dracica
20.12.06,14:14
Chcem sa spytat,

Sestra mi dohodila nejakeho kamarata ktory je od jula SZCO a chce sa naucit uctovat v JU... Poradte mi kolko si mam vyfakturovat ???
Danila
20.12.06,13:20
Chcem sa spytat,

Sestra mi dohodila nejakeho kamarata ktory je od jula SZCO a chce sa naucit uctovat v JU... Poradte mi kolko si mam vyfakturovat ???Pokiaľ máš živnosť na takúto činnosť, tak ceny školenia pre jednoduché účtovníctvo sú určované podľa rozsahu výučby v hodinách a potrieb klienta/ cca 3000 tis.Sk/. A ak je veľmi dobrý kamarát, pošlite ho na PORADU.
dracica
20.12.06,13:22
Diky ale stale rozmyslam, či to zobrat nezobrat... Je to poistovak a ti mavaju vysoky zaklad dane = problem...
dracica
20.12.06,13:45
Pokiaľ máš živnosť na takúto činnosť, tak ceny školenia pre jednoduché účtovníctvo sú určované podľa rozsahu výučby v hodinách a potrieb klienta/ cca 3000 tis.Sk/. A ak je veľmi dobrý kamarát, pošlite ho na PORADU.

Ach danilka nechces ho ja ti ho prenecham...
Johanka
20.12.06,14:46
Nerozumiem - ak mám niekoho učiť účtovníctvo, je jedno aký má základ dane....
Medzi nami dievčatami - učiť niekoho účtovníctvo je nezaplatená námaha. Moja skúsenosť - očakáva sa , že na to , aby si bol schopný zostaviť DP musíš mu vysvetliť aj daň z príjmov. Aby si vedel vypočítať odvody , musíš vysvetlovať sociálne a zdravotné poistenie. Vo finále sa Ťa opýta, či by si mu nepomohla založiť s.r.o.(našťastie som rýchlo pochopila , že iba ťahá rozumy) ....
Čo sa týka odmeny - určite chce ušetriť na účtovníctve, takže najlepšie zadarmo. Lenže nezabúdaj, že informácie sú drahšie ako samotné zaúčtovanie!
Ako správne podotkla Danila - ak chceš faktúrovať, máš oprávnenie učiť účtovníctvo?