johny18
20.12.06,12:40
Poradi mi niekto, ci uvedene produkty si mozme uplatnit ako danovy vydavok, alebo nedanovy (reprezentacne):

1. Naša firma si dala v júli zhotoviť reklamné katalógy 2000 ks dokopy za 180.000 Sk. Su to brozurky, kde su reprezentovane nase produkty. Je to danovy naklad alebo nedanovy? :confused: V podstate ide o reklamu. 1 kus = 90sk.
2. Olep auta s nazvom nasej firmy.
3. Novorocne pozdravy, ktore zasielame obchodnym partnerom
sta
20.12.06,12:41
Všetko sú to daňové náklady ;)
Milan Benka
20.12.06,12:45
Poradi mi niekto, ci uvedene produkty si mozme uplatnit ako danovy vydavok, alebo nedanovy (reprezentacne):

1. Naša firma si dala v júli zhotoviť reklamné katalógy 2000 ks dokopy za 180.000 Sk. Su to brozurky, kde su reprezentovane nase produkty. Je to danovy naklad alebo nedanovy? :confused: V podstate ide o reklamu. 1 kus = 90sk. Výdaje na reklamu a propagáciu - daňovo uznané §19/2k) ZoDP
2. Olep auta s nazvom nasej firmy. dtto ako 1.
3. Novorocne pozdravy, ktore zasielame obchodnym partnerom dtto ako 1.

odpoveď zvýraznená.

Na okraj: Nič z toho by som neposudzoval ako reklamné predmety.
johny18
21.12.06,10:15
Nasmu obchodnemu odberatelovi sme pri podpise zmluvy na urcitu zakazku darovali sadu vyrobkov - vaziciek a pod. zo zlateho onyxu asi za 33.000 Sk. To uz asi nebude danovo uznany naklad, co?
Zoltán Kovács
21.12.06,10:18
Nasmu obchodnemu odberatelovi sme pri podpise zmluvy na urcitu zakazku darovali sadu vyrobkov - vaziciek a pod. zo zlateho onyxu asi za 33.000 Sk. To uz asi nebude danovo uznany naklad, co?

To veru nie je daňovo uznateľný náklad.
Aisha
21.05.07,14:54
Prosím Vás a víno pre obchodných partnerov s vytlačeným logom firmy sa tiež posudzuje ako reklamný predmet? ak je v hodnote do 500,-Sk/kus tak je to daňový výdavok?
betka
21.05.07,15:07
Prosím Vás a víno pre obchodných partnerov s vytlačeným logom firmy sa tiež posudzuje ako reklamný predmet? ak je v hodnote do 500,-Sk/kus tak je to daňový výdavok?

Ano, ide o reklamný predmet, pokiaľ je do 500 Sk, daňový výdavok, s nárokom na odpočítanie DPH.
Obchodné meno, logo firmy musí byť prilepené na fľaši, pričom sa nedá odstrániť.
renča1
21.05.07,15:51
Prosím Vás a víno pre obchodných partnerov s vytlačeným logom firmy sa tiež posudzuje ako reklamný predmet? ak je v hodnote do 500,-Sk/kus tak je to daňový výdavok?

Môj názor:
Pokiaľ je víno reklamným predmetom, tak áno = § 19 ods. 2 písm. k) zákona č.595/2003 Z. z. o dani z príjmov

....na reklamu vynaložené za účelom prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka.


, ale pokiaľ ide o darček, tak bohužial nie = § 21 ods.1 písm. h) zákona o dani z príjmov víno=výdavky na reprezentáciu.