Zuzana2
20.12.06,08:28
Dobrý deň prajem všetkým.
Prosím Vás o radu:
Hrozí nám, že do 31.1.2007 nebudeme mať vyplatené mzdy za september – december 2006 (ani odvody, ani daň). Máme ale vyplácané zálohy cca do výšky 70 – 90 % z predpokladanej čistej mzdy (ako kto).

Kedysi som čítala, že sa na vyplatené zálohy majú „napočítať“ odvody a daň – akoby to bola čistá mzda. Dobre, lenže ak tie odvody a daň nebudú odvedené do 31.1.2007?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
dracica
20.12.06,07:56
No nevyplatene mzdy to je aj nas problem riesili sme to minuly rok a vyzera to tak ze aj tento rok sa tomu nevyhneme..Zalohy su 335... nerozumiem tvojej otazke presne..My sme nemali vyplatene mzdy v min. roku za styri mesiace vykazy ako aj prehlady sme poslali nulove lebo kedze mzda nebola vyplatena = vymeriavaci základ 0
Zuzana2
20.12.06,08:29
Štvrťročný prehľad na DÚ som poslala vyplnený za 7 a 8. mesiac. 9. mesiac som nechala prázdny. Keď budú mzdy - neviem kedy - pošlem dodatočný alebo opravný, alebo tam september pôjdem priamo dopísať.
Takže prehľad za 10.,11.,12 pošlem prázdny - ak do 30.1.07 nebudú mzdy vyplatené.
Na ZP som mesačné výkazy neposielala. Keď nám meškajú výplaty, posielam ich vždy až po výplatách. Lenže toto je špecifický prípad, keďže ide koniec roka.
Normálne sa toho desím.
A netreba napočítať odvody a daň tak, ako sm sa pýtala na vyplatené zálohy - ako by to bola čistá mzda?
dracica
20.12.06,08:54
no mala by si poslat aj nulove vykazy do soc. a zdrav. a potom ked sa uhradia mzdy tak opravne vykazy..no my sme nastastie neuhradili zalohy, aby sme sa tomuto vyhli...ale spytam sa nato mzdarky teraz mam nejaku robotu.. A este jedna vec mi sme podpisovali nejaky doklad o odlozeni splatnosti mzdy ako zamestnanci...521, 524 ale musis zauctovat do toho roku ktoreho sa to vecne a casovo tyka cize v roku 2006 si spravis predpisy na to nezabudni
Zuzana2
20.12.06,09:35
dracica, si zlatá, ďakujem.
Lenže ja som mzdárka - a neviem si s tým rady.

Prosím, prosím, nemáte s týmto niekto skúsenosti?
dracica
20.12.06,09:42
Ked pockas do zajtra bude tu jedna moja mudra kolegynka spytam sa jej na to ona to zistovala... lebo v soc. ti nedaju informaciu
Zuzana2
20.12.06,10:30
Zatiaľ veľmi pekne ďakujem. Počkám.
Prajme pekný deň.
jež
24.01.07,17:28
Konateľ v s.r.o. je aj zamestnancom firmy. Za 11. a 12. mesiac 2006
si nedal vyplatiť mzdu nakoľko nemal dostatok financií. Všetky odvody boli odvedené včas.
Je potrebne niečo podložiť písomne , a to z toho dôvodu, že sa mu mzda nevyplatila ?
Prosím vás pozrel by sa mi na to niekto ?
Ďakujem
dracica
03.02.07,18:25
Konateľ v s.r.o. je aj zamestnancom firmy. Za 11. a 12. mesiac 2006
si nedal vyplatiť mzdu nakoľko nemal dostatok financií. Všetky odvody boli odvedené včas.
Je potrebne niečo podložiť písomne , a to z toho dôvodu, že sa mu mzda nevyplatila ?
Prosím vás pozrel by sa mi na to niekto ?
Ďakujem

na MPSVAR nám poradili, aby sme si napísali dohodu o odložení splatnosti mzdy určitému dátumu, uviedli dôvod a toto museli podpisať všetci zamestnanci
brčko
28.10.09,10:40
Máte niekto skúsenosť s mesačnými výkazmi do SP a nevyplatenou mzdou? A v nadväznosti na vyplnanie ELDP?
Viiila76
10.11.10,22:28
Brcko, zistila si nieco? Ja mam ten isty problem....
rogalo
19.12.10,12:33
Viem, že je čas vianočný, ale prosím poradiť lebo som už zúfala. Nevyplácame pre platobnú neschopnosť zamestnancom mzdy od augusta t.r., výkazy som zasielala na poisťovne normálne za každý mesiac do stanoveného termínu výplaty podľa spracovaných miezd t.j. napr. za VIII/2010 do 30.9. Teraz ma napadla myšlienka,či som tie výkazy mala zasielať keď mzda nie je vyplatená a v poisťovniach máme neuhradené odvody. Ďakujem za odpoveď a prajem všetko najlepšie k blížiacim sa sviatkom, veľa zdravia a pohody.
Adiks
20.12.10,03:49
Nevyplatenie miezd nemá žiaden vplyv na povinnosť zasielania výkazov do poisťovní, takže zasielať výkazy treba.
rogalo
21.12.10,18:23
Ďakujem, Adiks a prajem Ti šťastné a veselé Vianoce.