Kristína
08.06.04,07:54
Prosím Vás, vie niekto, ako je to s odpismi pri lízingu ojazdeného auta? Podnikateľ ho chce použiť na účely podnikania, ide o 7-ročné auto. Môže podnikateľ ako nájomca uplatniť odpisy z takéhoto ojazdeného auta podľa terajších nových podmienok? Teda, je vlastne jedno, či ide o nové alebo ojazdené auto pri uplatňovaní odpisov? Ďakujem!
Luna
08.06.04,08:35
Kristínka,aj mi máme všetko ojazdené autá na leasing.Na montážne práce to vraj stačí na zničenie,kde sa kadečo prepravuje.Postupujeme rovnako ako pri nových autách.Zákon nehovori o nových a starých autách,hovori len o leasingu.
Kristína
08.06.04,09:52
Ďakujem, takže teraz si len pozháňať informácie o účtovaní leasingu auta v JÚ.
Katarina
08.06.04,15:51
Kristina ak zoženieš tie informacie prosím ťa podel sa so mnou cez súkromnú správu, resp. napíš to tu monžno by to zaujímalo aj ostatných.
Dakujem
jess
08.06.04,17:00
Tiež by som rada vedieť ako je to s odpismi auta na leasing. My máme tiež všetko staré autá na leasing a doteraz som neuplatňovala žiadne odpisy.
porfin
09.06.04,04:54
Aj ja by som chcela materiál na JÚ. Ak zoženiete PROSÍM pošlite mi spávičku.
Neviem či to Richard nezruší, ale pozrite si www.ceniga.sk je tam o lízingu v PÚ.
Kristína
09.06.04,05:37
Ešte nič nemám, ale čo sa týka tých odpisov, vyplýva to zo zmien v novom zákone o daniach z príjmov 595/2003 - teda prvýkrát už v tomto roku si môže nájomca uplatniť odpisy prenajatého majetku. Ďalej sa píše, že takýto majetok bude možné odpisovať počas 60% zákonom stanovenej doby odpisovania podľa jeho zaradenia do konkrétnej odpisovej skupiny, ale nie kratšie ako 3 roky. Sú tam ďalšie podmienky, ktoré treba dodržať, ale zrejme to ešte nepublikovalo žiadne ekonomické vydavateľstvo.
A pokiaľ viem, týka sa to iba zmlúv, ktoré boli uzavreté od 1. 1. 2004.
Machulka
10.06.04,11:25
Ak môžem všetkým poradiť, tak táto problematika je riešená v časopiseDane a účtovníctvo 6/2004. Lízing automobilu v roku 2004 - účtovanie u prenajímateľa, účtovanie u nájomcu, účtovanie v jednoduchom a podvojnom účtovníctve.

Príjemné čítanie.
Kristína
11.06.04,07:06
Ďakujem za radu!
McMarti
18.06.04,07:13
Aj ja by som chcela materiál na JÚ. Ak zoženiete PROSÍM pošlite mi spávičku.
Neviem či to Richard nezruší, ale pozrite si www.ceniga.sk (http://www.ceniga.sk/) je tam o lízingu v PÚ.

Profin, dik akurat som hladala niečo o leasingu pri ojazdených vozidlach.
Kristína
18.06.04,11:06
Ak môžem všetkým poradiť, tak táto problematika je riešená v časopiseDane a účtovníctvo 6/2004. Lízing automobilu v roku 2004 - účtovanie u prenajímateľa, účtovanie u nájomcu, účtovanie v jednoduchom a podvojnom účtovníctve.

Príjemné čítanie.
Konečne som zohnala potrebnú literatúru. Ale neviem, či ide o to isté. Nie je to časopis, ale knižka Dane a účtovníctvo: vzory a prípady 5-6/2004. Naozaj je to tam podrobne vysvetlené aj s príkladmi. Potešilo ma to.
PanoramixPN
07.04.07,17:23
mimotemy toto je test - potrebujem 3 testy aby som mohol odpovedat na sukromnu spravu, ospravedlnujem sa.