dracica
19.12.06,09:10
Urcite budete so mnou súhlasit, ked poviem že preprave osôb sa venuju na dan. portaloch velmi málo. Mam taký pripad slov. firma pl. DPH prepravila zamestnancov slov. firmy tiez pl. DPH zo SR do CR a naspat.. hm prestudovala som zakon o DPH a preprava osob z tuzemska do zahranicia je na uzemi tuzemska oslobodena par. tusim 46 odst. 2 s právom odpočitania dane na vstupe , v Cechach som povinná preverit si ci nie som podla ich zakona povinna sa zaregistrovat. V Cechách platí rovnaka vynimka ako v SR cize vyfakturuje sa preprava bez dane. No co uvazujem správne ??? uz som si to zistovala medzi tým ale je to zaujimava tema...budem rada ked sa zapojite
kkllc
16.09.09,13:15
Slovenský prepravca, platca DPH prepravuje osoby po SR. Faktúra je pre firmu v ČR, platca DPH v ČR. Bude táto preprava fakturovaná s, alebo bez DPH? Aký § na to uplatniť?

Ďakujem za rady.
adabirk
16.09.09,13:28
- nie je to preprava osôb oslobodená od dane podľa § 46 ods. 2 zákona o DPH,
- predmetná preprava osôb podlieha zdaneniu v tuzemsku - § 15 ods. 3 - nakoľko miestom dodania prepravných služieb je Slovensko.
kkllc
16.09.09,13:30
Ďakujem veľmi pekne.
kkllc
16.09.09,14:06
Ak spadám pod § 46/2 = bez DPH na SR (bez ohľadu pre koho to fakturujem)
Ak spadám pod § 15 ods. 3 - miestom dodania prepravných služieb je Slovensko tak vždy DPH?
adabirk
16.09.09,14:12
áno