Assea
18.12.06,12:34
Dobrý deň, mám prosím jednu otázočku: "Počula som" už dávnejšie že keď hľadáte nového zamestnanca, resp. teda obsadzujete pracovné miesto - musíte mať inzerát. Neviem či o tom pojednávajú aj nejaké paragrafy - prosím poraďte ako to je... Vďaka ;)
Danila
18.12.06,11:52
Dobrý deň, mám prosím jednu otázočku: "Počula som" už dávnejšie že keď hľadáte nového zamestnanca, resp. teda obsadzujete pracovné miesto - musíte mať inzerát. Neviem či o tom pojednávajú aj nejaké paragrafy - prosím poraďte ako to je... Vďaka ;)Je to jedna z možností. Ale neviem o tom, že by bola predpísaná. Všetkých zamestnancov som prijímala bez inzerátov.
ALLL
18.12.06,11:52
tak o tom pocujem 1.x ... nemyslim ze by to tak malo byt...
Gabi03
18.12.06,11:54
Nejde náhodou o to, že voľné pracovné miesta treba nahlasovať na príslušný úrad práce? Presné podmienky neviem, kto, kedy a prečo, ale myslím, že to stále funguje.

Už nefunguje :) Viď nižšie.
jales
18.12.06,12:24
Neviem, či to náhodou nie je povinné v štátnej službe, kde musia robiť výberové konanie.
Dana K.
18.12.06,12:41
Nejde náhodou o to, že voľné pracovné miesta treba nahlasovať na príslušný úrad práce? Presné podmienky neviem, kto, kedy a prečo, ale myslím, že to stále funguje.

Určite to tak bolo, ale myslím, že už to nie je povinné.
rada
18.12.06,12:51
Povinnosť nahlasovania voľných pracovných miest na úrady je od roku 2004 zrušená.
Assea
19.12.06,05:39
Ďakujem, takže teda môžem s čistým svedomím vybrať zamestnanca podľa seba - bez toho aby bolo voľné pracovné miesto niekde zverejnené...
karka
19.12.06,13:36
Urcite ano.
Maxinka
17.08.07,11:20
Prosím Vás ak niekoho nepozývate ani na pracovný pohovor čo mu asi také napíšete?Robím to prvý raz a neviem ako?
Chobot
17.08.07,11:48
Prosím Vás ak niekoho nepozývate ani na pracovný pohovor čo mu asi také napíšete?Robím to prvý raz a neviem ako?

90% zamestnávateľov sa neunúva ani ozvať, že niekoho nepozývajú.

Ak ale chceš patriť k tým 10%, tak im napíš:

"Vážený uchádzač.

Ďakujeme za prejavený záujem o pracovnú pozíciu ...... v našej firme. Po zvážení všetkých predpokladov, ako vzdelania a praxe ste bohužiaľ nepostúpili do užšieho výberu.

Prajeme vám veľa pracovných úspechov."

Alebo také niečo. Môžeš to aj trochu podopĺňať a zbeletrizovať, aby tú neradostnú správu chudáci lepšie znášali.
Maxinka
17.08.07,11:54
90% zamestnávateľov sa neunúva ani ozvať, že niekoho nepozývajú.

Ak ale chceš patriť k tým 10%, tak im napíš:

"Vážený uchádzač.

Ďakujeme za prejavený záujem o pracovnú pozíciu ...... v našej firme. Po zvážení všetkých predpokladov, ako vzdelania a praxe ste bohužiaľ nepostúpili do užšieho výberu.

Prajeme vám veľa pracovných úspechov."

Alebo také niečo. Môžeš to aj trochu podopĺňať a zbeletrizovať, aby tú neradostnú správu chudáci lepšie znášali.
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE!!!:)
Mimmi
17.08.07,12:11
Ja este celkom rada pouzívam miesto " nevybrali sme vás" ... " pozíciu, o ktorú ste prejavili záujem, sme sa rozhodli obsadit iným uchádzacom", prípadne "do uzsieho výberu sme sa rozhodli zaradit iných uchádzacov". Zdá sa mi to menej deprimujúce a pritom je to aj pravdivé - obcas sa nám stane, ze máme rovnocenných ludí, vtedy rozhoduje, zial aj náhoda alebo ciste subjektívny faktor výberu.
SilviaS
01.02.08,07:08
Dobrý den poradáci!
Chcem sa opýtať naša firma hľadá nového zamestanca do pracovného
pomeru elektrikára a ja neviem ako sa zadáva inzerát!!!Ak by mal niekto
z Vás záujem budem rada ak ma bude kontaktovať!!!
Vďaka Silvia:)
Gabi03
01.02.08,07:12
Dobrý den poradáci!
Chcem sa opýtať naša firma hľadá nového zamestanca do pracovného
pomeru elektrikára a ja neviem ako sa zadáva inzerát!!!Ak by mal niekto
z Vás záujem budem rada ak ma bude kontaktovať!!!
Vďaka Silvia:)

Chceš vedieť proces zadávania inzerátu, alebo obsah inzerátu? Ak to druhé, pozri si nejaké noviny, tam môžeš získať info, čo by ste mali uviesť do inzerátu. Ak to prvé, zavolaj alebo navštív redakciu časopisu, a oni ti povedia. ;)
SilviaS
01.02.08,07:14
Ja by som chcel dať ten inzerát na Poradu na túto stránku!
Silvia:)
Gabi03
01.02.08,07:20
Ja by som chcel dať ten inzerát na Poradu na túto stránku!
Silvia:)

Choď do porady "Inzercia" a vpravho hore máš červeným "pridaj inzerát". Ďalej si už asi poradíš.