petka80
21.12.06,19:25
SZČo platí preddavky na daň. Stačí preddavok k 31.12. zaplatiť 2.1.? Vzťahovalo by sa to na DP za rok 06 alebo 07? Vdaka.
tinaM
21.12.06,19:47
SZČo platí preddavky na daň. Stačí preddavok k 31.12. zaplatiť 2.1.? Vzťahovalo by sa to na DP za rok 06 alebo 07? Vdaka.
Ak platíte štvrťročné preddavky,v každom prípade treba uhradiť do 31.12.2006 preddavok vypočítaný z DP r. 2005 a potom ten istý preddavok do 31.3.2007. Do 31.6.2007 sa bude hradiť preddavok z DP r. 2006. Preddavky zaplatené v r. 2006 sa vzťahujú na r. 2006, preddavky zaplatené v r. 2007 sa vzťahujú na r. 2007./ § 34 Zákona o dani z príjmov./
To platí, ak nebola predĺžená lehota na podanie DP za r. 2005.
Peterka
22.12.06,15:03
. Preddavky zaplatené v r. 2006 sa vzťahujú na r. 2006, preddavky zaplatené v r. 2007 sa vzťahujú na r. 2007./ § 34 Zákona o dani z príjmov./
.
Nesúhlasím, myslím si že ak preddavok napr.za IV.Q 2006 bude zaplatený v roku 2006 (do podania DP za rok 2006) , môže sa pokladať za preddavok na daň z príjmov za rok 2006 s tým, že neskoršie zaplatenie preddavku bude sankcionované.
tinaM
22.12.06,16:43
Nesúhlasím, myslím si že ak preddavok napr.za IV.Q 2006 bude zaplatený v roku 2006 (do podania DP za rok 2006) , môže sa pokladať za preddavok na daň z príjmov za rok 2006 s tým, že neskoršie zaplatenie preddavku bude sankcionované.
S tým súhlasím, ale prečo by mala byť tá sankcia!
Anja111
22.12.06,18:00
Nesúhlasím, myslím si že ak preddavok napr.za IV.Q 2006 bude zaplatený v roku 2006 (do podania DP za rok 2006) , môže sa pokladať za preddavok na daň z príjmov za rok 2006 s tým, že neskoršie zaplatenie preddavku bude sankcionované.

Predpokladám, že to bolo myslené tak, že keď bude preddavok zaplatený v roku 2007 (do podania DP za rok 2006),...

Tiež si myslím, že by sa mal považovať za preddavok na IV. Q 2006. Aspom v tom prípade, keby bol uhradený 2.1.2007, a vtedy by nemal byť ani sankcionovaný.
Anja111
22.12.06,18:05
S tým súhlasím, ale prečo by mala byť tá sankcia?

Sankcia bola myslená asi tak, že keby bola úhrada preddavku až 3.1.2007, alebo neskôr.
renča1
22.12.06,19:59
Milí kolegovia-ne pečítajte si tento link, začiatkom r.2006 bola táto problematika pretriasaná a dokonca sú v nej spomínané aj sankcie.

http://www.porada.sk/t23113-a-zasa-preddavky.html
Anja111
22.12.06,20:18
Milí kolegovia-ne pečítajte si tento link, začiatkom r.2006 bola táto problematika pretriasaná a dokonca sú v nej spomínané aj sankcie.

http://www.porada.sk/t23113-a-zasa-preddavky.html

Po preštudovaní linku som dospela k jedinému názoru: preddavky treba zaplatiť vždy v príslušnom štvrťroku, a hotovo...
Ale oceňujem snahu pomôcť.