suma
19.12.06,11:53
Prosím o radu dostala som doklad od dodávateľa ako oprava základu dana kde mi posiela 2% bonus za odber v tomto roku, ktorý je vypočítany z celkového odberu. na tomto doklade je uvedená suma 7 500 sk bez rozučtovania DPH a potom je napísana suma s DPH 7500 sk, čiže nie je tam vôbec DPH uvedené. Ako mám postupovať a ako to zaúčtovať v JÚ. Ďakujem.
Jana Acsová
19.12.06,10:58
Pozrite si § 25 ods. 6 ZDPH ... na základe písomnej dohody obchodných partnerov nie je nevyhnutné opravovať základ dane a DPH pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti.

Účtovanie zľavy v PD záleží od toho, čoho sa týka. Ak tovaru, tak v kolónke PD - tovar.
suma
19.12.06,12:02
Pozrite si § 25 ods. 6 ZDPH ... na základe písomnej dohody obchodných partnerov nie je nevyhnutné opravovať základ dane a DPH pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti.

Účtovanie zľavy v PD záleží od toho, čoho sa týka. Ak tovaru, tak v kolónke PD - tovar.


A ako si ju mám evidovať ako došlu faktúru do záväzkov ako dobropis alebo faktúru? a potom ju zuaučtovať ako dobropis? do nákupu materiálu? A s DPH to namá žiadny vplyv? lebo máme dodatok k zmluve že sa nebude účtovať podľa zákona DPH, tak asi nie... Prosím napíšte mi najaký postup... Ďakujem.
Jana Acsová
19.12.06,12:11
A ako si ju mám evidovať ako došlu faktúru do záväzkov ako dobropis alebo faktúru?To je na Vás. Obidva spôsoby môžu byť správne, záleží od interných postupov. Spravidla evidujeme dobropisy v knihe DF mínusom. Nie je však vylúčené ani sledovanie v pohľadávkach.


..a potom ju zuaučtovať ako dobropis? do nákupu materiálu?Ak budete účtovať ako drobropis v rámci evidencie záväzkov (došlých faktúr), nebude žiadny problém ani zaúčtovanie úhrady v peňažnom denníku v druhovom členení materiál (ak sa tohto nákupu týkala pôvodná faktúra).

A s DPH to namá žiadny vplyv?Podľa toho čo uvádzate nie ... zmluvne máte dohodnuté, že sa DPH uplatňovať nebude.