rada
21.12.06,10:19
Aj keď sa blížia vianoce, sviatky radosti a pokoja život si nevyberá a občas uštedrí ranu, ktorá hlboko zasiahne do hĺbky každého človeka.
Prosím o radu tých ktorí majú ako-tak dobré skúsenosti ako sa nakontaktovať na sociálne zariadenia pre skôr narodených, imobilných a 24 hodín denne pomoc potrebujúcich pri všetkých úkonoch (aj prebaľovanie) pacientov.
Podľa lekára takýto pacient (moja svokra - 86 rokov) nemôže byť doma, pretože môže sa stať, že z minúty na minútu bude potrebovať lekársku pomoc. V nemocnici kde momentálne na oddelení dlhodobej starostlivosti je ju môžu ponechať maximálne 5 dní. Nikto z personálu Vám neporadí kam sa obrátiť, vraj si to musíme všetko sami vybavovať. Ale kde .........
Nakontaktovali sme sa na jeden hospic, mala by tam byť kompletná starostlivosť, avšak je to 1000 Sk/deň. Za mesiac teda 30 000,- - je to základ, ak by boli vyššie spotreby materiálu, liekov ... treba doplatiť. Na mesiac to chceme skúsiť, ale čo ďalej. Je to finančne pomerne náročné, preto touto cestou si dovoľujem požiadať o radu či nemáte nejaké informácie o finančne prístupnejšom, s dobrou starostlivosťou zariadení v Bratislave. A navyše v tomto hospici je čakacia doba trištvrte roka. Za nejaký sponzorský príspevok (a nie je malý) sa to dá vybaviť aj skôr.
Raz či škôr či neskôr to všetkých čaká a verte mi je to hrozný pocit.
Ospravedlňujem sa všetkým teraz pred Vianocami za takúto žiadosť, ale človek hľadá všetky cestičky ako pomôcť svojmu blízkemu človeku, aby možná posledné dni života boli prežité v čo najväčšom kľude a pri dobrej starostlivosti.
willma
21.12.06,09:31
LIEČEBŇA SV. FRANTIŠKA

- ošetrovateľská starostlivosť
- prevádzkovanie hospicu
- liečebňa dlhodobo chorých
Návštevné hodiny: denne od 14:00 do 18:30
Kontakt: Liečebňa sv. Františka, Krásna 22, 821 05 Bratislava - Prievoz
telefón: 02/4342 9306,
mobil: 0905 405 170
url: www.hospic.sk
skús sa informovať tu, neviem ako je to s cenami, ale sestričky sú veľmi zlaté a mnohé z nich poznám, síce len z videnia, ale predsa.
camelfly
21.12.06,09:35
http://www.gerion.sk/
http://www.senecio.sk/
http://www.ddraca.sk/
http://www.cpssprivilegium.sk/start.php

aj tu pripajam nejake linky, je tam vsetko info, ktore ta mozu zaujimat,
skus mozno pomoze
rada
21.12.06,09:59
To willma a camelfly ďakujem aspoň touto cestou, keďže za príspevky z tejto časti porady nie je možné prideliť bod.
camelfly
21.12.06,10:28
mas tazku situaciu, takze ti drzim palceky nech sa ti to podari vyriesit ;)
rada
21.12.06,11:34
Veľmi pekne ďakujem.
Verím, že nájdeme spôsob ako to vyriešiť, aby sme si niekedy v budúcnosti mohli povedať - urobili sme všetko čo bolo v našich silách. Aj keď je to ťažké najmä po psychickej stránke.
ALDA
21.12.06,14:51
Veľmi pekne ďakujem.
Verím, že nájdeme spôsob ako to vyriešiť, aby sme si niekedy v budúcnosti mohli povedať - urobili sme všetko čo bolo v našich silách. Aj keď je to ťažké najmä po psychickej stránke.

Dúfam, že moje deti nepostihnú takéto starosti.
Ofélia
21.12.06,15:03
Keďže som takýto problém riešila istá nadácia SM mi poradila cca pre 2 týždňami : kontaktujte zdravotnú poisťovňu vašej svokry a oni vám dajú adresy na Agentúru domáceho ošetrenia.
rada
21.12.06,15:26
Keďže som takýto problém riešila istá nadácia SM mi poradila cca pre 2 týždňami : kontaktujte zdravotnú poisťovňu vašej svokry a oni vám dajú adresy na Agentúru domáceho ošetrenia.

Ďakujem za príspevok, ale domáce ošetrenie aj keď by som tomu bola veľmi rada pre nás neprichádza do úvahy. Svokra je imobilná, treba ju prebaľovať, kŕmiť...no a čo najdôležitejšie podľa lekára nie je možné ju ani dať do domáceho prostredia. Vyžaduje starostlivosť 24 hodín denne. Už sme sa kontaktovali na hospic - podľa odporúčaní je dobrý, sú tam milé sestričky ... avšak aj na prednostné prijatie za sponzorský príspevok je treba čakať do 10.januára. Teraz leží na ODCH, avšak tam môže byť maximálne 5 dní. Dať ju niekde do domova dôchodcov alebo na nejaké oddelenie so zlou starostlivosťou v žiadnom prípade neprichádza do úvahy .
Na prechodné obdobie do spomínaného 10.januára je problém niečo zohnať. Skúšala som aj hosťovský pobyt ako samoplatca u .........., ale tam dostali avízo zhora, že na sviatky treba všetkých pacientov prepustiť domov. My by sme ju tiež mali najradšej doma, ale čo keď jej začnú zlyhávať alebo nebodaj zlyhajú nejaké orgány a pomoc nebude poruke. Asi by sme si to veľmi vyčítali.
Ofélia
21.12.06,15:53
Pýtali ste sa aj v nemocnici v Doliečovacom zariadení. Myslím, že keby ste poprosili primára v Doliečovacieho zariadenia, vysvetlily mu dočastný problém, veď také stavy tam bývajú bežne pokiaľ sa takým pocientom neuvoľní miesto v nejakom zariadení.
rada
21.12.06,16:51
Pýtali ste sa aj v nemocnici v Doliečovacom zariadení. Myslím, že keby ste poprosili primára v Doliečovacieho zariadenia, vysvetlily mu dočastný problém, veď také stavy tam bývajú bežne pokiaľ sa takým pocientom neuvoľní miesto v nejakom zariadení.

Práveže to bola reakcia primára, že maximálne 5 dní, pretože dané oddelenie nie je sociálny ústav. Sociálna sestra, ktorá by mala takého info poskytovať je práve na dovolenke a ostatní nič nevedia.
Zajtra ideme opäť za daným primárom požiadať ho o strpenie na čas keď sa nám podarí zabezpečiť niečo lepšie. Sviatky na ktoré sa každý teší nám však troška komplikujú z tohoto pohľadu situáciu. Ale aj tak sa teším z každého dňa ktorý je svokra tu. Veľmi si prajem ako jeden z darčekov pod stromček, aby ten čas ktorý tu ešte medzi nami strávi prežila bez bolestí, v spokojnosti a s nami.