klarisa
19.12.06,12:13
Občan-FO doviezol ojazdené osobné auto z Talianska. Auto kúpil od platcu DPH, ktorý sa zaoberá kúpou a predajom ojazdených áut. Na faktúre nebola uvedená DPH iba cena celkom. Má si ho FO-občan zdaniť a zaplatiť DPH? Auto chce následne odpredať firme - platcovi DPH. A čo daň z príjmov? Má podať daňové priznanie?
Daska
19.12.06,12:32
auto si tu samozdani a doplati dph v SR a co sa tyka dane z prijmu za odpredaj auta:
Po upozorneni odbornika opravujem svoju odpoved a ospravedlnujem sa
§9 ZoDP Príjmy oslobodené od dane:

d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier

Takze to nepodlieha dani
Jana Acsová
19.12.06,12:36
Občan-FO doviezol ojazdené osobné auto z Talianska. Auto kúpil od platcu DPH, ktorý sa zaoberá kúpou a predajom ojazdených áut. Na faktúre nebola uvedená DPH iba cena celkom. Má si ho FO-občan zdaniť a zaplatiť DPH?Nie .
Daska
19.12.06,12:41
Nie .

Janka NIE??? :eek:
Jana Acsová
19.12.06,12:44
Janka NIE??? :eek:Veru nie Daska. Nejedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie. Ojazdené auto, ktoré nemá "štatút nového pozemného motorového vozidla" (§ 11 ods. 12 ZDPH) nadobudnuté fyzickou osobou - občanom, ktorý nie je zdaniteľnou osobou nepodlieha zdaneniu v tuzemsku.
Daska
19.12.06,12:46
Veru nie Daska. Nejedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie. Ojazdené auto, ktoré nemá "štatút nového pozemného motorového vozidla" (§ 11 ods. 12 ZDPH) nadobudnuté fyzickou osobou - občanom, ktorý nie je zdaniteľnou osobou nepodlieha zdaneniu v tuzemsku.

Dakujem, zasa som mudrejsia :p:p:p
Jana Acsová
19.12.06,12:47
A ešte u osobného automobilu by sme našli aj iný dôvod .-) Ale to by sme podrobnejšie skúmali režim uplatnený u predajcu.

V každom prípade však zdaneniu DPH v tuzemsku toto motorové vozidlo pri uvádzanom obstaraní nepodlieha.
Marína
19.12.06,13:31
Platí to isté aj pre ojazdené nákladné MV nakúpené FO-občanom v štátoch EU? Na základe akého predpisu sa určí, či je dané MV osobné alebo nákladné? Napr. http://www.mobile.de/cgi-bin/da.pl?bereich=lkw&id=11111111237576353&sr_qual=&sprache=1
Nemôže sa stať, že dané MV je napr. vo Francúzsku zaradené do kategórie M a v SR do kategórie N?
Jana Acsová
19.12.06,13:59
Platí to isté aj pre ojazdené nákladné MV nakúpené FO-občanom v štátoch EU? Ak dovezie auto FO - občan a je to vozidlo ojazdené, malo by byť zdanené v krajine odoslania, t.j. predávajúceho. U občana sa nejedná o intrakomunitárne nadobudnutie.

Nemôže sa stať, že dané MV je napr. vo Francúzsku zaradené do kategórie M a v SR do kategórie N?
Môže. Stalo sa nám to v praxi. Riešili sme to dodatočným daňovým priznaním. Horšie však bolo, že bolo preklasifikované nákladné vozidlo na osobné.

A zatriedenie vozidiel by malo byť podľa pripnutej prílohy, ktorá okrem iného v závere uvádza zoznam preberaných právnych aktov EÚ. A tu končí moje ekonomické chápanie .-)
Jana Acsová
19.12.06,14:00
Môže. Stalo sa nám to v praxi. Riešili sme to dodatočným daňovým priznaním. Horšie však bolo, že bolo preklasifikované nákladné vozidlo na osobné. Ale toto je rozhodujúce iba v prípade, že pri kúpe sa daň uplatňuje, čo nie je prípad zadanej otázky.
Jana Acsová
19.12.06,14:01
A tu končí moje ekonomické chápanie .-)Zrejme je to aj vekom.
Samozrejme motorového vozidla myslím.
Marína
19.12.06,14:07
mimotemy Ďakujem Janka. Samozrejme aj za tú perličku.:D:D:D

Zrejme je to aj vekom.
Samozrejme motorového vozidla myslím.
JAJA11
16.01.07,08:40
A ešte u osobného automobilu by sme našli aj iný dôvod .-) Ale to by sme podrobnejšie skúmali režim uplatnený u predajcu.

V každom prípade však zdaneniu DPH v tuzemsku toto motorové vozidlo pri uvádzanom obstaraní nepodlieha.

A čo platí pri dovoze FO, platca DPH. Doviezol auto z Nemecka. Ešte stále som nevidela zmluvu o nadobudnutí. Na prepravu auta si objednal prepravcu, platcu DPH, ktorý prepravu vyfaktúroval aj s DPH. Môže s i z tejto platby uplatniť DPH (Doviezol osobné auto)?:mee:
ALBO
16.01.07,15:22
A čo platí pri dovoze FO, platca DPH. Doviezol auto z Nemecka. Ešte stále som nevidela zmluvu o nadobudnutí. Na prepravu auta si objednal prepravcu, platcu DPH, ktorý prepravu vyfaktúroval aj s DPH. Môže s i z tejto platby uplatniť DPH (Doviezol osobné auto)?:mee:
Prečo by si nemohol, veď keby išiel preňho tak si tiež z benzínu spotrebovaného uplatní.
u.erika
17.10.12,19:22
Prosím Vás o pomoc!!!!
Ojazdené auto M1 kúpené súkromnou osobou v Nemecku 22.10.2007 za 4900,- Eur, na Slovensku prihlásené na IČO, /TP vydaný 27.11.2007/ platcovi DPH. Zaradený do majetku tiež v novembri 2007.Odpis daňový len za rok 2007, odvtedy prerušený. Teraz chce auto predať súkromnej osobe za symbolickú cenu. Faktúru musím vystaviť s DPH? A ako vyradiť majetok? V roku 2007 zaplatil daňovému úradu DPH 31111,10 Sk. Bolo to tak správne? Teraz neviem čo mám robiť, pomôžete mi!!! Auto chce predať súkromnej osobe.
Je to veľmi súrne!!!