Vladimír Ozimý
22.12.06,07:25
No stala sa mi taká zaujímava vec. Mám faktúru kde je uvedené zdaniteľné plnenie všetko ale akosi nám zabudli dodať vyrobenú vec ktorú sme si zadali...máme to riadne v evidencii...dohoda znie...zruší sa to dobropisom ktorý bude vystavený v decembri...fa je v novembri...ale nedošlo k naplneniu paragrafu 19 to jest ja nenakladám a neužívam nič...čo s tým vyrazím to z dph a potom keď príde dopis takisto to nedám do DPH?
KEJKA
22.12.06,08:09
faktúru by som im vrátila a nič neúčtovala. Dobropis tiež. Aj so sprievodným listom, že nedošlo k dodávke. (Predpokladám, že ste neplatili ani zálohu....).
Tým pádom nič nemusíte účtovať.
Dodávateľ by mal spraviť dodatočné za november, lebo neoprávnene vystavil faktúru. Odviedol viac DPH, bolo by to bez postihu.
Vladimír Ozimý
22.12.06,08:23
no dnes nám už zákon nezakazuje vystavovať fa aj pred dodaním tovaru či služby...ja to chápem...mi to máme skrátka zaradené už vo faktúrach...a nechce sa nám to škrkať...tak hľadám najschodnejšiu variantu
Jana Acsová
22.12.06,09:09
no dnes nám už zákon nezakazuje vystavovať fa aj pred dodaním tovaru či služby...ja to chápem... To áno, ale podľa § 71 ods. 2 má faktúra obsahovať aj dátum dodania, ku ktorému sa viaže vznik daňovej povinnosti. Ak nevznikne daňová povinnosť, nie je možné daň odpočítať. Neodporúčam uplatnenie odpočítania dane z faktúry, ku ktorej nebola dodávka tovaru a teda nedošlo k vzniku daňovej povinnosti.
Jana Acsová
22.12.06,09:12
...mi to máme skrátka zaradené už vo faktúrach...a nechce sa nám to škrkať...tak hľadám najschodnejšiu variantuA tu by som len upozornila na vznik účtovného prípadu. Vznikol?
Milan Benka
22.12.06,09:36
no dnes nám už zákon nezakazuje vystavovať fa aj pred dodaním tovaru či služby...ja to chápem...mi to máme skrátka zaradené už vo faktúrach...a nechce sa nám to škrkať...tak hľadám najschodnejšiu variantu

Nezakazuje? pozri príspevky od Janky a zamysli sa aj na obsahom §§ v zákone.