Jozef Mihál
19.12.06,23:22
Cena za vstup do Elektronickej encyklopédie mzdárov DRAK platná na obdobie 12 mesiacov (počíta sa 12 mesiacov odo dňa aktivácie prístupu) je


5 EUR/mesiac bez dph Ročne 60 EUR (1205 Sk) + DPH = 72 EUR

Časté otázky pred kúpou prístupu do encyklopédie (http://www.porada.sk/t43719-caste-otazky-pred-kupou-pristupu-do-encyklopedie.html)



Čo je to drak? (http://www.porada.sk/t37187-vitajte-v-drakovi-na-mzdy.html)



Výhody používania drak-a (http://www.porada.sk/t37186-vyhody-a-pouzivanie-draka.html)



OBJEDNÁVKA (http://www.porada.sk/objednavka.php)






Multilicencia

Pri viacnásobnom zakúpení vstupu v rámci jednej spoločnosti alebo organizácie poskytujeme zľavy zo štandardnej ceny (ich výška zatiaľ nie je určená, kontaktujte nás cez SS alebo telefonicky ). Prístup do databázy je viazaný na užívateľa. Jeden prístup do databázy môže využívať len jeden užívateľ naraz. Nemôžete sa prihlasovať viacerí pod jedným prihlasovacím menom, Váš prístup bude automaticky zablokovaný.

OBJEDNÁVKA
Máte otázku ohľadom objednávky? Prečítajte si najskôr vypracované najčastejšie otázky ohľadom objednávky kliknutím tu. (http://www.porada.sk/t43719-caste-otazky-pred-kupou-pristupu-do-encyklopedie.html)
[LIST]

Zálohovú faktúru, ktorú môžete považovať aj za objednávku alebo podklady k platbe si môžete vytlačiť ihneď po vyplnení objednávky.
IVEB
03.01.07,08:36
Ja by som mala len jednu otázku. Na porade som registrovaná ako účtovník -živnostník / t.č. nevykonávam/ a v súčasnosti som v pracovnom pomere , môže mi elek.encyklopédiu preplatiť zamestnávateľ , teda uvediem jeho fakturačné údaje ? Po aktivácii sa budem môcť prihlasovať aj z domáceho počítača , alebo to bude nejako blokované? / asi hlúpa otázka , čo ?/

Vďaka.
Jozef Mihál
03.01.07,08:49
Najčastejšie otázky:

1. Mám záujem zakúpiť si prístup do DRAKa ale nie som ešte registrovaný(á) na stránke Porada.sk

V prvom rade sa musíte zaregistrovať na stránke www.porada.sk (http://www.porada.sk/) alebo aj tu v DRAKovi - na hornej lište si nájdete odkaz "Registrácia", kliknite naň a riaďte sa pokynmi tam uvedenými. Registrácia člena stránky Porada.sk je bezplatná.

Po úspešnej registrácií postupujte tak, ako je to uvedené v príspevku č. 1 tejto témy - viď vyššie alebo kliknite na tento link:

http://www.porada.sk/t38372-cennik-z...ok-2007-a.html (http://www.porada.sk/t38372-cennik-za-vstup-do-elektronickej-encyklopedie-mzdarov-drak-platny-pre-rok-2007-a.html)

2. Čo sa stane, ak si prístup do DRAKa nezakúpim?

Do konca januára 2007 je prístup do DRAKa voľný každému registrovanému členovi stránky Porada.sk. Od 1.februára 2007 je prístup do DRAKa v plnom rozsahu umožnený len tomu registrovanému členovi, ktorý uhradil poplatok za prístup.

Kto si prístup nezakúpi, bude z DRAKa vidieť len to, čo dnes vidí neregistrovaný člen - skúste sa odhlásiť a "surfovať" v DRAKovi ako neprihlásený - ako hosť. Budete vidieť len zadané otázky, nie však odpovede. Z príspevkov v sekciách Aktuality, Tématické okruhy a Komentáre uvidíte len ich úvodnú časť.

3. Aké mám vo svojich nastaveniach uviesť "fakturačné údaje"?

Ako fakturačné údaje vždy uveďte údaje tej firmy alebo fyzickej osoby, ktorej bude zaslaná faktúra na predplatné a ktorá si dá faktúru do nákladov. Ak si prístup kupujete ako súkromná osoba a faktúru nepotrebujete, uveďte svoje meno, neuvádzajte IČO a neuvádzajte ani IČ DPH.

Prístup do DRAKa sa prideľuje registrovanej osobe - nie firme ale "nicku" - teda ak ste na Porade registrovaná ako "XY" a fakturačné údaje vyplníte v rámci nastavení člena "XY", tak ten, kto sa prihlási do DRAKa pod nickom "XY" bude mať do DRAKa prístup.

4. Ak mi prístup do DRAKa zaplatil zamestnávateľ, môžem sa prihlasovať len z kancelárie?

Je jedno, či sa prihlásite z kancelárie, z domu, z internetovej kaviarne alebo z akéhokoľvek iného počítača atď. Prístup do DRAKa budete mať zovšadiaľ. Nie je však dovolený prístup do DRAKa pod tým istým nickom v tom istom čase z rôznych miest.

5. Za prístup do DRAKa som už uhradil(a) príslušný poplatok. Ako sa dozviem, že mám prístup aktivovaný?

Každý, kto vyplnil vo svojom nastavení fakturačné údaje (DRAK - fakturačné údaje (http://www.porada.sk/profile.php?do=extra), zaplatil príslušný poplatok a fakturačný systém spracoval jeho úhradu, má vo svojich príspevkoch na www.porada.sk (http://www.porada.sk) alebo na www.drak.porada.sk (http://www.drak.porada.sk) pod svojim menom uvedené logo "drak na mzdy". Podľa toho viete, že od 1.2.2007 budete mať prístup do DRAKa v plnej miere.

6. Prístup do DRAKa chcem zaplatiť poštovou poukážkou. Koho mám uviesť ako adresáta?

Chceli by sme Vás poprosiť, aby ste poplatok uhradili na účet, spracovanie poštových poukážok je pracnejšie. Ale ak predsa chcete uhradiť poplatok poštovou poukážkou, adresát je:

MzdyServis, s.r.o.
Pekná cesta 19
831 06 Bratislava

7. Predtým ako zaplatím, potrebujem zálohovú faktúru, vyžaduje to interný predpis našej organizácie.

Ak potrebujete zálohovú faktúru, nájdete ju vo formulári objednávky.

Pozor! Musíte mať najprv vyplnenú a uloženú objednávku.

("Nastavenia - DRAK- fakturačné údaje, viď príspevok č.1 tejto témy).
IVEB
03.01.07,09:00
Vďaka za odpoveď , mne len išlo o to či si prístup zaplatím sama , alebo zamestnávateľ. Je to v podstate jedno , cena je prijateľná a ja ten prístup chcem mať.
Jozef Mihál
03.01.07,09:14
V prvom rade ďakujeme za Váš záujem.

Myslím, že by ste bez problémov mali dokázať presvedčiť zamestnávateľa, aby prístup zaplatil on. Vy ako jeho zamestnankyňa získate perfektnú pomôcku, ktorú využijete pri Vašej náročnej práci.
TOKY
03.01.07,15:32
Konštantný symbol môže byť 0308??
Richard
03.01.07,17:17
Konštantný symbol môže byť 0308??
áno môže byť
luebchenko
03.01.07,18:46
Dovolím si priateľsky upozorniť všetkých, ktorým teraz skrsol nápad neregistrovať sa do DRAKa ale prihlasovať sa pod nickom inej zaregistrovanej osoby, že je veľmi ľahké vystopovať takúto činnosť. Osoba, ktorej nick bude takto "zneužitý" si musí byť vedomá prípadných sankcií. Ako iste viete, kradnúť sa nemá a to ani nehmotný majetok.

Jozef, uvažujem že si to predplatím normálne ako súkromná osoba (už oficiálne nebudem robiť účto, enem starostovať) lebo chcem zostať v obraze :D - ale prihlasovať sa určite budem raz z domu, raz z úradu, občas od sestry.... to si o mne budete myslieť, že to zneužívam??? :eek:
judita1971
03.01.07,19:08
Akk si chcem objednať DRAK-a súkromne, do nákladov
si nikde dávať úhradu nebudem, čo mám použiť
ako špecifický údaj , musí byť ?
Jozef Mihál
03.01.07,19:14
prihlasovať sa určite budem raz z domu, raz z úradu, občas od sestry.... to si o mne budete myslieť, že to zneužívam??? :eek:

Ľuba, ak budeš naraz pripojená aj z domu aj z úradu aj od sestry, tak si budeme myslieť, že si ozaj veľmi šikovná, keď dokážeš naraz byť na troch miestach.

Ak to bude postupne, tak sa budeme tešiť, že Ťa DRAK sprevádza na všetkých tých miestach.
Richard
03.01.07,20:47
Akk si chcem objednať DRAK-a súkromne, do nákladov
si nikde dávať úhradu nebudem, čo mám použiť
ako špecifický údaj , musí byť ?

nie nemusí byť, IČO je len dvojitá kontrola, keby vznikli chyby. V tom prípade ale odporúčam zadať nick do poznámky (pre istotu .-).
luebchenko
03.01.07,22:07
Ľuba, ak budeš naraz pripojená aj z domu aj z úradu aj od sestry, tak si budeme myslieť, že si ozaj veľmi šikovná, keď dokážeš naraz byť na troch miestach.

Ak to bude postupne, tak sa budeme tešiť, že Ťa DRAK sprevádza na všetkých tých miestach.

OK, chňapem :D trojjediná určite nebudem :D:D:D ale ja sa fakt prihlasujem na poradu minimálne z tých hore uvedených miest - t.j. kedykoľvek keď niečo neviem :D - švak o tom porada je, no nie? Sa vždy tak hrdím (machrujem) že vždy viem nájsť radu... :)
michelle84
04.01.07,07:09
Mozete mi poskytnut kontakt na pani Beatu Kalinovu, ktora organizuje seminare v BB? Rada by som isla na seminar p. Mihala do Banskej Bystrice. Dakujem.
abel
04.01.07,07:15
Ak chcem platiť poštovou poukážkou, čo napíšem do kolónky "adresát"?
Jozef Mihál
04.01.07,08:13
Mozete mi poskytnut kontakt na pani Beatu Kalinovu, ktora organizuje seminare v BB? Rada by som isla na seminar p. Mihala do Banskej Bystrice. Dakujem.
V prílohe nájdete prihlášku, v nej je uvedený i kontakt na pani Beátu Kalinovú.
Richard
04.01.07,08:28
Ak chcem platiť poštovou poukážkou, čo napíšem do kolónky "adresát"?
Nedá sa to spraviť cez účet? Alebo vkladom na účet?

Ak nie tak:
MzdyServis, s.r.o.
Pekná cesta 19
831 06 Bratislava
Richard
04.01.07,10:23
To sme dve. :eek: :eek: :eek:

Prosím píšte tu k veci, téma je o praktických problémoch nie na diskusiu. Mimotémové príspevky budú zmazané.
katkaj
04.01.07,10:35
Richard chcem sa opýtať či sa dá poslať faktúra za úhradu Draka len na môj mail. Nepotrebujem to oficialne nikam dokladovať a aspoň sa ušetrí na poštovnom ;)
Richard
04.01.07,10:56
Richard chcem sa opýtať či sa dá poslať faktúra za úhradu Draka len na môj mail. Nepotrebujem to oficialne nikam dokladovať a aspoň sa ušetrí na poštovnom ;)


samozrejme, ak ju vôbec potrebuješ :-)
katkaj
04.01.07,11:00
samozrejme, ak ju vôbec potrebuješ :-)

V podstate ju nepotrebujem. Chcela som to len ako potvrdenie že Vám moja platba prišla a neposlala som to do nejakej čiernej diery :)
Elevani
04.01.07,11:27
Chcem si v práci predplatiť vstup do Draka a mám aj "požehnanie" od svojej šéfky, ale narazila som na iný problém - zo záverov nejakej kontroly v našej org. vyplynulo, že nesmieme platiť zálohové faktúry. Teda ja potrebujem najprv riadnu faktúru od vás a až potom mi môže dať príkaz na úhradu. Je z vašej strany takýto postup možný? Ak áno, dajte mi vedieť, hneď obratom vyplním objednávku (chcem stihnúť akciovú cenu). Ak nie, tak ju vyplním tiež, ale ako súktomná osoba.
Richard
04.01.07,16:32
Ok, vyplň prosím objednávku aby sme mali fakturačné údaje.
ondrejvla
04.01.07,20:48
samozrejme, ak ju vôbec potrebuješ :-)

Richard, ja faktúru tiež nepotrebujem, stačí mi, keď mi oznámiš na mail, že mám prístup k Dráčikovi. Platbu som už uhradila cez IB, a odporučím to aj všetkým mojim známym.
Lilith
05.01.07,10:48
Richard, i ja by som od Vas potrebovala najskor fakturu, alebo aspon zalohovu fakturu. Az na zaklade tejto, mi da sefka suhlas na uhradu vstupu... prosim, dalo by sa s tym nieco urobit?
Richard
05.01.07,15:21
Richard, i ja by som od Vas potrebovala najskor fakturu, alebo aspon zalohovu fakturu. Az na zaklade tejto, mi da sefka suhlas na uhradu vstupu... prosim, dalo by sa s tym nieco urobit?

áno pošlem ti to do mailu? Môže byť, alebo to musí byť poštou?
Džek
05.01.07,17:06
Richard, aj ja by som potrebovala faktúru dopredu aby som si ju mohla dať schváliť zamestnávateľovi. Čo mám urobiť. Stačí vyplniť objednávku? Potom by ste mi mohli poslať faktúru do e-mailu?

Objednávku som poslala, prosila by som do e-mailu poslať faktúru
Jozef Mihál
07.01.07,21:57
...a odporučím to aj všetkým mojim známym.

Ďakujeme.

Mnohí z Vás boli prekvapení priaznivou cenou za prístup do DRAKa. Je to tak i vďaka tomu, že na rozdiel od konkurencie nechceme ísť cestou šialených nákladov na reklamu. Aby sme mohli udržať prijateľnú cenu i pre ďalšie roky, dovoľte nám poprosiť Vás o to, aby ste DRAKa odporučili svojim známym aj Vy.
marek32
08.01.07,11:04
Ja by som tiež potreboval zálohovú faktúru, objednávku som vyplnil. Možte mi ju prosim poslať do e-mailu? Ďakujem
Richard
08.01.07,15:43
Elevani, Lilith, Džek poslal som Vám faktúru do emailu registrovaného na Porade.

marek32 čochvíľa pošlem aj Vám.


Tí, ktorí nepotrebujú faktúru nech mi prosím dajú vedieť.
Po prijatí platby budú mať pod svojim menom v príspevkoch "drak na mzdy" čo bude zároveň potvrdením o prijatí platby a pridelením prístupu do drak.porada.sk aj po 01.02.2007. Prihlasovanie bude pod rovnakým menom a heslom ako na Poradu, ak budete prihlásení na Porade, už sa nebudete musieť prihlásiť do draka a naopak...
jež
08.01.07,17:23
nepotrebujem faktúru - platim si to ako súkromná osoba
Ďakujem
STRELEC
08.01.07,17:33
Kliknem na príspevok, hodí ma to do DRAKa. Ako sa dostanem najpohodlnejšie naspäť na Poradu? Teda - mimo "Prejdi na..." a mimo šípky návrat. Nemal by byť hore a dole link na Poradu? Navrhujem doplniť.
Richard
08.01.07,21:02
Kliknem na príspevok, hodí ma to do DRAKa. Ako sa dostanem najpohodlnejšie naspäť na Poradu? Teda - mimo "Prejdi na..." a mimo šípky návrat. Nemal by byť hore a dole link na Poradu? Navrhujem doplniť.

šlo len o dočasné odstránenie navigačnej lišty. už je to v poriadku...
matuma
09.01.07,06:07
Objednávam súkromne-nepotrebujem faktúru.
Ďakujem.
evina
09.01.07,08:26
Pretože som žena zvedavá:D vŕta mi v hlave prečo niekto okem Richarda a Jozefa má pri mene Drak porada. sk a ostatní drak na mzdy?
Tweety
09.01.07,08:27
Pretože som žena zvedavá:D vŕta mi v hlave prečo niekto okem Richarda a Jozefa má pri mene Drak porada. sk a ostatní drak na mzdy?Lebo sme si to upravili v nastaveniach.Tí prvíí už na novom serveri, tí druhí ešte na starom, kde bola ešte možnosť drah na mzdy.
evina
09.01.07,08:28
Vďaka za uspokojenie mojej zvedavosti, tak to ma vôbec nenapadlo , že to každý sám :):)
katkaj
09.01.07,08:28
Pretože som žena zvedavá:D vŕta mi v hlave prečo niekto okem Richarda a Jozefa má pri mene Drak porada. sk a ostatní drak na mzdy?

Drak porada si môže v nastaveniach zvoliť hocikto a drak na mzdy má ten člen ktorý už zaplatil prístup na draka :D Teda takto som to pochopila
antonka
09.01.07,15:46
Elevani, Lilith, Džek poslal som Vám faktúru do emailu registrovaného na Porade.

marek32 čochvíľa pošlem aj Vám.


Tí, ktorí nepotrebujú faktúru nech mi prosím dajú vedieť.
Po prijatí platby budú mať pod svojim menom v príspevkoch "drak na mzdy" čo bude zároveň potvrdením o prijatí platby a pridelením prístupu do drak.porada.sk aj po 01.02.2007. Prihlasovanie bude pod rovnakým menom a heslom ako na Poradu, ak budete prihlásení na Porade, už sa nebudete musieť prihlásiť do draka a naopak...

Ani ja nepotrebujem faktúru - platím si DRAKa súkromne.
Antonka
Melnick
09.01.07,16:14
Lebo sme si to upravili v nastaveniach.Tí prvíí už na novom serveri, tí druhí ešte na starom, kde bola ešte možnosť drah na mzdy.Majka ja som nič neupravovala ,naozaj ,ono mi to samo naskočilo po úhrade faktúry na draka.
Manual
09.01.07,16:37
Majka ja som nič neupravovala ,naozaj ,ono mi to samo naskočilo po úhrade faktúry na draka.
Myslím že to všetko má v réžii Richard, po tom ako nabehne úhrada.;)
Nika
09.01.07,18:21
Ani ja nepotrebujem faktúru.
evina
09.01.07,18:24
Majka ja som nič neupravovala ,naozaj ,ono mi to samo naskočilo po úhrade faktúry na draka.

Ale ty ani nemáš pri nicku Drak.porada.sk:). Myslím, že Katka/príspevok 28/ má pravdu ...
Manual
09.01.07,18:47
Melnick má pri nicku Drak.porada:D :) :)
Jozef Mihál
09.01.07,18:54
Drak porada si môže v nastaveniach zvoliť hocikto a drak na mzdy má ten člen ktorý už zaplatil prístup na draka :D Teda takto som to pochopila

Nie som síce kompetentný podať vysvetlenie tohto javu, ale keďže vám to Richard zatiaľ neobjasnil, pokúsim sa.

Logo "drak na mzdy" má automaticky pri mene ten, kto už uhradil prístup do DRAKa a jeho platba bola v systéme zaevidovaná. Ak ste si zaplatili, vidíte tak, že je všetko v poriadku a po "uzamknutí DRAKa" od 1.2.2007 máte umožnený prístup - a používate DRAKa rovnako ako doteraz.

Väčšie blikajúce logo "drak.porada.sk/encyklopédia mzdára" si môže momentálne vložiť vo svojich nastaveniach ako tzv. "avatar" každý, kto chce propagovať DRAKa i touto formou.
jež
09.01.07,19:48
poplatok do DRAKa som si uhradila 06.01.2007 - len to logo pri mene neviem dajako nájsť.
evina
09.01.07,19:49
poplatok do DRAKa som si uhradila 06.01.2007 - len to logo pri mene neviem dajako nájsť.

Po nickom Jež máš krásne logo drak na mzdy :)
ondrejvla
09.01.07,19:49
poplatok do DRAKa som si uhradila 06.01.2007 - len to logo pri mene neviem dajako nájsť.

No ale ja ti ho tam vidím!
jež
09.01.07,19:53
jasne už to mam. Pozerala som vpravo hore keď som otvorila poradu a tam kde je uživateľske meno.
Dada
10.01.07,07:58
Vyplnila som objednávočku na Draka, tiež poprosím zálohovú faktúrku, stačí do mailu, aby mi ju šéf mohol preplatiť. Ďakujem.
Lubaba
10.01.07,11:57
Objednávam súkromne-nepotrebujem faktúru.
Ďakujem.
Lubaba
10.01.07,12:05
Objednávam súkromne-nepotrebujem faktúru.
Ďakujem.
Sony
10.01.07,15:36
Ďakujem za zálohovú faktúru.
Richard
10.01.07,16:57
Zálohovú faktúru, ktorú môžete považovať aj za objednávku alebo podklady k platbe si môžete vytlačiť ihneď po vyplnení objednávky.

Po vyplnení a uložení objednávky sa Vám zobrazí táto možnosť na začiatku formulára na objednávku draka.

Viď obrázok:

http://www.porada.sk/images/drak/zalohovaFa_prtscr.gif
antonka
11.01.07,13:04
Včera som zaplatila za DRAKa. Ako zistím, či už mám pridelený prístup? Pošlete mi nejaký e-mail?
Ďakujem.
katkaj
11.01.07,13:07
Včera som zaplatila za DRAKa. Ako zistím, či už mám pridelený prístup? Pošlete mi nejaký e-mail?
Ďakujem.

Budeš mať pod nickom "drak na mzdy". :rolleyes:
camelfly
11.01.07,13:11
Včera som zaplatila za DRAKa. Ako zistím, či už mám pridelený prístup? Pošlete mi nejaký e-mail?
Ďakujem.

ak si to posielala vcera a z TB , tak prevod by mohol byt aj dnes ale ak z inej, tak mozno az zajtra, vsak vieme ako to bankam niekedy celkom dobre trva
antonka
11.01.07,13:16
Ďakujem, poslala som to z TB aby to tam bolo čo najskôr.
Tak už budem len trpezlivo čakať.
Prajem všetkým pekný deň.
IVEB
11.01.07,13:19
Ja som to zaplatila ešte v pondelok / 8.1./ a dosiaľ tam nemám nič. Platila som z VÚB.
camelfly
11.01.07,13:36
Ja som to zaplatila ešte v pondelok / 8.1./ a dosiaľ tam nemám nič. Platila som z VÚB.

ak ma toho Richard moc a kazdu jednu uhradu musi spracovat, tak urcite to spracuje kazdu chvilonku
Richard
11.01.07,17:13
Všetci, ktorých úhrady prišli na účet do tejto chvíli majú draka aktivovaného .-)
mbvomex
12.01.07,08:47
Chcem si predplatiť Draka, ale neviem uviesť vo variabilnom symbole poradové číslo na Porade. Prosím, poraďte. Hana
katkaj
12.01.07,08:51
Chcem si predplatiť Draka, ale neviem uviesť vo variabilnom symbole poradové číslo na Porade. Prosím, poraďte. Hana

Keď vyplnaš fakturačné údaje v tvojich nastaveniach tak tam vidíš aj svoje číslo :rolleyes:
Paula
12.01.07,08:51
Chcem si predplatiť Draka, ale neviem uviesť vo variabilnom symbole poradové číslo na Porade. Prosím, poraďte. Hana

Tvoje číslo: 35358
TomosP
12.01.07,10:10
Dobrý den, chtěl bych si objednat el. přístup do DRAKa pro firmu z České republiky - nemohu bez něho být. Jak v takovém případě probíhá placení a fakturace?

Díky.

TomosP
JanaSys
12.01.07,15:44
Keď tam vidím tých zelených dráčikov, tak mi už je ľúto, že ja ho mať nebudem. Prístup do draka síce zaplatí firma ale radšej na nový nick. Nechcela som sa dostať do situácie, že budem musieť niekomu prezradiť svoje prihlasovacie údaje. Tak či tak sa z firmy prihlasujem len ja, ale zdalo sa mi to vhodné riešenie. A teraz nebudem mať zeleného dráčika. :mee: :mee:
katkaj
12.01.07,15:50
Keď tam vidím tých zelených dráčikov, tak mi už je ľúto, že ja ho mať nebudem. Prístup do draka síce zaplatí firma ale radšej na nový nick. Nechcela som sa dostať do situácie, že budem musieť niekomu prezradiť svoje prihlasovacie údaje. Tak či tak sa z firmy prihlasujem len ja, ale zdalo sa mi to vhodné riešenie. A teraz nebudem mať zeleného dráčika. :mee: :mee:

Veď si ho môžeš predplatiť ako súkromná osoba a nie cez firmu :rolleyes: Tak by si dráčika pod menom mala :)
Jozef Mihál
12.01.07,15:51
Tak toto musíme vyriešiť, dávam slovo
Richard
12.01.07,16:02
Keď tam vidím tých zelených dráčikov, tak mi už je ľúto, že ja ho mať nebudem. Prístup do draka síce zaplatí firma ale radšej na nový nick. Nechcela som sa dostať do situácie, že budem musieť niekomu prezradiť svoje prihlasovacie údaje. Tak či tak sa z firmy prihlasujem len ja, ale zdalo sa mi to vhodné riešenie. A teraz nebudem mať zeleného dráčika. :mee: :mee:


stačí ak výnimočne neuhradíte faktúru s variabilným symbolom číslo užívateľa ale IČO....
JanaSys
12.01.07,16:31
Veď si ho môžeš predplatiť ako súkromná osoba a nie cez firmu :rolleyes: Tak by si dráčika pod menom mala :)Keby som to potrebovala, určite. Ale mňa to len baví. A keďže na moje ďalšie hobby už rodina prispieva, nemám proste svedomie uhradiť to z rodinných peňazí.

DALSI TEXT MAZEM, LEBO RICHARD TO UZ VYRIESIL. DAKUJEM. JANA
katkaj
12.01.07,16:45
Keby som to potrebovala, určite. Ale mňa to len baví. A keďže na moje ďalšie hobby už rodina prispieva, nemám proste svedomie uhradiť to z rodinných peňazí.

DALSI TEXT MAZEM, LEBO RICHARD TO UZ VYRIESIL. DAKUJEM. JANA

Janka, Richard už tvoj "problém"vyriešil :) Už máš dráčika aj ty ;)
Richard
12.01.07,16:52
LEN doplnim že podmienky sú také že jeden užívateľ = jeden prístup. Ak niekto skončí pracovný pomer a budú chcieť preniesť prístup na iné meno, môžeme to urobiť, ale prístup dvoch a viac užívateľov na jeden platený prístup resp. nick je proti pravidlám.
Myslím že cena je tak prijateľná, že ak má firma dve mzdárky tak popri ich celoročných nákladoch na mzdárku je cena za DRAKa úplne smiešna... a mzdárka bez informácií je firme asi na nič...
Zdeni
12.01.07,17:01
Richard, včera tam bola suma 593,80 - takú som večer uhradila. Budeš evidovať nedoplatok?:D
Richard
12.01.07,18:01
Richard, včera tam bola suma 593,80 - takú som večer uhradila. Budeš evidovať nedoplatok?:D
nie :D zaokrúhlil som to na 594 pretože niektorí platili presne a niektorí si to zaokrúhlili na 594, a keďže to zbytočne zdržuje pri rozlišovaní faktúr na 593,80 a 594,- tak som to zjednotil .-)
Jarka
15.01.07,06:34
Objednávam súkromne, nepotrebujem faktúru. Akí Variabilný symbol mám použiť, pri platbe?
Ďakujem.
Richard
15.01.07,07:54
Variabilný symbol sa zobrazuje v objednávke, alebo aj v zálohovej faktúre. Je jedno či ide o súkromnú osobu alebo podnikateľský subjekt. Je to Vaše registračné číslo na Porade. Je potrebné vyplniť objednávku.
Monkey
16.01.07,12:06
Mozno hlupa otazka, no som doma na materskej s nizkymi stat. davkami, a kazda koruna je mi dobra, no nechcem zostat bez informacii, a tak sa pytam: Drak bude sluzit len pre mzdove otazky? Ci okruh tem bude i o uctovnictve - JU, PU, a vlastne vsetko ako to funguje teraz na porade, ci klasicka porada zostava - len mzdy budu platene?
Richard
16.01.07,14:50
drak je zatial len na mzdy.
drak je nieco nove, co nie je na Porade
Porada ostava tak ako doteraz - aj na mzdy .-)
MáriaPaM
16.01.07,19:34
Ako to bude so zľavou na semináre J.Mihála v takomto prípade:
Mám dvoch zamestnávateľov, jeden mi zaplatí vstup na draka a na školenie budem chcieť ísť raz z jednej roboty a raz z druhej. Budem mať vždy zľavu a ísť tak častejšie na školenie?
sylva
17.01.07,07:10
Draka som teraz uhradila, faktúru nepotrebujem (uvedené aj vo fakturačných údajoch).
TomosP
17.01.07,09:10
Dobrý den, už jsem tento dotaz kladl jednou (viz 12.1.07), ale asi zapadl - chtěl bych si objednat el. přístup do DRAKa pro firmu z České republiky. Jak v takovém případě probíhá placení a fakturace?

Díky.

TomosP
Jozef Mihál
17.01.07,16:05
Ako to bude so zľavou na semináre J.Mihála v takomto prípade:
Mám dvoch zamestnávateľov, jeden mi zaplatí vstup na draka a na školenie budem chcieť ísť raz z jednej roboty a raz z druhej. Budem mať vždy zľavu a ísť tak častejšie na školenie?
Budete mať vždy zľavu. Vy ako osoba - používateľ DRAKa.
ondrejvla
17.01.07,18:08
Dobrý den, už jsem tento dotaz kladl jednou (viz 12.1.07), ale asi zapadl - chtěl bych si objednat el. přístup do DRAKa pro firmu z České republiky. Jak v takovém případě probíhá placení a fakturace?

Díky.

TomosP

TomosP, nie som síce kompetentná odpovedať za moderátorov tejto témy, ale môj návrh :
Vypíš si objednávku, ktorá je v prílohe tejto témy, uhradíš predplatné podľa VS, ktorý ti bude pridelený v objednávke, uhradíš sumu predplatného a budeš žiadať Richarda o vystavenie faktúry. Prípadne napíš Richardovi cez SS, určite dostaneš správnu odpoveď.
Richard
17.01.07,18:13
Už som mu písal SSku :-)

Ide mu o DPH....
ondrejvla
17.01.07,18:47
Už som mu písal SSku :-)

Ide mu o DPH....

Aha - no tak to by profesionálne zaujímalo aj mňa, ako je to v tomto prípade, či sa to považuje za službu poskytnutú na našom území alebo v ČR?
Podľa mňa, služba je poskytovaná na území SR, aj keď si to on otvorí napr. aj v inom štáte EÚ, či nie?
Richard
18.01.07,06:57
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
otázka
18.01.07,12:17
Chcem sa spýtať, koľko to celé zhruba trvá: danú sumu som uhradila šekovou poukážkou na príslušný BÚ presne pred týždňom /dúfam, že na správny BÚ :eek: /.
MILKA58
18.01.07,14:27
Dnes mi došla faktúra za uhradenú sumu na DRAKa. Ďakujem.
Monkey
18.01.07,16:14
drak je zatial len na mzdy.
drak je nieco nove, co nie je na Porade
Porada ostava tak ako doteraz - aj na mzdy .-)


Ďakujem Richardovi za odpoveď. A aký je v tom teda rozdiel - v čom spočívajú výhody DRAKA?:o
Richard
18.01.07,21:56
Takže tu je úvodník:
http://www.porada.sk/t37187-vitajte-v-drakovi-na-mzdy.html
Tu sú popísané výhody:
http://www.porada.sk/t37186-vyhody-a-pouivanie-draka.html

Ďalej si kliknite na odkazy v menu, a dostanete sa na obsah, ktorý drak ponúka (tento obsah sa postupne rozširuje).

Ak to mám zhrnúť, základný rozdiel je v tom že drak nie je diskusná stránka, ale stránka ktorá ponúka spracovaný obsah, či už ide o aktulity, praktické príklady, komentáre, testy či tématické celky.
Jana Acsová
21.01.07,15:29
Fakturácia do ČR pre českú firmu - zdaniteľnú osobu a platiteľa DPH v ČR by mala prebiehať podľa týchto zásad:

1. jedná sa o elektronickú službu podľa § 10 ods. 6 písm. i) českého ZDPH,

2. miestom dodania podľa § 10 ods. 7 je ČR, ak službu dodáva podnikateľský subjekt inému platiteľovi dane alebo osobe povinnej k dani podľa § 6 ods. 1 českého zákona o DPH, prípadne osobe identifikovanej na daň v ČR,

3. podľa § 108 ods. 1 je osobou povinnou priznať a zaplatiť daň platiteľ dane, ktorému boli poskytnuté služby podľa § 10 ods. 7.

Ak sú podmienky obchodného vzťahu také, ako je uvedené platí, že slovenská zdaniteľná osoba a platiteľ dane vystavuje českému platiteľovi dane faktúru, miesto dodania služby je ČR a na českého platiteľa sa prenáša daňová povinnosť.
Slovenský subjekt vystavuje faktúru podľa nášho § 73 ZDPH s odvolávkou na § 15 ods. 7 a následne § 15 ods. 8 písm. i).
pajka
22.01.07,11:08
Dobrý den uhradila som už zálohovu faktúru na draka a dnes ked som si chcela urobit test na dane z príjmov mi to kričalo, že nemám prístup viete mi to prosím vysvetliť aj ked som bola prihlásená pod svojim menom a heslom. Díky pajka
ALDA
22.01.07,12:01
Skús znovu funguje to i keď nie je zaplatené predplatné.
FaLuMa
22.01.07,16:25
Nadväzujem na príspevok napísaný v tomto bloku. Som na porade registrovaná pod svojim menom, ale faktúru uhradím ako firma ktorú vlastníme dve účtovníčky. Objednávku som vyplnila pod novým nickom (teraz som na neho prihlásená) - logicky sa teda budem vo firme prihlasovať na tento nový nick. Znamená to že keď budem prihlásená pod svojim starým nickom nebudem mať prístup na draka a musím sa znova prihlásiť, resp. prehlásiť? A to ani napriek tomu že súkromne som relatívne aktívny prispievateľ a už som získala aj niekoľko bodov? Beriem že cena za prístup je super, ale obe pracujeme v práci aj doma a pomerne často aj súčase. Nedalo by sa to nejako poriešiť? Ak ano budem rada lebo mi to uľahčí prístup, ale ak nie tak to rešpektujem a porade aj drakovi zostanem verná až na večné časy (a nikdy inač :) )
Richard
22.01.07,16:35
FaLuMa prístup na draka a na Poradu môžete (myslím môžeš) využívať pod jedným nickom, preto je to tak riešené, aby ste nemuseli meniť prihlásenia.
Nie je potrebné vytvárať dva nicky.

Ak ste vytvárali nový nick preto, aby ste sa mohli prihlasovať viaceré, tak to naše pravidlá neumožňujú, pretože jeden nick a teda jeden prístup môže používať len jedna osoba.
Prístup nie je viazaný na jednu firmu ale na jedného užívateľa. Takže ak sa budete naraz prihlasovať pod jedným nickom z dvoch počítačov, tak Vám to bude automaticky zablokované...
Saly
22.01.07,20:23
Dobrý večer, rada by som si objednala encyklopediu pre mzdárov,no do VS by som mala napísať svoje poradové číslo a neviem,kde ho mám nájsť.Nie som podnikateľ.Ďakujem Saly
Paula
22.01.07,20:31
Tvoje číslo:

31092
Ivana Š
22.01.07,20:35
Choď na hlavnú stránku Porady - na momentálne účastní užívatelia
kurzorom choď na nick člena a uvidíš v spodnom riadku na obrazovke
http://www.porada.sk/member.php?u= poradové číslo člena
tvoje je 31 092
Saly
22.01.07,20:36
Ďakujem pekne :-) a kde si ho nájdem?
Saly
22.01.07,20:37
Ešte raz ďakujem.Saly
FaLuMa
23.01.07,05:36
OK Richard, platba by mala isť dnes.
vema
23.01.07,20:07
Ja tiež neviem nájsť svoje poradové číslo.Poraďte mi.:mee:
Zita5
23.01.07,20:09
Ja tiež neviem nájsť svoje poradové číslo.Poraďte mi.:mee:

Ty máš 17794 por.číslo.
endrju
23.01.07,20:09
Ja tiež neviem nájsť svoje poradové číslo.Poraďte mi.:mee:

Prečítaj si pozorne prvý príspevok v tejto téme. Je tam podrobný a názorný návod. V návode je aj informácia o tom, ako zistíš svoje číslo ;)
Zita5
23.01.07,20:11
Vema kurzorom choď na Tvoj nick hoc aj v tejto téme nič neklikaj len sa kurzorom priblíž k nicku a dolu na lište máš zobrazené svoje por.číslo , vyskúšaj.....
Richard
23.01.07,20:21
Neviem prečo každý hľadá svoje číslo, keď je toto číslo automaticky zobrazené hneď na dvoch miestach (v objednávke - dokonca v prázdnej objednávke - a tiež v zálohovej faktúre - ktorá je automaticky generovaná po vyplnení objednávky) :-)

Preto ak hľadáte svoje číslo, tak ho hľadajte v objednávke kde je spolu s ďalšími údajmi k platbe...

Nájdete ho teda v objednávke dolu - kliknite tu: objednávka (http://www.porada.sk/profile.php?do=extra)


Ešte názorný príklad z prvého príspevku, kde je VZOR ako vyzerá objednávka v ktorej je automaticky doplnené Vaše užívateľské číslo:
http://www.porada.sk/images/drak_fakturacia.gif
jeef
24.01.07,11:13
áno pošlem ti to do mailu? Môže byť, alebo to musí byť poštou?

Takisto by som potreboval faktúru, stačí do mailu.
Ďakujem.
vema
24.01.07,15:43
Richard,ale tá objednávka je moja zálohová faktúra a je tam moje meno aj heslo.To sa nedá zmazať?Alebo sa to zobrazuje len mne?Nechcem,aby to tam bolo.
Richard
24.01.07,18:09
Hmm neviem presne kde vidíš tvoje meno a heslo (heslo sa nikde na stránke nezobrazuje, to mi je záhada...).

Jedna vec je objednávka, tú vidíš iba ty, druhá je zálohová faktúra - tú vidíš tiež iba ty, ibaže by si ju vytlačila a ukázala niekomu inému. Každopádne na zálohovej faktúre sa tvoje meno ani heslo nezobrazuje.



Vlastne teraz mi napadlo, že na faktúre sa meno môže zobrazovať, ale iba v takom prípade, že ste vyplnili svoje meno ako názov firmy v objednávke...
vema
24.01.07,19:08
Ja keď kliknem na tú objednávku,čo si uviedol ako príklad hore vyššie,mne sa tam zobrazí moja zálohová faktúra a moje meno a nie heslo,ale uživateľské meno.Je možné,že to vidím len ja, keď to otvorim,je mi to ale divné.Pozri na to,ak je to OK,tak nič.Díky
Farks
25.01.07,05:54
Nedá sa mi vytlačiť zálohová faktúra, vypisuje mi tam nejaké chyby, dá sa s tým niečo robiť?
Richard
25.01.07,07:25
V niektorých prehliadačoch vypisuje chyby, žiaľ v mojich nie takže to zatiaľ neviem odstrániť.
Každopádne tlačiť sa nedá len pomocou tlačítka "Tlačiť". Vždy sa dá tlačiť priamo z prehliadača - Subor - Tlač...(ako v každom inom programe...).
Richard
25.01.07,07:27
Ja keď kliknem na tú objednávku,čo si uviedol ako príklad hore vyššie,mne sa tam zobrazí moja zálohová faktúra a moje meno a nie heslo,ale uživateľské meno.Je možné,že to vidím len ja, keď to otvorim,je mi to ale divné.Pozri na to,ak je to OK,tak nič.Díky


Je to OK pretože nie sú vyplnené inciály firmy a kupuješ to ako súkromná osoba... .-)
Laura1
25.01.07,07:35
Ja som taký špeciálny prípad:
Firma, kde nastupujem do zamestnania, faktúru si môže dať do nákladov až v marci. Bolo by možné vystaviť faktúru s marcovým dátumom - "platba v hotovosti v marci".
Uhradila by som sumu z vlastných zdrojov/teraz v januári/, neskôr by som si dala preplatiť faktúru.
Ak je to príliš komplikované, objednám si draka súkromne.
Richard
25.01.07,09:59
Laura, ak si môže dať faktúru do nákladov až v marci, je podmienkou, že musí byť aj faktúra vystavená v marci???

Ak príjmeme úhradu máme povinnosť odviesť dph a vystaviť daňový doklad, takže nejaké odkladanie vystavenia faktúry nie je možné...

Ak si zakúpite prístup na vlastné meno, vždy si to môžete dať neskôr preplatiť (ibaže firma príde o možnosť odpočtu dph).
Marína
25.01.07,10:15
Richard, ak objednávka bola vystavená s údajmi firmy a všetkými náležitosťami pre vystavenie Fa, posielaš ju automaticky? Zatiaľ nebola doručená.
Richard
25.01.07,10:24
Postup je nasledovný:
V deň prijatia sumy, najneskôr na ďalší deň sú Vaše účty na prístup do drak.porada.sk aktivované.
V deň prijatia sumy, najneskôr do troch dní odchádzajú faktúry.

Ak si spočítame dobu prijatia úhrady, spracovania faktúry a jej doručenia, môže to trvať aj 8 pracovných dní (najdlhšie), alebo 5 pracovných dní (najkratšie) - podľa toho z akej banky ide úhrada.

Na faktúry tu máme brigádnika, ktorý tu chodí 2-3 krát do týždňa.

Pozeral som tvoju fa. - bola vystavené 22. a 23. ráno odišla na poštu.
Marína
25.01.07,11:58
Ďakujem. Počkám, veď mi to nehorí, len ma zaujímal postup.
Laura1
25.01.07,16:28
Laura, ak si môže dať faktúru do nákladov až v marci, je podmienkou, že musí byť aj faktúra vystavená v marci???

Ak príjmeme úhradu máme povinnosť odviesť dph a vystaviť daňový doklad, takže nejaké odkladanie vystavenia faktúry nie je možné...

Ak si zakúpite prístup na vlastné meno, vždy si to môžete dať neskôr preplatiť (ibaže firma príde o možnosť odpočtu dph).



Samozrejme, že by mala byť vystavená faktúra v marci. Nevadí, idem si vyplniť formulár, objednám si draka súkromne. Ďakujem,
Laura
Marína
25.01.07,21:09
Richard, faktúra sa dnes ocitla v susedovej schránke. Poštárke sa pošťastilo.
arven
29.01.07,08:02
Dnes ráno som zaplatila zálohovú faktúru na Draka, ale zaplatila som to poštovou pokážkou na pošte. Chcem sa teraz len spýtať, že čo keď tá úhrada nestihne prísť k Vám na účet do 31.1.2007 to už nebudem mať zľavu, alebo ako to je? Netreba Vám potom odfaxovať ústrižok o zaplatení? Lebo neviem ako dlho to trvá kým to príde z pošty. Nechcela by som prísť o zľavu a ani o prístup na Dračika.
arven
29.01.07,08:05
Ešte dodatok, faktúru mi netreba, platim si to ako súkromná osoba.
Jozef Mihál
29.01.07,08:13
Čo Vás čaká v DRAK-ovi po 1.2.2007?

V prvom rade príklady na ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti. Ďalej príklady vyplnených daňových priznaní FO typ A a B, vrátane príkladov pri príjmoch zo zahraničia, príkladov "dobrovoľne" vyplnených tlačív v prípade dôchodcov, detí, pri dodanení príjmov zdanených zrážkovou daňou atď.

Čo nevidieť tu budeme mať nové kvartálne "Prehľady preddavkov + zrážkovej dane" - určite zverejníme komentár k tomuto tlačivu a príklady na jeho vyplnenie.

Po Veľkej noci začne kolotoč nanovo - budeme tu mať nové ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie. Tlačivá, návody na vyplnenie, praktické príklady...

A popri týchto horúcich problémoch je samozrejmé, že budeme neustále dopĺňať DRAK-a riešeniami zo všetkých oblastí mzdového účtovníctva.
arven
29.01.07,08:28
Ďakujem za odpoveď, ale radšej Vám ten šek odfaxujem hneď teraz aby to bolo O.K.
Dašena O.
29.01.07,16:04
Chcem poprosiť o info, chcem uhradiť zálohu na Draka, aj som sa zaregistrovala ale som si nevytlačila zál.fa a zabudla som moje číslo-VS, je to možné mi zistiť, aby som to stihla do 31.1.
Jozef Mihál
29.01.07,16:11
Chcem poprosiť o info, chcem uhradiť zálohu na Draka, aj som sa zaregistrovala ale som si nevytlačila zál.fa a zabudla som moje číslo-VS, je to možné mi zistiť, aby som to stihla do 31.1.
VS = 16407

Registračné číslo (a zároveň VS pre platbu za prístup do DRAK-a) zistíte napríklad tak, že si na Porade v zozname prihlásených členov (titulná strana, dole) kurzorom ukážete na svoje meno - ak používate Explorer, v dolnom riadku okna Explorera sa ukáže vaše reg.číslo.
Dašena O.
29.01.07,16:18
Ďakujem za ten VS aj za poučenie ako ho zistiť.
Richard
29.01.07,17:04
Zálohovú faktúru si môžete vytlačiť aj neskôr, a aj v objednávke sú stále údaje o úhrade...
Zužu
30.01.07,12:58
Dnes som zaplatila zálohu na Draka cez internetbanking. Neviem či platba nabehne do 31.1., bude pre mňa platiť zľava? v návale poviností mi to nejako ušlo.
Richard
30.01.07,15:43
Ak nie je objednávka odoslaná neskôr ako 31.01. a platba tiež, tak je to OK.
Zužu
30.01.07,15:48
Ďakujem ....
miki61
30.01.07,19:54
Uhradu som poslal 26.1.2007 . Dufam ze to bude v poriadku.
mbvomex
31.01.07,06:22
Dňa 15. 1. 2007 som uhradila prevodným príkazom vstup do Elektronickej encyklopédie Drak. Vytlačila som si zálohovú faktúru, ale faktúru som dodnes nedostala. Prosím o odpoveď, kedy bude zaslaná faktúra. Hanal
mbvomex
31.01.07,06:23
Dňa 15. 1. 2007 som uhradila prevodným príkazom vstup do Elektronickej encyklopédie Drak. Vytlačila som si zálohovú faktúru, ale faktúru som dodnes nedostala. Prosím o odpoveď, kedy bude zaslaná faktúra. Hana
Blsko
31.01.07,09:48
Dobry den...
Fakturu som Vam vystavoval dna 19.01.2007 a bola poslana dna 22.1. Treba este pockat a v pripade ze nepride, napiste mi a ja Vam ju poslem znova...
Dakujem za pochopenie...
Marek Blsak
bisou
31.01.07,11:04
dakujem pekne
miki61
31.01.07,16:24
Ako sa dozvieme ze sme stihli ten termin?
Nagy Eva
31.01.07,16:46
Dobry vecer.Ja som uhradila fakturku dnes. Asi to vam pride na ucet az za 2-3dni. Co teraz? Budem mat pristup?
jasi
31.01.07,20:45
Richard, objednávku som poslala 24.1.2007 a platbu som uhradila cez SLSP. Faktúru nepotrebujem, len mi prosím pošli mail že mám prístup do DRAKa.
Muška
31.01.07,20:58
máš , veď Ti to svieti pod menom
jasi
31.01.07,21:51
Ďakujem, vôbec som si to nevšimla.
Evanka
06.02.07,14:45
OOO, už som tu dlhšie nebola a zdá sa, že som prišla o päťstovku :mee:. Ale hlavné, že nemám chrípku http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif. Idem to rýchle uhradiť.
Richard
06.02.07,15:13
Ešte je stále uvádzacia 15% zľava .-), takže ešte nie je celkom po funuse...
kalko
08.02.07,05:44
6.2. Som uradila poplatok z uctu VUB banky. Kedy mozem asi cakaz spristupnenie draka?
Silviajanko
09.02.07,16:44
potrebujem poradiť do pondelka ,keď sa prihlásim do draka ,musím čakať kým mi príde faktúra až potom zaplatiť?
Marína
09.02.07,18:28
Najprv vypíš údaje, vytlač si zálohovú Fa, uhraď a na základe tejto úhrady Ti príde faktúra.
mamiatko
02.04.07,08:11
Prajem dobrý deň
Neviem či som vtéme alebo mimo, chcem sa spýtať, či si ešte môžem predplatiť DRAKa a ak to stihnem zaplatiť ešte dnes, či budem mať zľavu na školenie RZZP aj to by som zaplatila dnes - dve muchy jednou ranou ?
Ďakujem za odpoveď.
mamiatko Anka
Jozef Mihál
02.04.07,08:27
DRAK-a si môžete predplatiť kedykoľvek. Aj pre ostatných bude zrejme dôležitá informácia, že DRAK-a si nepredplácate na kalendárny rok ale na rok.

Čo to znamená? Ak sa po Vašej úhrade za prístup do DRAK-a Vaša registrácia pre DRAK-a sprístupní napríklad 5.4.2007, máte prístup do DRAK-a od 5.4.2007 do 4.4.2008 - teda spolu 365 dní.

Preto netreba mať obavy, že ste niečo premeškali, ak ste si prístup do DRAK-a nezakúpili doteraz.

Ak uhradíte vstupné do DRAK-a do 6.4.2007 a súčasne najneskôr do 6.4.2007 uhradíte aj vstupné na seminár, platíte za seminár sumu 600 Sk s DPH. Do prihlášky na seminár pre overenie napíšte Váš nick (napr. "mamiatko") a to stačí.
mamiatko
02.04.07,08:38
Ďakujem, idem vyplňať a hradiť
Jozef Mihál
02.04.07,08:42
Ďakujeme aj my.
Jozef Mihál
01.05.07,11:06
Už niekoľkokrát som sa stretol v poslednom čase s názorom, že -

"...keď som si doteraz neobjednal DRAK (http://www.porada.sk/autolink.php?id=29&script=showthread&forumid=127)-a, tak sa mi to teraz už neoplatí, za chvíľu je koniec roka...".

Pozor, to je omyl. Ten kto si napr. dnes (1.5.2007) objedná prístup, tak prístup má nie do konca roka 2007 ale na obdobie 365 dní - teda DRAK (http://www.porada.sk/autolink.php?id=29&script=showthread&forumid=127) mu pomôže nielen s ročným zúčtovaním poistného za rok 2006 ale napríklad aj s ročným zúčtovaním dane a daňovým priznaním za rok 2007 a dokonca čiastočne i s ročným zúčtovaním poistného za rok 2007. Nehovoriac už o novelách mzdárskych zákonov - pripravované novely Zákonníka práce, zákona o zdravotnom poistení, zákona o sociálnom poistení atď.

Skutočne, objednať si prístup do DRAK-a v týchto dňoch je výhoda, ktorú oceníte za tých 365 dní ešte mnohokrát. Za cenu, ktorú zaplatite v priemere za jedno školenie, získate študijný materiál hodný najmenej za 10 školení. Šetriť treba - ale na správnom mieste. Investícia do DRAK-a sa vám vráti prinajmenej v podobe získaného času, nehovoriac o prípadných úsporách na pokutách a podobne.
hemaja
06.06.07,08:09
Ahojte, chcel si objednať prístup do Draka, ale neviem sa dopracovať k aktuálnej cene, všade sa spomína akcia do konca februára 990 Sk bez DPH. Ak si ho objednám dnes, koľko musím uhradiť a od kedy sa budem môcť prvýkrát prihlásiť. Ďakujem. Maja
Manual
06.06.07,08:36
Ahojte, chcel si objednať prístup do Draka, ale neviem sa dopracovať k aktuálnej cene, všade sa spomína akcia do konca februára 990 Sk bez DPH. Ak si ho objednám dnes, koľko musím uhradiť a od kedy sa budem môcť prvýkrát prihlásiť. Ďakujem. Maja
Myslím že to funguje tak že ak si dnes objednáš "DRAKA", tak prístup budeš mať 365 alebo 366 dní. Nie do 31.12.07. Aspoň tak som to niekde tu čítal. Prístup budeš mať povolený po nabehnutí úhrady Richardovi = adminovi.
Pekný deň...:)
liba2
06.06.07,08:39
Potvrdzujem čo uvádza Manual, prístup je na 12 mesiacov (nie kalendárny rok).
hemaja
06.06.07,08:45
Áno, to som sa dočítala, tomu rozumiem, že prístup je na 1 kalendárny rok, pýtala som sa na cenu, či môžem počítať s tou cenou, ktorá sa uvádza ako akciová do konca februára 2007, pretože už je jún a nikde som nenašla inú cenu. Ďakujem.
Manual
06.06.07,08:49
http://www.porada.sk/t38372-cennik-za-vstup-do-elektronickej-encyklopedie-mzdarov-drak.html
tu sa dočítaš všetko, si v tej téme, len choď na prvú stranu. Objednaj a ostatné ti kompetentní povedia
Richard
06.06.07,08:57
Áno, to som sa dočítala, tomu rozumiem, že prístup je na 1 kalendárny rok, pýtala som sa na cenu, či môžem počítať s tou cenou, ktorá sa uvádza ako akciová do konca februára 2007, pretože už je jún a nikde som nenašla inú cenu. Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa mojich informácií informácia z februára existuje len v starých príspevkoch tejto témy. Ak je tomu inak, napíšte mi prosím kde, radi túto starú informáciu odstránime.
Na hlavnej stránke je odkaz na cenník (menu vľavo), kde je aktuálna cena, čo je totožné aj s prvým príspevkom tejto témy.
Rovnako budete mať aktuálnu cenu po vyplnení objednávky v zálohovej faktúre, ktorú si môžete vygenerovať stlačením tlačítka "Zálohová faktúra" po vyplnení objednávky.

Viac informácií nájdete aj tu:
Časté otázky pred kúpou prístupu do encyklopédie (http://www.porada.sk/t43719-caste-otazky-pred-kupou-pristupu-do-encyklopedie.html)
AnitaMartinska
13.11.08,08:02
Dobry den,
kolko je predplatne na DRAKa na rok 2009?
Dakujem
Richard
13.11.08,14:09
V slovenských korunách to bude rovnako ako tento rok (2008) 1.200,- Sk + DPH, teda 1428,-Sk.
Podotýkam, že predplatné sa kupuje na 12 mesiacov, nie na kalendárny rok. Preto ak si kúpite dnes prístup, bude Vám platiť na 12 mesiacov od aktivácie.
dana99
09.11.09,22:28
Prosím, aká je vlastne cena?

V hornom reklamnom panely je uvedené len 83,- Sk mesačne.

Ale do objednávky mi háže tú z cenníka.

Tak koľko?

Ďakujem.

Dana
Richard
10.11.09,09:01
Cena platí podľa cenníka a objednávky, ďakujeme za upozornenie na starú reklamu, bola stiahnutá.
Iveta Pialová
21.10.11,16:13
Dobry den, poprosim o informaciu, v nasej spolocnosti sa zmenil mzdar a novy, teda ja sa momentalne prihlasujem pod uzivatelskym menom toho predchadzajuceho, chceli by sme zmenit uzivatelske meno nakolko heslo aj ine udaje v profile som uz zmenila. Je to mozne? Alebo ake je ine riesenie ?
A uz som si objednala aj predlzenie aktivacie.
Dakujem
Pialova
Arava
30.01.12,05:03
Dobrý deň,
chcela by som sa predplatiť DRAKA ako súkromná osoba - doteraz mi to vždy predplatila firma v ktorej naďalej pracujem - bolo by možné využiť zľavu na ktorú by som mala nárok keby mi vstup do DRAKA predplatila firma? ARAVA