kalkulka
19.12.06,07:42
Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem vyriešiť otázku použitia kurzu pri započítaní pohľadávok a záväzkov. V auguste nám z Nemecka došla platba ako úhrada našej pohľadávky, avšak ponížená o hodnotu našich záväzkov voči nášmu odberateľovi, ktorý bol zhodou okolnosti zároveň aj náš dodávateľ. Čiže teraz mi v pohľadávkach figuruje zostatok 6000,-EUR a v záväzkoch tiež 6000,- EUR.
V auguste nám však neposlali žiadne oznámenie o priradení platby na úhradu ich fa. Až po viacerých výzvach mi konečne poslali oznámenie
s dátumom 15. 12. 2006, ale v liste je uvedený text: výpis z konta z 24.10. 2006. A teraz babo raď. Ktorým dňom by ste zúčtovali zápočet?
Kurzom 20.8., kedy skutočne neuhradili fa, alebo 15.12., kedy bolo faxom doručené oznámenie o zápočte fa, hoci aj s blbým dátumom z 24.10.?
Dana K.
19.12.06,11:32
No ja osobne účtujem zápočty v deň, kedy mi poštou príde "papier", alebo dňom, ktorý je v Dohode o započítaní dohodnutý. Lenže to ide väčšinou o slovenské zápočty,tak tam problém s kurzom nemám. A keď aj mám zápočet so zahraničia,tak ešte sa mi nestalo, aby tam bol v dátumoch posun 2 mesiace.
Dúfam,že sa k tomuto ešte niekto skúsenejší vyjadrí, tiež ma to zaujíma.
Tweety
19.12.06,12:24
Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem vyriešiť otázku použitia kurzu pri započítaní pohľadávok a záväzkov. V auguste nám z Nemecka došla platba ako úhrada našej pohľadávky, avšak ponížená o hodnotu našich záväzkov voči nášmu odberateľovi, ktorý bol zhodou okolnosti zároveň aj náš dodávateľ. Čiže teraz mi v pohľadávkach figuruje zostatok 6000,-EUR a v záväzkoch tiež 6000,- EUR.
V auguste nám však neposlali žiadne oznámenie o priradení platby na úhradu ich fa. Až po viacerých výzvach mi konečne poslali oznámenie
s dátumom 15. 12. 2006, ale v liste je uvedený text: výpis z konta z 24.10. 2006. A teraz babo raď. Ktorým dňom by ste zúčtovali zápočet?
Kurzom 20.8., kedy skutočne neuhradili fa, alebo 15.12., kedy bolo faxom doručené oznámenie o zápočte fa, hoci aj s blbým dátumom z 24.10.?
Ja by som účtovala dňom úhrady pohľadávky 20.8., ak týmto dátumom si vzájomne aj započítali neuhradené platby.
renča1
19.12.06,12:40
Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem vyriešiť otázku použitia kurzu pri započítaní pohľadávok a záväzkov. V auguste nám z Nemecka došla platba ako úhrada našej pohľadávky, avšak ponížená o hodnotu našich záväzkov voči nášmu odberateľovi, ktorý bol zhodou okolnosti zároveň aj náš dodávateľ. Čiže teraz mi v pohľadávkach figuruje zostatok 6000,-EUR a v záväzkoch tiež 6000,- EUR.
V auguste nám však neposlali žiadne oznámenie o priradení platby na úhradu ich fa. Až po viacerých výzvach mi konečne poslali oznámenie
s dátumom 15. 12. 2006, ale v liste je uvedený text: výpis z konta z 24.10. 2006. A teraz babo raď. Ktorým dňom by ste zúčtovali zápočet?
Kurzom 20.8., kedy skutočne neuhradili fa, alebo 15.12., kedy bolo faxom doručené oznámenie o zápočte fa, hoci aj s blbým dátumom z 24.10.?


Ja by som pohľadávky , závazky prepočítala kurzom tým dňom, kedy sa v oznámení píše,že toho dňa boli započítané pohľad. so závazkami. Z toho čo si napísala mi vychádza, že je to deň 24.10.06. No, ale do účtovníctva by som účtovala dňom 15.12.06 v SK s prepočítaným kurzom dňom 24.10. kedy boli vzájom.započítané faktúry.
kalkulka
20.12.06,09:03
Spravila som to dňom úhrady, lebo vtedy boli fyzicky započítané pohľadávky a záväzky. Toto následné oznámenie bolo prakticky iba vynútené od nás. Viete Nemci sú niekedy strašní v týchto veciach. Tak či tak to bolo iba oznámenie, že pri platbe si započítali. Odobrila mi to aj daňová poradkyňa.
fr.luk
22.12.06,09:27
Aj ja mam skusenosti s Nemacami a je to niekedy naozj hrozne ale urcite by som pouzil kurz kedy doslo podla ich oznamenia u nich k zapoctu pohladavok a zavazkov