ahammerova
19.12.06,22:16
Dobry den, chcela by som sa spytat ohladom vypisovania dokladov.
Cestovny prikaz – vyuctovanie.
Ak bola cesta do Brna, je spravne vypisany CP - vyuctovanie:?
Stravne Vreckove
odchod: Bratislava, prichod: Kuty, 0 0
odchod: Kuty, prichod: Brno, 788SKK 315 SKKK
odc hod: Brno, prichod: Kuty, 0 0
odchod: Kuty, prichod: Bratislava. 0 0

Cenu listka vlaku treba dat do stlpca c. 4: Cestovne a miestna doprava?
Cena vstupenky na vystavu treba dat do stlpca c. 9: Vedlajsie nutne vydaje?

Pokladn. Dennik versus Kniha pohladavok

Ked mi pride vypis z banky, do PD zapisujem vsetky operacie s datumom, kedy je vystaveny bankovy vypis. {Takze vsetky operacie maju rovnaky datum}. V knihe pohladavok je stlpec Zaplatene dna, mam tam dat datum totozny s penaznym dennikom, alebo datum, kedy platba skutocne prebehla. {takze to nebude korespondovat s datumom v PD?

Dakujem
ondrejvla
19.12.06,21:26
Dobry den, chcela by som sa spytat ohladom vypisovania dokladov.
Cestovny prikaz – vyuctovanie.
Ak bola cesta do Brna, je spravne vypisany CP - vyuctovanie:?
Stravne Vreckove
odchod: Bratislava, prichod: Kuty, 0 0
odchod: Kuty, prichod: Brno, 788SKK 315 SKKK
odc hod: Brno, prichod: Kuty, 0 0
odchod: Kuty, prichod: Bratislava. 0 0

Cenu listka vlaku treba dat do stlpca c. 4: Cestovne a miestna doprava?
Cena vstupenky na vystavu treba dat do stlpca c. 9: Vedlajsie nutne vydaje?

Pokladn. Dennik versus Kniha pohladavok

Ked mi pride vypis z banky, do PD zapisujem vsetky operacie s datumom, kedy je vystaveny bankovy vypis. {Takze vsetky operacie maju rovnaky datum}. V knihe pohladavok je stlpec Zaplatene dna, mam tam dat datum totozny s penaznym dennikom, alebo datum, kedy platba skutocne prebehla. {takze to nebude korespondovat s datumom v PD?

Dakujem

Cestovný účet - sú rôzne tlačivá, všetko vypisuješ do kolóniek podľa predtlače, stravné vyplácaš podľa Zákona o cestovných náhradach, cestovné náklady na prepravu dáš do stĺpca cestovné a doprava, vstupenka - áno vedľajšie výdaje. Ešte doplním, že súčasťou CÚ by mala byť aj správa z prac.cesty - účel na ktorý bol daný cest.príkaz.
Do PD zapisuješ nie s dátumom vystavenia výpisu, ale s dátumom uskutočnenia prípadu! Ak ti vystavia výpis z 31.12 s dátumom vystavenia napr. 03.01. potom čo? Nedáš do do obdobia, do ktorého to patrí? Rozhodne všetko do obdobia uskutočnenia a nie podľa dátumu kedy banka vystavila výpis.
ahammerova
21.12.06,20:46
Vdaka za odpoved.
Ale vratila by som sa este k tomu beznemu uctu.
Ak mi vypis chodi k 19. dnu v mesiaci, a medzicasom mi vznikli rozne ine uct. operacie, ktore zapisem do PD. Potom mi pride VBU, podla ktoreho vznikli operacie napr. zac. mesiaca.
Mam to potom uctovat "spatne"? {Pen. dennik robim v Exceli, takze by to nebolo problem, ale co ak niekto robi PD rucne?}
Tweety
21.12.06,20:51
Vdaka za odpoved.
Ale vratila by som sa este k tomu beznemu uctu.
Ak mi vypis chodi k 19. dnu v mesiaci, a medzicasom mi vznikli rozne ine uct. operacie, ktore zapisem do PD. Potom mi pride VBU, podla ktoreho vznikli operacie napr. zac. mesiaca.
Mam to potom uctovat "spatne"? {Pen. dennik robim v Exceli, takze by to nebolo problem, ale co ak niekto robi PD rucne?} Výpis BÚ je potrebné rozúčtovať podľa dátumu skutočných pohybov.
ahammerova
21.12.06,21:29
To znamena,ze jeden vypis BU mozem mat "porozhadzovany" podla datumov, a popritom vlozenych este niekolko inych uctovnych operacii?
ekopo
21.12.06,22:26
V PD majú byť zápisy usporiadané chronologicky t.j. podľa dátumu, čiže ak je výpis z BU za dlhšie časové obdobie, logicky bude jeden výpis "porozhadzovaný" ak sa v danom časovom období vyskytnú hotovostné účtovné operácie, alebo operácie z inej banky..... Veľmi sa čudujem, keď sa ešte účtuje v Exceli, alebo nebodaj ručne. Software na JU je už požehnane a za priaznivé ceny. Ale keď si trúfaš a je toho pomenej...........