ada7
19.12.06,13:53
Potrebovala by som jednu radu: Či sa poskytnutá poukážka zamestnávateľom na nákup tovaru zamestnancovi považuje ako súčasť vymeriavacieho základu pre zdravotné a sociálne poistenie (nie je poskytnutá zo sociálneho fondu)?
Ďakujem za radu.
matafe
19.12.06,13:54
Potrebovala by som jednu radu: Či sa poskytnutá poukážka zamestnávateľom na nákup tovaru zamestnancovi považuje ako súčasť vymeriavacieho základu pre zdravotné a sociálne poistenie (nie je poskytnutá zo sociálneho fondu)?
Ďakujem za radu.

Ide o nepeňažný príjem, ktorý je potrebné zdaniť.
Hodnota poukážky sa zahŕňa do VZ pre zdravotné poistenie,
ale nezahŕňa sa do VZ pre sociálne poistenie.
angee
05.05.07,14:19
http://porada.sk/images/icons/icon15.gifZačala som robiť účtovníctvo sprostredkovateľovi poistenia. Má poisťovacích maklérov na dohodu a niektorým príležitostne dáva darčekové Tesco poukážky na nákup ako bonus za dobré výsledky. Predchodkyňa ich účtovala do repre firmy a ďalej s tým nič nerobila. Prosím vás, treba poukážky prirátavať k dohode ako nepeňažné plnenie, alebo to môže zostať v repre firmy bez dopadu na odmenu makléra? Ak je to nepeňažné plnenie, treba im spätne opraviť odmeny, alebo to môžem urobiť v tejto výplate? Alebo som celkom vedľa?:confused: