AHA
18.12.06,13:25
Cestovná agentúra nakupuje a následne predáva letenky. Letenky sú nakupované bez DPH. Moja možno hlúpa ale otázka keď tieto letenky CA
nasledne predáva zákaznikovi je treba ich predávať s DPH ?
(CA je platcom DPH)
AHA
18.12.06,13:31
To dávam také nezmyselné otázky, že mi nikto nevie odpovedať.
Prosím !!!
liba2
18.12.06,15:09
To dávam také nezmyselné otázky, že mi nikto nevie odpovedať.
Prosím !!!Otázka nie je nezmyselná, otázka je ťažká. Takýto predaj robia len CK a CA a na porade je odborníkov na túto problematiku málo. Účtovanie DPH v týchto spoločnostiach je špecifické; treba zohľadňovať viacero skutočností.
Svojho času som robila CK. Vtedy platilo, že ak sa predala ďalej len letenka samotná (samozrejme, jej cena bola navýšená o výkon CK) vtedy sa DPH z navýšenia nefaktúrovalo. Ale ak s letenkou išla ďalšia služba, už sa to považovalo za zájazd, a vtedy z prirážky CK sa DPH faktúrovala. Či to platí aj dnes neviem zaručiť. Jedno je isté, ak treba faktúrovať s DPH, potom len z prirážky.
Počkaj si ešte na názor niekoho ďalšieho.
AHA
18.12.06,15:29
Otázka nie je nezmyselná, otázka je ťažká. Takýto predaj robia len CK a CA a na porade je odborníkov na túto problematiku málo. Účtovanie DPH v týchto spoločnostiach je špecifické; treba zohľadňovať viacero skutočností.
Svojho času som robila CK. Vtedy platilo, že ak sa predala ďalej len letenka samotná (samozrejme, jej cena bola navýšená o výkon CK) vtedy sa DPH z navýšenia nefaktúrovalo. Ale ak s letenkou išla ďalšia služba, už sa to považovalo za zájazd, a vtedy z prirážky CK sa DPH faktúrovala. Či to platí aj dnes neviem zaručiť. Jedno je isté, ak treba faktúrovať s DPH, potom len z prirážky.
Počkaj si ešte na názor niekoho ďalšieho.
Ďakujem ani na DU ( a to ma budú kontrolovať !!!) mi nevedia poradiť a ja som sa dala navliecť známemu do niečoho o čom sa len veľmi ťažko zháňajú informácie.
Marína
18.12.06,16:07
renča1
19.12.06,06:00
Skús kliknúť a pozrieť na toto slovíčko: letenky