fimka
18.12.06,18:31
Ahoj všetkým, blúdim hore-dolu po porade a vidím príspevky o tom, že hotel pri platbe v hotovosti alebo kartou by mal vydať bloček z registračnej pokladne. Podľa môjho názoru nie. Ubytovacie služby totiž nie sú vymenované medzi službami, pri ktorých subjekt musí používať registračnú pokladnicu (viď vyhláška MF č. 55/1994 v aktuálnom znení). Podľa mňa stačí použiť hotelový účet z rezervačného systému, ktorý obsahuje náležitosti fa a uviesť v názve dokladu, že hotelový účet je zároveň PPD.
Je to tak správne alebo sa mýlim? Ďakujem za názory.
Danila
18.12.06,17:37
Je to správny názor.
mysimis
18.12.06,18:58
Pozor daj v prípade, že budeš predávať na recepcii doplnkový tovar. Tam už registračnú pokladňu potrebuješ.
fimka
18.12.06,19:20
To áno, ale len ak si ten tovar kúpi neubytovaný hosť. Ak je hosť ubytovaný, dá si spravidla aj doplnkový tovar pripísať na hotelový účet.
Ale to isté platí, ak si na hotelový účet dá poslať aj sumu konzumu na reštaurácii a v bare.
Skrátka, ak je hosť ubytovaný, má na hotelovom účte aj konzum na reštaurácii, aj doplnkový tovar a vôbec všetko. Podľa mňa nemusím ani pri platbe takéhoto hotelového účtu použiť registračnú pokladnicu. Je to tak?
Danila
18.12.06,20:01
To áno, ale len ak si ten tovar kúpi neubytovaný hosť. Ak je hosť ubytovaný, dá si spravidla aj doplnkový tovar pripísať na hotelový účet.
Ale to isté platí, ak si na hotelový účet dá poslať aj sumu konzumu na reštaurácii a v bare.
Skrátka, ak je hosť ubytovaný, má na hotelovom účte aj konzum na reštaurácii, aj doplnkový tovar a vôbec všetko. Podľa mňa nemusím ani pri platbe takéhoto hotelového účtu použiť registračnú pokladnicu. Je to tak?Ja osobne v tom problém nevidím a súhlasím s tebou. Účtovníčka predkontuje čo do náhrad nepatrí ako nedaňový výdavok a je to .