale chcem vedieť či to mám zle a "čo by z toho mohlo byť" keby prišla kontrola...

Ďakujem
Peterka
11.01.07,06:34
Ja v tom nevidím problém,lebo na faktúre je určite aj vaše IČO, DIČ a pri kontrole viete preukázať že sa jedná o faktúru pre vašu s.r.o.