killino
19.12.06,09:54
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
dana9
19.12.06,08:59
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?

imho, prax a referencie. prípadne poprosiť nejakú účtovníčku napr. od známych, a prizvať ju na pohovor, nech kandidáta preverí po odbornej stránke. - vo vzťahu k prijímaciemu pohovoru

dopĺňam, prípadne nech sa nezávislá účtovníčka vyjadrí ku kvalite práce

dana:)
ALDA
19.12.06,09:03
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
Nerozumiem. Protirečíš si..."naprávam ešte aj jej prácu" a "keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť"..vieš, čo vôbec chceš? Možno je dobrá, ale vieš presne, akú má mať náplň práce taká účtovníčka? V súčasnosti je účtovníčka dievča pre všetko a potom je ten dojem možno skreslený.
ALDA
19.12.06,09:05
imho, prax a referencie. prípadne poprosiť nejakú účtovníčku napr. od známych, a prizvať ju na pohovor, nech kandidáta preverí po odbornej stránke.

dana:)
Zažila som prípad, že odborník preveroval a nepreveril nikoho, pretože chcel sám prácu pre seba.:rolleyes:

mimotemy dana9, nie si náhodou ayya:eek:
renča1
19.12.06,09:13
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?

Odkiaľ si? ja by som aj mala záujem.....;) :) Vo firme v ktorej pracujem ide do likvidácií.
Barbara
19.12.06,09:15
mimotemy dana9, nie si náhodou ayya:eek:[/QUOTE]


IMHO, asi IMHO:D :eek:
killino
19.12.06,09:16
Nie som odborník ale faktúru spraviť viem a aj vyplaty som už musel robiť. nesedia jej sumy, zle spravene odvody,...
ALDA
19.12.06,09:24
Nie som odborník ale faktúru spraviť viem a aj vyplaty som už musel robiť. nesedia jej sumy, zle spravene odvody,...

Nikoho sa nechcm zastávať, ale viem ako sa predkladajú podklady na mzdy účtovníčke a vystavenie faktúr tiež nie je jednoduché. A robí ručne, ak nie treba sa s programom zoznámiť a mala by mať prístup aj na PORADU.Majitelia, konatelia často nevedia čo vlastne chcú. Dnes musí účtovníčka vedieť na čo maj.,kon. myslí, musí to byť zohraný tým.
Snáď sa Ti podarí aj tu nájsť šikovnú/ého/ účtovníka. Držím palce.:)
dana9
19.12.06,09:30
dana9, nie si náhodou ayya:eek:


mimotemy :confused: :confused: :confused:
Monika Kováčová
19.12.06,09:31
Nie, dana9 je dana9. Viem to, pili sme spolu v PN.
killino
19.12.06,09:36
Dik! Snazil som sa v tomto smere ako som vedel. pred spustením činnosti som si s ňou sadol a povedal som jej, že je jeden z najdôležitejších článkov pre dobrý chod firmy a teda,že ostatné veci prispôsobím jej požiadavkám. Myslím tým systém objednávok, výkazi o dochádzke, soft používaný vo firme,... Požiadal som ju aby obchoďákom na porade vysvetlila v akej podobe a čase jej majú odovzdávať podklady. Napriek tomu su stále problémi. Napríklad hlásenia pre soc.p.Je mi jasné aký je stav aj v socialke ale sú tam chyby z našej strany a to je špatné. Našimi klientmi sú podstatne vačšie firmy a zla fakturácia tam robí veľmi zle meno
ALDA
19.12.06,09:36
Nie, dana9 je dana9. Viem to, pili sme spolu v PN.

mimotemy dana9-prepáč
a nech mi prepáči aj zadávateľ témy, že sme mimo témy.
AHA
19.12.06,11:52
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
Skús požiadať Daňového poradcu alebo účtovnú firmu o pomoc pri výbere
účtovníčky alebo preverení znalosti terajšej viem, že niektoré firmy to takto robia. Prípadne podaj inzerát tu na porade.
bea
19.12.06,12:59
Prípadne podaj inzerát tu na porade.
Ja by som to skúsila s tým inzerátom a potom si môžeš pozrieť, ako reagovala uchádzačka v príspevkoch na PORADE. Aj tak by si mohol zistiť jej kvality.:)
Jozef Mihál
19.12.06,13:40
Dúfam že ma Richard nezahluší, keď prezradím, že v DRAKovi chystáme testy vhodné okrem iného aj na to, aby si zamestnávateľ mohol otestovať prípadnú novú mzdárku. A pre ostatných to dúfam bude zdroj dobrej zábavy.
Danila
19.12.06,14:00
Dik! Snazil som sa v tomto smere ako som vedel. pred spustením činnosti som si s ňou sadol a povedal som jej, že je jeden z najdôležitejších článkov pre dobrý chod firmy a teda,že ostatné veci prispôsobím jej požiadavkám. Myslím tým systém objednávok, výkazi o dochádzke, soft používaný vo firme,... Požiadal som ju aby obchoďákom na porade vysvetlila v akej podobe a čase jej majú odovzdávať podklady. Napriek tomu su stále problémi. Napríklad hlásenia pre soc.p.Je mi jasné aký je stav aj v socialke ale sú tam chyby z našej strany a to je špatné. Našimi klientmi sú podstatne vačšie firmy a zla fakturácia tam robí veľmi zle menoTo si asi prvý podnikateľ - konateľ, ktorý si uvedomuje piedestál účtovníčky. Klobúk dolu!!!!!!! Povedz kedy a kde, otestujem Ti účtovníčku za 10 minút. Ani nebude vedieť, že ju testujem. Budeš to mať odmenu za postoj k účtovníkom.Grátis.
Anja111
19.12.06,14:03
Dúfam že ma Richard nezahluší, keď prezradím, že v DRAKovi chystáme testy vhodné okrem iného aj na to, aby si zamestnávateľ mohol otestovať prípadnú novú mzdárku. A pre ostatných to dúfam bude zdroj dobrej zábavy.

Tešíme sa...
Jozef Mihál
19.12.06,14:15
Daska
19.12.06,14:34
Otestujte sa, či ovládate zmeny účinné od 1.1.2007

....

Aj spravne odpovede uverejnis???
Daska
19.12.06,14:39
Som slepa, dakujeme za test, dopadol na 1
Jozef Mihál
19.12.06,14:49
Kto ďalší to má za jedna? Nehláste sa všetci...
Tweety
19.12.06,14:53
Kto ďalší to má za jedna? Nehláste sa všetci...
A čo ak sme zodpovedali všetky otázky správne, dáš nám nejaké ocenenie, napr. rad účtovníčky zlaté?:cool: Teraz pred Vianocami by sa taký darček zišiel.:)
Gabca
19.12.06,14:59
Ja sa priznam dobrovolne, mala som tam chybu, nevedela som aky bude danovy bonus od 1.1.2007, ale hned sa musim aj ospravedlnit, nemam ziadnych uplatnovatelov danoveho bonusu, tak asi preto to neviem :-(
Jozef Mihál
19.12.06,15:00
Rad účtovníčky zlaté by sa možno zišiel, ale speňažiť ho za účelom získania financií na darčeky a vianočné pohostenie by ocenená účtovníčka nemala...
Melnick
19.12.06,16:10
Visím snáď na inej Porade celý deň,keď neviem o teste????? Veď už svietim na zeleno aj v noci v spálni ako svätojánska mucha.
aktaK
19.12.06,16:12
a kde su tie spravne odpovede? ako si to odkontrolujem?
Melnick
19.12.06,16:26
a kde su tie spravne odpovede? ako si to odkontrolujem?

http://www.porada.sk/t38356-spravne-odpovede-k-testu-ovladate-zmeny-ucinne-od-1-1-2007-a.html#post348364

Katka tu.:) v drak.porada.sk
aktaK
19.12.06,16:42
o ou, usli mi otazky (alebo odpovede?) 1b, 6c, 9c
ach jaj...
Jozef Mihál
19.12.06,16:45
Blahoželám k úprimnej odpovedi, pridajú sa aj ďalší?
Manual
19.12.06,16:49
Jozef uprimne priznávam 1 preklep v otázke 11 /behá mi po rozume DNP/
Jozef Mihál
06.01.07,15:33
Marianna01
06.01.07,15:55
Alebo aj takto:

http://mihal.blog.sme.sk/c/75260/Otestujte-sa.html

...výsledky nájdete tu:

http://mihal.blog.sme.sk/c/75261/Vysledky-testu.html

Jožko, kedy môžem nastúpiť? Napísal si mi, že som vyhrala to miesto toho výkonného riaditeľa, tak neviem, kedy... :D
Jozef Mihál
06.01.07,16:11
Nerob si zo mňa srandu, že si zvládla tak náročný test na 11 bodov.
Marianna01
06.01.07,16:15
Nerob si zo mňa srandu, že si zvládla tak náročný test na 11 bodov.

ftipné ............ :D:D:D
Džudi
06.01.07,18:38
Tento druhý test som zvládla ok, ale prvý som nevedela 2 odpovede, ale verím že to nie je až taká galiba, lebo práve kvôli zmenám od 01.01.2007 sa chystám na školenie p. Mihála do Nitri , už sa na Vás teším, nemala som ešte česť zažiť Vás na živo. Dúfam že sa stane dobrou školou a tradíciou aj školenie v Nitre, určite je nás tu kopa nažhavených účtovníčok a účtovníkov.
AHA
21.02.08,12:21
Pre účtovníčku je možné použiť nasledovný test.
Test je OK len účtovanie odloženej dane je pre mňa španielská dedina.
No čo už :eek::confused:
Braňo
21.02.08,12:32
Test je OK len účtovanie odloženej dane je pre mňa španielská dedina.
No čo už :eek::confused:

práve preto som to tam dal. ale keď vieme účtovné a daňové, tak 19% z rozdielu vieme vypočítať.....
Danila
21.02.08,12:55
Pre účtovníčku je možné použiť nasledovný test.Braňo si skutočne veľmi galantný muž. Osobne by som tieto zadania skôr považovala za príklad na štvrťročnú písomku v treťom ročníku OA. :)
AHA
21.02.08,12:56
práve preto som to tam dal. ale keď vieme účtovné a daňové, tak 19% z rozdielu vieme vypočítať.....
vypočítať áno ale správne zaúčtovať :confused::confused:
Lucy
21.02.08,13:11
Braňo si skutočne veľmi galantný muž. Osobne by som tieto zadania skôr považovala za príklad na štvrťročnú písomku v treťom ročníku OA. :)

Milá Danila, kedže sme nedávno vo firme vyberali účtovníčku, čudovala by si sa, aký problém je nájsť schopnú a dobrú účtovníčku, ktorá vie naúčtovať nie len jednoduché prípady.

Napr. keď účtovníčka s praxou nenaúčtuje halierové vyrovnanie, zápočet pohľadávok a záväzkov, alebo nevie rozpočítať náklady budúcich období, až to by si videla to trápenie.......:mee:

Takže myslím, že ten test je veľmi vhodný. ;)
Danila
21.02.08,14:06
Milá Danila, kedže sme nedávno vo firme vyberali účtovníčku, čudovala by si sa, aký problém je nájsť schopnú a dobrú účtovníčku, ktorá vie naúčtovať nie len jednoduché prípady.

Napr. keď účtovníčka s praxou nenaúčtuje halierové vyrovnanie, zápočet pohľadávok a záväzkov, alebo nevie rozpočítať náklady budúcich období, až to by si videla to trápenie.......:mee:

Takže myslím, že ten test je veľmi vhodný. ;)Milá Lucy, ja po tých účtovníčkach občas rekonštruujem účtovníctvo, tak to trápenie poznám dôverne.:)Preto býva môj test pre výber účtovníčky podstatne kratší... Napr.
Čo je vlastné imanie a čo vyjadruje jeho klesajúca hodnota?:):D
AHA
21.02.08,14:15
Milá Lucy, ja po tých účtovníčkach občas rekonštruujem účtovníctvo, tak to trápenie poznám dôverne.:)Preto býva môj test pre výber účtovníčky podstatne kratší... Napr.
Čo je vlastné imanie a čo vyjadruje jeho klesajúca hodnota?:):D
Aj ja rekonštruujem účto po účtovníčkach ale keby vedeli aspoň to čo je v tom teste o koľko by bolo menej roboty a problémov. Ale páči sa mi aj Váš test.:---
Danila
21.02.08,14:37
Aj ja rekonštruujem účto po účtovníčkach ale keby vedeli aspoň to čo je v tom teste o koľko by bolo menej roboty a problémov. Ale páči sa mi aj Váš test.:---Chcela si asi povedať po tiežúčtovníčkach. :):---:D
Lucy
21.02.08,15:11
Milá Lucy, ja po tých účtovníčkach občas rekonštruujem účtovníctvo, tak to trápenie poznám dôverne.:)Preto býva môj test pre výber účtovníčky podstatne kratší... Napr.
Čo je vlastné imanie a čo vyjadruje jeho klesajúca hodnota?:):D


Nooo, tak ku takýmto otázkam som sa posledne ani nedostala :D:D:D ;)
Tanče
21.02.08,15:27
Milá Lucy, ja po tých účtovníčkach občas rekonštruujem účtovníctvo, tak to trápenie poznám dôverne.:)Preto býva môj test pre výber účtovníčky podstatne kratší... Napr.


Čo je vlastné imanie a čo vyjadruje jeho klesajúca hodnota?:):D tak takýmito otázkami by som preskúšavala aj niektorých pánov konateľov aby mali páru o tom ako im ide podnikanie...
Gabi03
21.02.08,15:28
tak takýmito otázkami by som preskúšavala aj niektorých pánov konateľov aby mali páru o tom ako im ide podnikanie...

Ja by som to preskúšavaním ani neskúšala. Rovno by som im poskytla nejakú príručku o tom. Lebo slovne by to aj tak nepochopili a po nociach nech si aj oni niečo študujú. Nielen my stále tie zákony. :D
Lucy
21.02.08,15:51
Nooo, tak ku takýmto otázkam som sa posledne ani nedostala :D:D:D ;)

A najbližšie začnem tým halierovým vyrovnaním :D:D: uvidím, či sa mi oplatí pokračovať v otázkach :D:D:D
Tanče
21.02.08,15:57
Ja by som to preskúšavaním ani neskúšala. Rovno by som im poskytla nejakú príručku o tom. Lebo slovne by to aj tak nepochopili a po nociach nech si aj oni niečo študujú. Nielen my stále tie zákony. :D

no ako mám skúsenosti s konateľmi neekonomami, tak jednak na berožurku by nemali vobec čas a ani chuť, lebo ani slovné vysvetlenie im veľa krát nič nehovorí nieto ešte brožúra ;)
Paula
21.02.08,15:59
no ako mám skúsenosti s konateľmi neekonomami, tak jednak na berožurku by nemali vobec čas a ani chuť, lebo ani slovné vysvetlenie im veľa krát nič nehovorí nieto ešte brožúra ;)




rozkošné preklepisko :)
AHA
22.02.08,12:43
Chcela si asi povedať po tiežúčtovníčkach. :):---:D
No možno už by bolo naozaj na čase aby aj účtovníci mohli robiť len na základe certifikátu komory nakoľko tým tiež účtovníkom sa tiež toho veľa prepečie a iba kazia ceny a meno účtovníkom, ktorých to baví a majú pocit zodpovednosti. :mad: