ivab
20.12.06,09:22
Ahojte, na základe faktúr uhrádzame mesačne plyn. Platba za mesiac august 2006 (daň na vstupe uplatnená v 8/2006) sa mi v mesiaci 11/2006 v plnej výške vrátila späť na účet.
Do akého riadku uviesť túto DPH? riadok 25?
dracica
20.12.06,09:04
To nemusi byt oprava zakladu dane, co ak to je preplatok skontroluj si najprv vsetky predpisy a uhrady...
ivab
20.12.06,09:10
Ahoj, práveže mám v tom zmätok, prebrala som učto od augusta a prišla som nato, že sa platilo viac, ako sa malo. V podstate prichádzali faktúry, ktoré boli uhrádzané a ešte nato bol zriadení trvalý príkaz, ktorý byť nemal. Tým sa isto stalo, že je tam preplatok, ale nakoľko nemám doklady 1-6/2006, neviem to zistiť.
Vrátila sa mi teraz táto platba a ja neviem ako to posudzovať z hľadiska DPH.
dracica
20.12.06,09:23
No uctite mas aspon uctovny dennik alebo obratovku od 1-6/2006, lebo ja som takisto minuly rok prebrala uctovnictvo v juni ale tieto veci som si pytala ved ako nahodis pociatocne stavy ??? najlepsie by bolo keby si mala saldo 321 pozri si to tam musis vidiet predpis uhrady... podla mna v tvojom pripade ide o preplatok a to s DPH nema nic spolocne lebo odpocitat si mozes iba DPH aku mas na fakture .....
ivab
20.12.06,09:33
dracica to by bolo nadlho o tom, že ja nemám vôbec žiadne doklady a vôbec žiadnu evidenciu a stále čakám, kedy sa mi dostane do rúk. Inak ide o JU.
Ae máš pravdu, nemá to s DPH nic spoločné, už som nato prišla.
Dík
dracica
20.12.06,09:49
Tak zavolaj do SPP a vypytaj si ich saldo, to musis spravit inak sa z toho nevymotas nikdy...su dve moznosti pokial ti ten preplatok zapocitaju s nasledujucou fakturou ako uhradu tak je to prev. rezia ak ti ale preplatok vratia tak musis zauctovat tu vratenu platbu ako ostatny prijem...ja by som po tom patrala
ivab
20.12.06,10:53
Tak o to som sa snažila už v septembri, keď som prišla nato, že uhrádzajú viac, ako majú a poviem ti bola som sklamaná, keď som videla ten zúfalý pohľad pani zo SPP, keď sa ani ona nevedela v tom ich salde orientovať.
dracica
20.12.06,10:56
Tak sa treba stazovat... to ja by som sa s tym zaoberala tyzden potom sefka umiera zo mna ale na druhej strane je rada ze som taka precizacka ..