comodo
20.12.06,06:49
SZČO prerušuje podnikanie k 27.12.2006 ( mozno natrvalo). Za december 2006 este musi zaplatit odvody do ZP a Soc.Poist. do 8.1.2007. Zapocita si toto zaplatene poistne do vydavkov v r 2006 ? ( asi nie ) ,ako tieto platby zohladni ako naklady v danovom priznani za r. 2006 aby o ne "neprisiel ", kedze mozno uz podnikat nebude ? Je moznost ti odvody zaplatit este v decemri 2006 ?
Katarína STR
20.12.06,05:52
Áno, je to možné.
Nič mu nebráni v tom, aby zaplatil poistné za december už v decembri.
Leontin
20.12.06,06:50
Ja by som sa rad spýtal, ak ukončím živnosť, ako to dopadne? Povedzme, že ukončím živnosť k 31.03.2006.Chcem si založiť SRO. Predpokladám že príde kontrola z DU. To akceptujem. A čo odvody? Budem ich musieť platiť aj po tomto dátume???
Daska
20.12.06,07:22
Ak skoncis zivnost k 31, 3, 2007 tak posledne odvody ako zivnostnik zaplatis za marec 2007. Ta kontrola z DU nie je ista, ale mozna...
Leontin
20.12.06,07:29
Ďakujem Daska, teraz sa spýtam troška špekulatívne a predom na to upozorňujem. V r.2006 mi vychádza dosť značný zisk a viem, že by som mal platiť slušné odvody od 1.7.2007. Založenie SRO by mi vyriešilo dve veci. Jedna by bola lepšia kontrola odvodov a tiež, chcem sa troška majetkovo odosobni. Takže ak som dobre pochopil, to zrušenie živnosti s ohľadom na predpokladané odvody by nemal byť problém a nemal by ma nikto napadnúť.
dracica
20.12.06,07:48
Prerusit /Pozastavit/ zivnost moze SZCO max. na 2 roky a nie natrvalo, s tym ze po pol roku ju moze hocikedy obnovit, ak sa rozhodne dalej podnikat. Tuto vec som si zistovala...
Marína
20.12.06,09:01
Prerusit /Pozastavit/ zivnost moze SZCO max. na 2 roky a nie natrvalo, s tym ze po pol roku ju moze hocikedy obnovit, ak sa rozhodne dalej podnikat. Tuto vec som si zistovala...
Môžeš napísať, prosím, z akých zdrojov si informáciu čerpala?
Každý podnikateľ sa môže rozhodnúť, na aký čas pozastaví svoje podnikanie. Živnostenský zákon hovorí len o minimálnom období pozastavenia podnikania, teda šiestich mesiacoch.
Viera.M.
20.12.06,09:14
Prerusit /Pozastavit/ zivnost moze SZCO max. na 2 roky a nie natrvalo, s tym ze po pol roku ju moze hocikedy obnovit, ak sa rozhodne dalej podnikat. Tuto vec som si zistovala...
Neviem, kde si zisťovala, ale poskytli Ti chybné informácie.
Už si bola upozornená... Nevšimla som si.
dracica
20.12.06,09:15
Marina mas pravdu max. hranica nie je stanovena v zivnostenskom zakone dik ze si ma opravila neviem preco som to tam napisala...
dracica
20.12.06,09:18
Marina ale to ze sa da obnovit zivnost po pol roku , bez ohľadu nato ze ju pozastavim na 2 roky to mi povedali na ŽÚ.
comodo
20.12.06,09:35
ano ak mas prerusene napr. na rok , po pol roku to mozes zment , skratit, ci natiahmut. Zrusenie zivnosti je samozrejme ina operacia.
Daska
20.12.06,09:38
Ďakujem Daska, teraz sa spýtam troška špekulatívne a predom na to upozorňujem. V r.2006 mi vychádza dosť značný zisk a viem, že by som mal platiť slušné odvody od 1.7.2007. Založenie SRO by mi vyriešilo dve veci. Jedna by bola lepšia kontrola odvodov a tiež, chcem sa troška majetkovo odosobni. Takže ak som dobre pochopil, to zrušenie živnosti s ohľadom na predpokladané odvody by nemal byť problém a nemal by ma nikto napadnúť.

Nema Ta kto napadat, je to normalna vec, ze ked je vyhodnejsia SRO, tak sa zrusi alebo prerusi zivnost a vytvori sa sro. Uz vela ludi preslo zo zivnosti na sro
Majka
09.02.07,10:46
Daska poznam ten pripad, mam jednu firmu kt. konci zivnost koncom decembra a zacala s s.r.o.

ako si zapocita odvody SZCO ked skocnila zivnost v decembri a odvody zaplatila v januari? poradiliste ze moze zaplatit v decembri ale ak nezaplatila? zostava to v zavazkoch a zuctuje sa to cez ID?
pipera
26.03.07,05:58
ahojte, mna zaujima jedna vec. zivnostnik ma dost vysoky zisk a tym padom bude platit dalsi rok dost vysokoe odvody. bolo by riesenie zrusit zivnost a zalozit sro, ale on si uplatnuje naklady pausalom co je pren ho praktickejsie a aj vyhodnejsie. keby zrusil zivnost po akej dobe si moze otvorit druhu zivnost a ako by to potom bolo s platenim odvodov v novej zivnosti? platil by ich z prijmov predchadzajucej zovnosti? aka doba moze byt minimalne medzi zrusenim a zalozenim novej zivnosti? dakujem, pa ada
bisou
16.05.07,07:17
i mňa by zaujímala odpoveď na predchádazjúcu otázku !!
veronikasad
16.05.07,07:52
ahojte, mna zaujima jedna vec. zivnostnik ma dost vysoky zisk a tym padom bude platit dalsi rok dost vysokoe odvody. bolo by riesenie zrusit zivnost a zalozit sro, ale on si uplatnuje naklady pausalom co je pren ho praktickejsie a aj vyhodnejsie. keby zrusil zivnost po akej dobe si moze otvorit druhu zivnost a ako by to potom bolo s platenim odvodov v novej zivnosti? platil by ich z prijmov predchadzajucej zovnosti? aka doba moze byt minimalne medzi zrusenim a zalozenim novej zivnosti? dakujem, pa ada

Pri zakladaní s.r.o by mal uvažovať aj s tým, že možno bude platiť nižšie odvody, ale súčasne príde o odpočitateľnú položku na daňovníka, teda bude mať vyššiu daň. Nebude si môcť uplatniť paušálne výdavky, musí účtovať v podvojnom účtovníctve a ak podniká v oblasti s vyššími pohľadávkami, zaplatí z nich daň, aj keď nebudú uhradené...

--------
Veronika