hikoma
21.12.06,20:35
Prosím pomôžte!
Zamestnanec si kúpil od firmy stravné lístky za celú hodnotu. Stravné lístky kupujeme "Vaša stravovacia", kde 1 lístok stojí 45 Sk a spoločnosť si účtuje poplatok za službu s DPH. Teraz keď zamestnanec kúpi stravný lístok za celú hodnotu (lístky, na ktoré mal nárok dostal, ale chcel ešte viac), musím to predať s DPH?
Tweety
21.12.06,20:40
Prosím pomôžte!
Zamestnanec si kúpil od firmy stravné lístky za celú hodnotu. Stravné lístky kupujeme "Vaša stravovacia", kde 1 lístok stojí 45 Sk a spoločnosť si účtuje poplatok za službu s DPH. Teraz keď zamestnanec kúpi stravný lístok za celú hodnotu (lístky, na ktoré mal nárok dostal, ale chcel ešte viac), musím to predať s DPH? Nerozumiem otázke, ak nemáte v činnosti spoločnosti uvedený predaj straveniek, tak nemóžete iba tak predávať zamestnancom stravenky. Povinnosťou firmy je prispievať na stravovanie zamestnancov podľa § 152ZP.
hikoma
21.12.06,20:42
Firma mala naviac zakúpené stravné lístky, ktoré predala zamestnancovi. Dostal stravné lístky, na ktoré mal nárok a ešte naviac.
Tweety
21.12.06,20:58
Firma mala naviac zakúpené stravné lístky, ktoré predala zamestnancovi. Dostal stravné lístky, na ktoré mal nárok a ešte naviac.
Teda dostal naviac stravenky, za ktoré zaplatil plnú hodnotu. Stravné poukážky sú ceniny,a tieto nepodliehajú dph (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=7)..