laur12
18.12.06,14:08
Prave som sa vratila zo zahranicia a pocula som v cakarni u lekarky, ze vraj ak neabsolvujem tohto roka preventivnu gynekologicku prehliadku, ZP neuhradi v buducom roku ziaden vykon gynekologa. Vraj si budem vsetko u gynekologa hradit sama.
Cize, ze je to uz u gynekologov tak ako u zubarov. Ale v ziadnom zakone som o tom nic nenasla. Je to pravda?
olgapok
29.12.06,10:38
nič podobného som zatiaľ nepočula, zákon v tomto zmysle nevyšiel, ale môže to byť iniciatíva niektorej zdravotnej poisťovne. Mňa to veľmi netrápi, pretože vzhľadom na môj vek chodím poctivo každoročne na tento typ prehliadok, ale doporučila by som ti v tomto zmysle osloviť svoju ZP.
MarkoSK
24.09.08,19:24
Prave som sa vratila zo zahranicia a pocula som v cakarni u lekarky, ze vraj ak neabsolvujem tohto roka preventivnu gynekologicku prehliadku, ZP neuhradi v buducom roku ziaden vykon gynekologa. Vraj si budem vsetko u gynekologa hradit sama.
Cize, ze je to uz u gynekologov tak ako u zubarov. Ale v ziadnom zakone som o tom nic nenasla. Je to pravda?

Ako je to teda dnes? Je žena povinná navštevovať gynekológa pravidelne, ako musíme navštevovať stomatológa? ...samozrejme v súvislosti s úhradou zdravotnej starostlivosti
misomiso
24.09.08,20:45
Prave som sa vratila zo zahranicia a pocula som v cakarni u lekarky, ze vraj ak neabsolvujem tohto roka preventivnu gynekologicku prehliadku, ZP neuhradi v buducom roku ziaden vykon gynekologa. Vraj si budem vsetko u gynekologa hradit sama.
Cize, ze je to uz u gynekologov tak ako u zubarov. Ale v ziadnom zakone som o tom nic nenasla. Je to pravda?

Ale ved to je uplne jedno - kedy ste chodili ku gynekologovi zadarmo? Nech sem napisu tie, ktore rodili zadarmo (iba za statne). Tak ste ich naucili, ze si ani nenavlecu rukavice, kym im do vacku "nenabehne" platba. Ja som bol s manzelkou pri porode, ale lekara netrapilo nic ine, iba ze mi cely cas vysvetloval, aky ma on mizerny plat, ze si nema za co odborny casopis kupit a ze mu jeho zahranicni kolegovia neuveria, ked im prerata plat na Euro.

Pred nemocnocou same nove Audi - bez vynimky. Kedze nemocnica mala iba male parkovisko, bola tam tabula "iba pre zamestnancov".
MarkoSK
24.09.08,21:00
nic proti doktorom (vazim si kazdeho dobreho), ale ked sa raz dostanem do porodnice, odmietam strkat niekomu hrubu obalku a prosit ho, aby si splnil svoju pracovnu povinnost. Ale kto ich tak naucil? Uz nase babky, prababicky,...nosili doktorom vajicka, babovky,.... Teraz je to to iste, len hodnota "daru"/uplatku stupla.

Ok, len je to troska mimo temy a mna by este stale zaujimala odpoved na otazku zakladatelky temy :P
brčko
24.09.08,22:16
Ani ja som nič o "povinných" preventívnych gynek.prehliadkach som nepočula.

Pozrite sa na tento článok. Snád by niečo spomenuli, ak by sa niečo menilo?

http://www.zzz.sk/?clanok=5116

prípadne tu je niečo staršie o tom, na aké preventívne prehliadky máme nárok:
http://www.zzz.sk/?clanok=32

no a tento príspevok :
http://www.zzz.sk/?clanok=5121

je tam uvedené, že doklad o absolvovaní preventívnej gynek.prehliadky je podmienkou "kompletizácie" preventívnej prehliadky u praktic.lekára
feron
25.09.08,08:48
[quote=MarkoSK;828673]nic proti doktorom (vazim si kazdeho dobreho), ale ked sa raz dostanem do porodnice, odmietam strkat niekomu hrubu obalku a prosit ho, aby si splnil svoju pracovnu povinnost. Ale kto ich tak naucil? Uz nase babky, prababicky,...nosili doktorom vajicka, babovky,.... Teraz je to to iste, len hodnota "daru"/uplatku stupla.

mimotemytreba si vyberat pôrodnice, my sme boli v takej, kde bola ochota základným pravidlom a bezplatne, keď ste chceli prispieť finančne, dali vám šek, žiadne obálky. Boli sme tam dvakrát s odstupom troch rokov, svoju úroveň si držia. Skrátka v Banskej Štiavnici bolo fajn...;)
jankula
29.10.08,11:03
Príjemný deň,

Chcela by som sa informovať, či je gynekológ oprávnený zinkasovať za ročnú preventívnu gynekologickú prehliadku 400 SKK s vysvetlením, že je to poplatok za to, že užívam HAK /hormonál.antikoncepciu/ a teda pri vyzdvihnutí receptu na HAK budem uprednostnená resp. nebudem musieť čakať v rade (niekoľko hodín) spolu s pacientkami, ktoré čakajú na vyšetrenia? Nie som si vedomá, že by som ako užívateľ HAK dostávala od svojho gynekológa nejaké nadštandardné služby oproti pacientkám, ktoré HAK neužívajú. Práve naopak, pre samotného gynekológa je len výhodou, ak jeho pacientky HAK užívajú - za čo dostávajú pravidelné luxusné "prezenty" a body od renomovaných farmaceutických spoločností. Preto mi nie je jasné, za čo mám vlastne platiť predmetných 400,00 Sk. Keďže Zákon č. 577/2004 Z.z. nešpecifikuje konkrétnejšie túto záležitosť a odpoveď na moju otázku sa mi nepodarilo získať ani z iných vierohodných zdrojov, obraciam sa s prosbou o vysvetlenie na Vás. Samozrejme hovoríme o neštátnom lekárovi, resp. nie o súkromnom lekárovi. Počula som na túto tému rôzne názory, aj od samotných lekárov. Pripomínam tiež, že túto položku gynekológ nemá zverejnenú v cenníku v priestoroch ambulancie. Ďakujem Vám za čas, ktorý ste venovali prečítaniu mojej otázky a vopred Vám úprimne ďakujem aj za Vaše prípadné stanoviská.

S prianím príjemného dňa
ZuzanaP
29.10.08,11:20
Tiež som tento poplatok platila tak pred cca 3 rokmi. V cenníku mal uvedené predpísanie HAK na jeden rok. Popravde som neskúmala, či je to oprávnené alebo nie. Teraz vraj po novom už ani krvné testy nebudú robiť.