svats
21.12.06,20:29
viete mi prosim poradit co by som vsetko potreboval na realitku...??mam u aj s.r.o.....dakujem
chlap
21.12.06,19:35
Myslím, že jednoduchšie, ako čakať na odpovede, je pozrieť si to tu: všetky príspevky na porade, kde sa nachádza slovo "realitná" (http://www.porada.sk/search.php?searchid=1698402) :cool:
liba2
22.12.06,04:22
Predchádzajúci link nefunguje, skúsim ešte raz takto: realitná
misomiso
22.12.06,15:59
Nie som si isty, ale mam dojem, ze uz asi dva roky je udelenie takejto zivnosti viazane na ukoncenu vysoku skolu stavebnu alebo pravo. Aspon sa o tom diskutovalo v mediach, ze to tak ma byt - ci to nakoniec preslo neviem.
Viera.M.
22.12.06,17:28
Nie som si isty, ale mam dojem, ze uz asi dva roky je udelenie takejto zivnosti viazane na ukoncenu vysoku skolu stavebnu alebo pravo. Aspon sa o tom diskutovalo v mediach, ze to tak ma byt - ci to nakoniec preslo neviem.
Činnosť realitných kancelárii je viazaná na VŠ vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru. A platí to stále...
k.i.n.o.
22.12.06,18:10
Dovolím si upresniť, obaja máte čiastočne pravdu.
Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) - tak sa tá činnosť volá - je viazaná živnosť, vyžaduje sa VŠ vzdelanie ekonomického, právnického alebo stavebného smeru alebo SŠ vzdelanie s maturitou a 5-ročná prax v odbore.
A to je len začiatok.
k.i.n.o.
22.12.06,18:32
Aby som sa vrátil k pôvodnej otázke - táto je položená príliš obšírne. To by sme mohli začať pri tvojej s.r.o. a pokračovať cez potrebu priestorov, PC, kanc.potrieb, telefónu, auta, zmlúv, skúseností, .... neviem kde by sme skončili. Ale o to ti asi nešlo. Takže upresni, čo všetko ťa zaujíma, len tak získaš konkrétne odpovede.
Ale pre začiatok, máš vyriešenú tú vyššie popisovanú činnosť vo svojej s.r.o.? Spĺňaš uvedené kritériá? Ak nie, dá sa to riešiť. Najskôr musíš mať oprávnenie na takéto podnikanie, potom sa to môže vyvíjať ďalej.
A ešte ma zaujíma - tento podnikateľský zámer vznikol z tvojej predchádzajúcej praxe? Bol si napr. zamestnaný v realitke, máš s tým skúsenosti? Alebo si začiatočník a láka ťa "atraktivita" tejto činnosti. Nevyzvedám (alebo vyzvedám?:rolleyes: ), pýtam sa len preto, aby som sa nerozpisoval o veciach, ktoré sú ti jasné a aby sme sa k niečomu dopracovali.
Takže: upresni - poradíme.