Bambi23
21.12.06,08:55
Ahojte, chcela by som sa poradit, co vsetko mam ziadat - ake doklady - od novoprijatych zamestnancov pri nastuje do prace, aby som na nieco nezabudla?
Prípadne co mi maju podpisat, ake vyhlasenia.
Dakujem
fialka m
21.12.06,08:07
Ja ziadam zapocet rokov, ak maju vsetko spocitane,tak fajn. Ak nie, tak ziadam este ostatne zapocty, pripadne potvrdenie z uradu prace.
Dalej davam podpisat danove vyhlasenie, na uplatnenie odpoctu a uplatnenie danoveho bonusu. Ak si uplatnia danovy bonus, tak chcem aj rodny list dietata, ak ma via ako 16 rokov, tak potvrdenie o navsteve skoly.
Zoltán Kovács
21.12.06,08:10
Ahojte, chcela by som sa poradit, co vsetko mam ziadat - ake doklady - od novoprijatych zamestnancov pri nastuje do prace, aby som na nieco nezabudla?
Prípadne co mi maju podpisat, ake vyhlasenia.
Dakujem

1. Zápočet rokov od predchádzajúceho zamestnávateľa
2. Dať podpísať "Vyhlásenie k zdaneniu príjmov...."
3. A si uplatňuje DB potom kópie rodných listov detí
4. Ak dieťa je vo veku stredoškoláka ja žiadam aj potvrdenie zo školy
5. Dať podpísať súhlas na spracovanie osobných údajov v inf.systéme zamestnávateľa
6. Dať podpísať, že bol vyškolený o bezpečnosti práce (a nie len ako formalita)
7. Prípadné hmotné zodpovednosti, prevzatie pracovných prostriedkov, ošatenia atď (je to špecifické, podľa druhu zamestnania)


Iné ma tak narýchlo nenapadá.
tinaM
21.12.06,08:13
Ja ziadam zapocet rokov, ak maju vsetko spocitane,tak fajn. Ak nie, tak ziadam este ostatne zapocty, pripadne potvrdenie z uradu prace.
Dalej davam podpisat danove vyhlasenie, na uplatnenie odpoctu a uplatnenie danoveho bonusu. Ak si uplatnia danovy bonus, tak chcem aj rodny list dietata, ak ma via ako 16 rokov, tak potvrdenie o navsteve skoly.
Len by som dodala. Zisťujem zdravotnú poisťovňu a tiež či nemá zdrav.obmedzenia /či nie je poberateľom niektorého druhu dôchodku/
jozef21
22.12.06,07:34
Poznámky k :
"Ak si uplatňuje DB potom kópie rodných listov detí"
Podľa Zákona 428/2002 Z. z. §10 odsek 6:

(6) Získavať osobné údaje nevyhnutné na dosiahnutie
účelu spracúvania kopírovaním, skenovaním alebo
iným zaznamenávaním úradných dokladov na nosič informácií
možno len vtedy, ak s tým dotknutá osoba písomne
súhlasí alebo ak to osobitný zákon výslovne
umožňuje bez súhlasu dotknutej osoby.17) Súhlas dotknutej
osoby si prevádzkovateľ ani sprostredkovateľ nesmú
vynucovať ani podmieňovať hrozbou odmietnutia
zmluvného vzťahu, služby, tovaru alebo povinnosti
ustanovenej prevádzkovateľovi alebo sprostredkovateľovi
zákonom.

Treba mať súhlas k tomu, že ste si skopírovali rodný list dieťaťa. Všeobecný súhlas na spracovanie osobných údajov nestačí!!! Obdobná situácia je aj napr. zo sobášnym listom alebo s kartičkou poistenca ZP. Zákon o dani z príjmu (novelu som ešte nevidel, ale minulý rok to tam nebolo) ani o ZP nič o kopírovaní nehovorí!