Bartošová Milada
19.12.06,09:50
Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať či nemá niekto skúsenosti s účtovaním
provízii od Amway,.. a celkovo MLM. Ďakujem
Monika Kováčová
19.12.06,08:50
Aký máš s tým problém? Čo konkrétne potrebuješ vedieť? Skúseností tu je habadej... Len konkretizuj otázku.
Bartošová Milada
19.12.06,10:17
Potrebovala by som vedieť, keď budujem sieť MLM napr. pre Amway, ja dostanem nejakú províziu z celkového obratu mňa a mojich ľudí v štruktúre a potom z nej týchto ľudí vyplácam. Ja som SZČO a v štruktúre mám ľudí, ktorý
majú živnosť ale aj takých, ktorý živnosť nemajú. Stačí ak mám s nimi spísané
Príkazné zmluvy? Ako mám tieto platby účtovať? Ako mzdy? Vystavujem potvrdenia o zdaniteľnej mzde, keď je to príjem nezdanený? Vôbec v tom nemám jasno. Dík za odpoveď
Monika Kováčová
19.12.06,10:23
MLM je forma predaja produktu, ktorú zastrešuje jedna spoločnosť, tá vedie údaje o predaji a predajcoch, na základe nejakých vyhodnotení tohto predaja potom zasiela sprostredkovateľské provízie na účty. S každým predajcom, aj s tými, ktorých máš ty v sieti by mala mať zmluvu práve tá spoločnosť, ktorá to všetko zastrešuje. Ľudia "pod tebou" by mali byť vyplácaný tiež "spoločnosťou", neviem ako to má ošetrené Amway, ale skús nám napísať časť zmluvy so spoločnosťou, kde je napísané, že ty ako "sponzor" odmeňuješ predajcov vo svojej sieti.

doplňujem: Mzdy určite nie ani potvrdenia o zdaniteľnej mzde. Napíš viac o zmluve medzi tebou a spoločnosťou.
KEJKA
19.12.06,11:00
AMWAY odmeňuje všetkých ľudí podľa nimi dosiahnutého obratu. Tý s nimi žiadne zmluvy nepodpisuješ, ak by aj áno, nepostupuješ podľa pravidiel.
Takže províziu, ktorú dostávaš na účet, priznávaš do svojich príjmov a zdaňuješ. Na províziu ako "sponzor" dostávaš aj doklad od Amway, takže môžeš riadne zaúčtovať=preukázať príjem. Rovnako postupujú ľudia "pod tebou" - sami za seba.
Monika Kováčová
19.12.06,11:30
AMWAY odmeňuje všetkých ľudí podľa nimi dosiahnutého obratu. Tý s nimi žiadne zmluvy nepodpisuješ, ak by aj áno, nepostupuješ podľa pravidiel.
Takže províziu, ktorú dostávaš na účet, priznávaš do svojich príjmov a zdaňuješ. Na províziu ako "sponzor" dostávaš aj doklad od Amway, takže môžeš riadne zaúčtovať=preukázať príjem. Rovnako postupujú ľudia "pod tebou" - sami za seba.

Presne toto som mala vo svojom príspevku na mysli.