fialka m
19.12.06,08:50
ahojte poradaci,
je tu vela tem o nadcasoch, ale chcem sa spytat?
Zakonnik prace hovori, ze zamestnancovi za pracu nadcas patri dosiahnuta mzda a mzdove zvyhodnenie najmenej 25 % jeho priemerneho zarobku.
Co sa mysli tym dosiahnuta mzda, je to priemer za predchadzajuci kvartal alebo priemer z aktualneho mesiaca????
Pri priplatku je mi to jasne, je to najmenej 25 % z priemerneho zarobku.

dakujem vsetkym
Zita4
19.12.06,08:09
Pod pojmom dosiahnutá mzda by som chápala mzdu, ktorá by mu prináležala za odpracovaný čas alebo vykonanú prácu, keby ju vykonával vo svojej obvyklej pracovnej dobe.
fialka m
19.12.06,08:58
to znamena, ze to pocitam z dovolenkoveho priemeru?
Anja111
19.12.06,09:17
to znamena, ze to pocitam z dovolenkoveho priemeru?

Nie. Je to mzda za odpracovaný čas. Zvýhodnením je 25 % príplatok za prácu nadčas.
karka
19.12.06,13:40
zaklad +25% zo zakladu
fialka m
26.10.09,13:13
Pod pojmom dosiahnutá mzda by som chápala mzdu, ktorá by mu prináležala za odpracovaný čas alebo vykonanú prácu, keby ju vykonával vo svojej obvyklej pracovnej dobe.


To znamena, ze ak mam hodinovo odmenovaneho zamestnanca, za dosiahnunu mzdu povazujem jeho hodinovu mzdu?


Dakujem
Stina
26.10.09,13:35
áno, základ je hodinová mzda nadčasový + príplatok 25 % priemerného zárobku
silvia1974
11.07.12,06:47
Vrátim sa k tejto téme. Zamestnanec je odmeňovaný hodinovou mzdou + výkonnostnou prémiou % z hodinovej mzdy. Ako mám počítať mzdu za prácu nadčas ? Mám to vypočítať aj s výkonnostnou prémiou tzn. práca nadčas = ( hodinová mzda + % prémia ) + 25 % zo sumy (hod. mzda+výkon. prémia) ? Ďakujem
veronikasad
11.07.12,07:04
Vrátim sa k tejto téme. Zamestnanec je odmeňovaný hodinovou mzdou + výkonnostnou prémiou % z hodinovej mzdy. Ako mám počítať mzdu za prácu nadčas ? Mám to vypočítať aj s výkonnostnou prémiou tzn. práca nadčas = ( hodinová mzda + % prémia ) + 25 % zo sumy (hod. mzda+výkon. prémia) ? Ďakujem
§ 121
Mzda za prácu nadčas
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 35 % jeho priemerného zárobku.

.....
Pri výpočte priemerného zárobku postupuješ v zmysle ZP. (používaš priem.zárobok za predch.kal.štvrťrok).