zukow
21.12.06,10:02
Zdravim!
Chcel by som poprosiť o radu. Existuje niečo ako Smernica o účtovných dokladoch, v ktorej sa hovori o obehu a spracovaní účotvných dokladov? Prípadne kde by som mohol takéto info nájsť?
Vďaka!
AHA
21.12.06,09:21
Každá firma si túto internú smernicu robú na mieru ako jej to vyhovuje.
tinaM
21.12.06,09:28
Zdravim!
Chcel by som poprosiť o radu. Existuje niečo ako Smernica o účtovných dokladoch, v ktorej sa hovori o obehu a spracovaní účotvných dokladov? Prípadne kde by som mohol takéto info nájsť?
Vďaka!
V časopise Daňový a účtovný poradca podnikateľa č.8/2006 je vypracovaný vzor "Systém vedenia účtovníctvo a obeh účtovných dokladov v JÚ-interná smernica.
tinaM
21.12.06,09:31
Každá firma si túto internú smernicu robú na mieru ako jej to vyhovuje.
Opýtam sa trochu neprofesionálne, ale musí mať každá firma vypracované interné smernice na všetko? V minulosti sa o tom toľko nehovorilo. Prikazuje sa to zákonom?
AHA
21.12.06,09:50
Opýtam sa trochu neprofesionálne, ale musí mať každá firma vypracované interné smernice na všetko? V minulosti sa o tom toľko nehovorilo. Prikazuje sa to zákonom?
Neviem či to prešlo v zákone /zatiaľ som to nepostrehla lebo ja každému zákaznikovi kážem aby si ich vytvoril/ale ak máš internú smernicu kde je vymenované čo sa ako bude účtovať, na čo majú nárok zamestnanci atď.tak pri daäovej kontrole je skôr priechodné.
ingtomasvika
26.08.08,08:39
Chcel by som sa opytat na uctovne doklady, to znamena vsetko, co suvisi s vydajom|prijmom financnych prostriedkov: faktury, zmluvy, objednavky dodacie listy, zaradovanie majetku, inventarizacia, cestovne prikazy- navrh na zalohu a vyuctovanie, prikazy na uhradu do statnej pokladnice..atd..ci je mozne ich podpisovat zarucenym elektronickym podpisom ktory je rovnocenny fyzickemu podpisu a ci je mozne ich uchovavat potom aj v elektronickej podobe na nosici-napr. aj oskenovane a podpisane ZEP-om???hlavne kvoli obmedzeniu mnozstva dokladov v papierovej forme..a tiez kvoli rozsireniu pouzivania ZEP-u medzi statnou spravou a sukromnymi firmami - dodavatelmi,a aj v statnej sprave v ramci napr. jedneho ministerstva,