topper1
19.12.06,09:29
Váženi poraďaci,
prosím poradte ako zúčtovať výber spoločníka v s.r.o.-majiteľa firmy-zamestnanca z bankového účtu pre vlastnú potrebu ešte pred rozdelením zisku. Spoločník vie, že dosiahne zisk a chce si teraz vybrať nejake peniaze s tym, že po rozdelení zisku sa to zúčtuje. Ale neviem s akym účtom. Mohol by som to zaučtovať ako pohľadavku voči spoločníkovi 3
55/221? alebo aj voči zamestnancovi?Aky doklad by som k tomu potreboval? Vyplyvajú z toho mne alebo jemu nejaké daňové povinnosti?
Veľmi pekne vás prosím o pomoc.
Tweety
19.12.06,08:34
Váženi poraďaci,
prosím poradte ako zúčtovať výber spoločníka v s.r.o.-majiteľa firmy-zamestnanca z bankového účtu pre vlastnú potrebu ešte pred rozdelením zisku. Spoločník vie, že dosiahne zisk a chce si teraz vybrať nejake peniaze s tym, že po rozdelení zisku sa to zúčtuje. Ale neviem s akym účtom. Mohol by som to zaučtovať ako pohľadavku voči spoločníkovi 3
55/221? alebo aj voči zamestnancovi?Aky doklad by som k tomu potreboval? Vyplyvajú z toho mne alebo jemu nejaké daňové povinnosti?
Veľmi pekne vás prosím o pomoc. Počas roka sa podiely na zisky za bežný rok nemôžu vyplácať, pokiaľ sa vyplatia, možno ich považovať za pôžičku a účtovať na ťarchu 355.
topper1
19.12.06,08:39
Ďakujem za rychlu odpoved.
Nebol by to podiel na zisku, len možnosť ako sa dostať k jeho peniazom.
Možno sa pytam hlupo, ale mal by z toho ako osoba nejaku daňovú povinnosť?
a aky doklad na to urobiť? zmluvu o pôžičke?
Tweety
19.12.06,08:41
Ďakujem za rychlu odpoved.
Nebol by to podiel na zisku, len možnosť ako sa dostať k jeho peniazom.
Možno sa pytam hlupo, ale mal by z toho ako osoba nejaku daňovú povinnosť?
a aky doklad na to urobiť? zmluvu o pôžičke? No podiel to nemôže byť, lebo ešte nie je zisk, preto je to pôžička, ku ktorej je potrebná zmluva. Daňová povinnosť z pôžičky nie je žiadna.
Anja111
19.12.06,08:49
Súhlasím s Tweety.
topper1
19.12.06,08:53
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
Mam ešte taku podotazku: S kym by taku zmluvu podpisal? On je ma 95% podiel, je konateľ. V zmluve by vystupoval ako spoločník? A druhá strana by bol kto? Ďalší konatel?
Anja111
19.12.06,08:58
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
Mam ešte taku podotazku: S kym by taku zmluvu podpisal? On je ma 95% podiel, je konateľ. V zmluve by vystupoval ako spoločník? A druhá strana by bol kto? Ďalší konatel?

Zmluvu podpíše s s.r.o., ktorá bude zastúpená spoločníkom.
Lila
17.01.07,09:15
Ale na tej zmluve by mal byť uvedený aj úrok, ktorý musíš za r. 2006 vypočítať a dať cez int. doklad do príjmov spoločnosti.