ivab
18.12.06,13:06
Ahojte, prosím o radu v nasledovnom:
Ako postupovať v prípade, že starobnému dôchodcovi (poberá dôchodok už viac rokov) bola uplatnená nezdaniteľná časť za 11/2006 v plnej výške, hoci nemala?
Daska
18.12.06,12:15
ak mu bude robene RZ dane opravit to tam
ZuzanaP
18.12.06,12:30
Alebo ak si bude robiť DP sám.
ivab
18.12.06,12:30
Co v prípade, ak išlo o jednorázovú prácu na základe dohody o vykonaní práce a tento dôchodca nepožiada o ročné zúčtovanie, resp. si nepodá DP. Kto je v tomto prípade zodpovedný za odvedenie dane v nesprávnej výške, zamestnávateľ alebo zamestnanec?
Tweety
18.12.06,12:36
Co v prípade, ak išlo o jednorázovú prácu na základe dohody o vykonaní práce a tento dôchodca nepožiada o ročné zúčtovanie, resp. si nepodá DP. Kto je v tomto prípade zodpovedný za odvedenie dane v nesprávnej výške, zamestnávateľ alebo zamestnanec?Ak to vo vyhlásení k zdaneniu uviedol, tak zodpovednosť je na zamestnávateľovi.
ivab
18.12.06,12:40
A v prípade, že neuviedol, tak je zodpovednosť na ňom?
Tweety
18.12.06,12:43
A v prípade, že neuviedol, tak je zodpovednosť na ňom? Vo vyhlásení je možnosť uplatniť alebo neuplatniť, neviem o inej. Ak neuviedol jednu z možností,tak na základe čoho ste postupovali v zdaňovaní príjmov?
ivab
18.12.06,12:50
Tweety problém je v tom, že výplaty sú spravené aj vyplatené, dodatočne sa však zistilo, že pán je dôchodca, čo však vo vyhlásení neuviedol. A ja teraz neviem, či má zodpovednosť zamestnávateľ, kde na základe jeho veku mohol dedukovať, že je dôchodca, alebo zamestnanec.
Tweety
18.12.06,12:52
Tweety problém je v tom, že výplaty sú spravené aj vyplatené, dodatočne sa však zistilo, že pán je dôchodca, čo však vo vyhlásení neuviedol. A ja teraz neviem, či má zodpovednosť zamestnávateľ, kde na základe jeho veku mohol dedukovať, že je dôchodca, alebo zamestnanec.A akú možnosť zdaňovania si vybral? ak uplatňujem, tak zodpovednosť je na jeho strane.
ivab
18.12.06,12:57
presne to som potrebovala, uviedol uplatňujem. Ďakujem Tweety.
Daska
18.12.06,19:01
Nakolko asi nevie, ci ma alebo nema narok na nezd. cast, je este na 2. strane bod II. pism. b : Som- nie som poberatelom star. dochodku ... a to mal podpisat... ak neuviedol, ze je poberatelom, tak je to jeho vina.
Jozef Mihál
18.12.06,19:30